Zapraszamy
do górnego kościoła na adorację od 16 do 18
do dolnego kościoła na kawę, ciasto od 15 do 17
w tym czasie wolontariusze odwiedzą również naszych starszych parafian!

 

 

Dziś w kościele wspomnienie bł.Jerzego Popiełuszki. Znany wielu Warszawiakom Ksiądz Jerzy został uprowadzony przez funkcjonariuszy SB i zamordowany 19 października 1984 roku.

 

 

 

 

 

 

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona 1 listopada. Kościół katolicki oddaje w tym dniu cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Święci mają stać się dla nas wzorem, mają wskazywać nam drogę do świętości. 

 

 

 

Ojciec Andrzej Romanowski OFM Cap - Asystent Narodowy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich jak sam mówił na niedzielnych kazaniach ma dwa cele. Chce nam opowiedzieć o zakonie z nadzieją, że do kogoś przemówi Duch Święty i zechce zostać członkiem III Zakonu działającym przy naszej parafii oraz zaprosić nas do większego zawierzenia Bogu, bo tylko w ten sposób oddając wszystko Jemu jesteśmy w stanie osiągnąć szczęście.

 

Zapraszamy
do górnego kościoła na adorację od 15 do 18
do dolnego kościoła na kawę, ciasto oraz spotkanie grup parafialnych od 15 do 17
w tym czasie wolontariusze odwiedzą również naszych starszych parafian!

 

 

Zapraszamy wszystkich na koncert Maryjny 22.10.2017 po wieczornej mszy świętej.

 

Drodzy siostry i bracia,

każdego dnia masowe środki przekazu i wszechobecne reklamy wmawiają nam, że ciągle czegoś potrzebujemy. Kult młodości, kult pieniądza, wyścig szczurów no i podobno ciągle musimy komuś czymś imponować. Moim zdaniem w życiu chodzi o coś zupełnie innego. Zastanawiałam się co mogę zrobić dla innych ludzi. Tak zwyczajnie po ludzku.

Szanowni Państwo,

chciałam się podzielić z Państwem moją historią, na pozór banalną, ale myślę, że z każdej historii można wyciągnąć coś dla siebie. Od dłuższego czasu chciałam zostać wolontariuszem z potrzeby czynienia dobra. Niestety moje wcześniejsze próby spełzły na niczym. Zawsze coś stawało mi na drodze. Po prostu w niewyobrażalny sposób zawsze piętrzyły się jakieś przeszkody. W końcu zrozumiałam, że chyba Pan Bóg daje mi znak, że to nie jest droga dla mnie. Dopiero w dniu moich urodzin otrzymałam prezent w postaci misji "JESTEŚMY RAZEM" za co jestem bardzo wdzięczna Ks. Proboszczowi, że udało się to wszystko zorganizować.

 

„W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne. 

 

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

 

Do naszej wspólnoty parafialnej dołączył, jako rezydent, ks. kanonik Jerzy Panek, dotychczasowy wieloletni kapelan w Szpitalu Wolskim.

Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie.

 

 

W tym roku będzie też mieszkał na naszej plebanii i pracował 
w gimnazjum w naszej parafii oraz pomagał w niedziele 
kleryk Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie –
Markos Płoński. Będzie to dla niego czas praktyk duszpasterskich
przed przyjęciem święceń.

Przyjmijmy go serdecznie i otoczmy życzliwością i modlitwą.

 

Zapisz

Zapisz

Poniżej list, który otrzymaliśmy z Caritas Polska:

Drodzy Darczyńcy!

W imieniu Caritas Polska oraz rodzin, które otrzymały wsparcie w projekcie Rodzina Rodzinie serdecznie dziękujemy za półroczne zaangażowanie i pomoc kierowaną do 12 rodzin z Syrii.


 

Różaniec w intencji Ojczyzny,
który podejmiemy w każdą niedzielę o 17.15, serdecznie polecamy wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych. W sposób szczególny módlmy się wtedy m.in. za siebie nawzajem a także, każdy z nas, za swoich przeciwników politycznych, by gorliwość w trosce o dobro Ojczyzny nie zamieniła się w zapiekłość w zwalczaniu osób o innych poglądach.

 

 

 

 

JESTEŚMY RAZEM"  to misja w naszej parafii!!!

Rozpoczęliśmy w październiku 2016 i w dalszym ciagu zapraszamy każdego z Was. Przyjdź jeśli masz czas, chcesz pomóc i dać z siebie coś innym, albo czujesz się samotny lub też zagubiony.

W każdą trzecią sobotę miesiąca chcemy wspólnie od 15:00 do 17:00 spędzać czas na rozmowach, modlitwie, na byciu ze sobą. W sposób szczególny zapraszamy tych, którzy chcą pomagać nam zacieśniać wspólnotę naszej parafii.

Będzie to dla nas czas szczególny - czas wspólnego bycia, rozmów, zabawy, dzielenia się swoimi pasjami, zdolnościami, sobą z innymi.