List Konferencji Episkopatu Polski
zapowiadający obchody XVIII Dnia Papieskiego 
pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Biblijny opis stworzenia Ewy, zaczerpnięty z Księgi Rodzaju, jest obrazem planów Boga względem człowieka. Bóg powołuje go do istnienia z miłości i jednocześnie ku niej kieruje (por. Familiaris consortio 11). Człowiek zaś, odkrywając zaszczepioną w nim przez Stwórcę potrzebę miłości, przeżywa ją we wspólnocie małżeńskiej. Jej sakramentalny i nierozerwalny charakter, jako związku pomiędzy mężczyzną i kobietą, potwierdził zaś Jezus w dialogu z faryzeuszami opisanym w odczytanej przed chwilą Ewangelii wg św. Mateusza. Małżeństwo w zamyśle Bożym staje się rodziną, gdzie małżonkowie podejmują rolę ojca i matki. Tematowi ojca chcemy poświęcić XVIII Dzień Papieski, który w jedności z papieżem Franciszkiem, będziemy przeżywali już za tydzień, w niedzielę 14 października, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. 

 

 

Zbiórka okularów została zakończona.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

 

 Od tego roku rozpoczyna pracę w naszej parafii ks. Adam Olasek, który w tym roku przyjął święcenia kapłańskie i podejmuje swoją pierwszą posługę duszpasterską, jako wikary naszej parafii.

Ksiądz Adam pochodzi z Parafii św. Michała Archanioła w Młochowie, gdzie 10 czerwca 2018 r. odprawił swoją msze prymicyjną. Ks. Adam jest związany ze wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca - Prowincja Warszawska, gdzie w Parafii Zesłania Ducha Świętego przez rok dzielił się słowem i swoim świadectwem. Ostatnio posługiwał w Rektoracie w Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Warszawie na pl. Teatralnym.

Przyjmijmy go z życzliwością i otoczmy modlitwą. 

 

 "Solo maso" czyli "nowe oczy" w języku Malgaszów. Dołącz do akcji i podaruj „nowe oczy”.

Jeszcze tylko do 16.09 można przynieść już nie używane okulary.

Zebrane już okulary korekcyjne trafią do dwóch salonów optycznych, które zdecydowały się wesprzeć akcję i bezpłatnie określić siłę szkieł - to Salon Optyczny Okulus sp. z o.o. na ul. Majewskiego 18 i Optyk KILEN s.c. na ul. Pruszkowskiej 19/21.  Bardzo się cieszymy z tego, że znaleźliśmy takich sprzymierzeńców dla mieszkańców dalekiego Madagaskaru. 

 

 

 

 Czy wiesz, że 1 kg sprzedanej makulatury to 75 litrów wody dla mieszkańców Kamerunu? Pragniemy im pomóc w budowie studni ze świeżą wodą, dlatego włączamy się w organizowaną przez Fundację Opus pro Missio zbiórkę makulatury.

 

 

 

 

 

Święty wcale nie znaczy zasmucony. Święty jest zdolny do życia pełnego radości i do poczucia humoru – pisze do nas papież Franciszek w ostatniej adhortacji apostolskiej „Gaudete et Exsultate”. 

 

 

 

 Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne ("czerwcowe")
w dni powszednie po wieczornej Mszy św.,
w niedziele o 17.30.

 

Zapraszamy

na

Adorację

i do kawiarenki na pyszne ciasta

i śpiewanie pieśni patriotycznych

 

Zapraszamy

na

Adorację

i do kawiarenki na pyszne ciasta

 

Zapraszamy na koncert! 

 

Zapraszamy

na

Adorację

i do kawiarenki na pyszne ciasta i spotkanie z wolontariuszami Fidesco

 

WIELKA NOC

Wielka Noc jest wielka nie tylko z tego powodu, że kończy się światłem zmartwychwstania. Jest też wielka z tego powodu, że jej ciemności są nieprzeniknione a przejść przez nią może tylko ten, kto chodzi po wodzie. Wody w symbolice biblijnej oznaczały ciemność i śmierć. Zapewne łatwiej chodzi się po wodzie kiedy nie umie się pływać. Alek nie umiał pływać.

Zapraszamy na próbę chóru!

 

Już po raz kolejny w tym roku podczas Wielkiego postu obie diecezje warszawskie wspólnie zapraszają do podjęcia szczególnej modlitwy podczas Wielkiego Postu w tzw. KOŚCIOŁĄCH STACYJNYCH. Nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej w czasie 40-dni POSTU każdego dnia w innym kościele odbywać się będą całodzienne modlitwy. Praktyka nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów jest szczególnym sposobem na przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych. W każdym kościele całodzienna modlitwa, prowadzona będzie według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu.

 

Niedługo rozpoczynamy kolejną serię spotkań pt. "Wieczory dla zakochanych" przygotowujących narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 marca (wtorek) o godz. 19:00 w dolnym kościele.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w kancelarii parafialnej.

W naszej parafii kurs będzie prowadziło Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie więcej informacji o kursie- na http://warszawa.spotkaniamalzenskie.pl

Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek od 6 marca do (najprawdopodobniej) 22 maja.

Zapisz

Zapisz

 

W środę 13 czerwca b.r. zapraszamy na BEZPŁATNE KONSULTACJE PRAWNE.
Od 16:00 do 17:30 w bibliotece parafialnej – wejście pod krzyżem do dolnego kościoła salka zaraz przy wejściu na lewo.

Oczywiście porady prawne dotyczą spraw nie toczących się przed sądem. Jest to nowa forma wsparcia parafian zwłaszcza starszych i niezamożnych, które potrzebują porady, wskazówki czy pomocy w kwestiach administracyjnych (napisanie listu, wyjaśnienie urzędowego listu). Dyżurujący radca prawny - po zapoznaniu się ze sprawa wyznaczy konkretny termin na spotkanie indywidualne, wskaże z jakimi informacjami czy dokumentami musi się zapoznać by pomóc.

 

 

Msze Święte akademickie - niedziela godz. 18

I niedziela miesiąca - Msza Św. (Wspólnota "Przyjaciele Oblubieńca") + adoracja Najświętszego Sakramentu + modlitwa wstawiennicza

II niedziela miesiąca - Msza Św. (chór akademicki) 

III niedziela miesiąca - Msza Św. (Wspólnota Emmanuel) + spotkanie z gościem w dolnym kościele i kawiarence

IV niedziela miesiąca - Msza Św. + spotkanie (Q&A) w kawiarence w dolnym kościele

Zapraszamy do udziału w oprawie muzycznej Mszy Św. w II i III niedziele miesiąca o 16.30 do dolnego kościoła.

JESTEŚMY RAZEM"  to misja w naszej parafii!!!

Rozpoczęliśmy w październiku 2016 i w dalszym ciagu zapraszamy każdego z Was. Przyjdź jeśli masz czas, chcesz pomóc i dać z siebie coś innym, albo czujesz się samotny lub też zagubiony.

W każdą trzecią sobotę miesiąca chcemy wspólnie od 15:00 do 17:00 spędzać czas na rozmowach, modlitwie, na byciu ze sobą. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy chcą pomagać nam zacieśniać wspólnotę naszej parafii.

Będzie to dla nas czas szczególny - czas wspólnego bycia, rozmów, zabawy, dzielenia się swoimi pasjami, zdolnościami, sobą z innymi.