Ojciec Andrzej Romanowski OFM Cap - Asystent Narodowy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich jak sam mówił na niedzielnych kazaniach ma dwa cele. Chce nam opowiedzieć o zakonie z nadzieją, że do kogoś przemówi Duch Święty i zechce zostać członkiem III Zakonu działającym przy naszej parafii oraz zaprosić nas do większego zawierzenia Bogu, bo tylko w ten sposób oddając wszystko Jemu jesteśmy w stanie osiągnąć szczęście.

 

 Ojciec Andrzej opowiadał o Franciszkańskim Zakonie Świeckich - zakonie, kóry powstał w 1221 roku z nadzieją, że ta droga wzrastania ku świętości stanie się drogą, która porwie świeckich z naszej parafii. Zakon jest dla wszystkich. Jak można przeczytać w informacjach o Zakonie - "członkami Franciszkańskiego Zakonu Świeckich mogą zostać wszyscy katolicy ochrzczeni, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i ukończyli 18 rok życia, ludzie stanu wolnego, ale także ci żyjący w związkach małżeńskich sakramentalnych oraz osoby duchowne". Potocznie Zakon nazywany bywa Trzecim Zakonem Franciszkańskim. Patronką FZŚ w Polsce jest bł. Aniela Salawa, którą wielu zna jako patronkę służących, studentów i nieuleczalnie chorych oraz chorych na stwardnienie rozsiane.

Jeśli zainteresowało Cię to co mówił ojciec Andrzej w niedzielę, Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 16:00 na spotkania do kaplicy Matki Bożej w naszej parafii.

Chcesz wiedzieć więcej o FZŚ, dowiedzieć się jak Zakon działa, na czym polega formacja zachęcamy do odwiedzenia strony: http://www.fzs.info.pl/informacje/informacje.html