Niedługo rozpoczynamy kolejną serię spotkań pt. "Wieczory dla zakochanych" przygotowujących narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 marca (wtorek) o godz. 19:00 w dolnym kościele.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w kancelarii parafialnej.

W naszej parafii kurs będzie prowadziło Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie więcej informacji o kursie- na http://warszawa.spotkaniamalzenskie.pl

Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek od 6 marca do (najprawdopodobniej) 22 maja.

Zapisz

Zapisz

 

W środę 10 stycznia b.r. (a kolejne 7 lutego ) rusza nowa forma pomocy w naszej parafii BEZPŁATNE KONSULTACJE PRAWNE.
Zapisy od 16:00 do 18:00 w dniu 10.01.2018 w bibliotece parafialnej – wejście pod krzyżem do dolnego kościoła salka zaraz przy wejściu na lewo.

Oczywiście porady prawne dotyczą spraw nie toczących się przed sądem. Jest to nowa forma wsparcia parafian zwłaszcza starszych i niezamożnych, które potrzebują porady, wskazówki czy pomocy w kwestiach administracyjnych (napisanie listu, wyjaśnienie urzędowego listu). Dyżurujący radca prawny - po zapoznaniu się ze sprawa wyznaczy konkretny termin na spotkanie indywidualne, wskaże z jakimi informacjami czy dokumentami musi się zapoznać by pomóc.

 

 

Do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej dlatego też zapraszamy do udziału w KONKURSIE!

Ogłaszamy konkurs na szopkę (najlepiej w 3D) w kategorii "Szopka rodzinna" i "Szopka dziecięca". Szopki mogą być wykonane dowolnymi technikami i w dowolnym formacie. Dopuszczamy rysunki i obrazki przedstawiające szopkę choć preferowane są szopki w trójwymiarze. Szopki robione przez całe rodziny startują w kategorii „Szopka rodzinna”, a szopki robione przez dzieci w kategorii „Szopka dziecięca”.

Wykonane już szopki można przynosić do naszych Sióstr Katechetek na roraty lub do dolnego kościoła. Przy wejściu od strony Przedszkola – prezentacja już przyniesionych szopek. Dla autorów prac, które szczególnie zachwycą nasze JURY - nagrody!

CZAS TRWANIA KONKURSU:

 

 

Zapraszamy
do górnego kościoła na adorację od 16 do 18
do dolnego kościoła na kawę, ciasto od 15 do 17
w tym czasie wolontariusze odwiedzą również naszych starszych parafian!

 

W aktualnej propozycji kin warszawskich można natknąć się na dobre filmy o katolickim przesłaniu. Zachęcamy by obejrzeć zwłaszcza te, które były wyświetlane w listopadzie w kilku miastach Polski w ramach drugiej edycji Festiwalu Filmów Chrześcijańskich Arka 2017 oraz nowości.

 

 

 

Wizyta duszpasterska popularnie zwana kolędą to stary zwyczaj związany z odwiedzaniem parafian w domach przez duszpasterzy posługujących w danej parafii. Dla wielu z nas jest to jedyna w roku możliwość przyjęcia i ugoszczenia w domu księdza. Dlatego też przygotowujemy się do kolędy i wyczekujemy na nią.

 

 

 

Adwent jest przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia i w tym roku rozpoczyna się w niedzielę 3 grudnia wiąże się z nim tradycja robienia wieńców adwentowych.

 

Skąd tradycja robienia wieńców adwentowych?

Tradycją związaną z Adwentem jest przygotowywanie wieńców adwentowych. Paradoksalnie jest to tradycja świecka.

 

 

 

Msze Święte akademickie - niedziela godz. 18

I niedziela miesiąca - Msza Św. (Wspólnota "Przyjaciele Oblubieńca") + adoracja Najświętszego Sakramentu + modlitwa wstawiennicza

II niedziela miesiąca - Msza Św. (chór akademicki) 

III niedziela miesiąca - Msza Św. (Wspólnota Emmanuel) + spotkanie z gościem w dolnym kościele i kawiarence

IV niedziela miesiąca - Msza Św. + spotkanie (Q&A) w kawiarence w dolnym kościele

Zapraszamy do udziału w oprawie muzycznej Mszy Św. w II i III niedziele miesiąca o 16.30 do dolnego kościoła.


 

Różaniec w intencji Ojczyzny,
który podejmiemy w każdą niedzielę o 17.15, serdecznie polecamy wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych. W sposób szczególny módlmy się wtedy m.in. za siebie nawzajem a także, każdy z nas, za swoich przeciwników politycznych, by gorliwość w trosce o dobro Ojczyzny nie zamieniła się w zapiekłość w zwalczaniu osób o innych poglądach.

 

 

Dwa tygodnie temu przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek, przeznaczoną na wsparcie programu Caritas „Rodzina rodzinie”. Zebraliśmy 13230 złotych. Oto krótkie informacje o rodzinach, które będą wspierane za te pieniądze przez najbliższe 6 miesięcy

 

 

JESTEŚMY RAZEM"  to misja w naszej parafii!!!

Rozpoczęliśmy w październiku 2016 i w dalszym ciagu zapraszamy każdego z Was. Przyjdź jeśli masz czas, chcesz pomóc i dać z siebie coś innym, albo czujesz się samotny lub też zagubiony.

W każdą trzecią sobotę miesiąca chcemy wspólnie od 15:00 do 17:00 spędzać czas na rozmowach, modlitwie, na byciu ze sobą. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy chcą pomagać nam zacieśniać wspólnotę naszej parafii.

Będzie to dla nas czas szczególny - czas wspólnego bycia, rozmów, zabawy, dzielenia się swoimi pasjami, zdolnościami, sobą z innymi.