Dziś w kościele wspomnienie bł.Jerzego Popiełuszki. Znany wielu Warszawiakom Ksiądz Jerzy został uprowadzony przez funkcjonariuszy SB i zamordowany 19 października 1984 roku.

 

 

 

 

 

 

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko urodził się w 1947 r. we wsi Okopy koło Suchowoli na Podlasiu. Warszawiakom jest znany z posługi w parafiach: pw. Dzieciątka Jezus na Żoliborzu,w Kościele Akademickim pw. św. Anny oraz pw. św. Stanisława Kostki jako wspaniały ksiądz, aktywny zaangażowany w duszpasterstwo personelu medycznego czy ludzi pracy. Po wprowadzeniu stanu wojennego od dnia 13 grudnia 1984 r. wspierał i pomagał prześladowanym, organizował akcje charytatywne brał udział w procesach aresztowanych za przeciwstawianie się prawu stanu wojennego oraz celebrował Msze Św. za Ojczyznę wygłaszając kazania religijno-patriotyczne.

19 października 1984 r. bł. ks. Jerzy Popiełuszko wracając do Warszawy z Bydgoszczy został porwany przez funkcjonariuszy SB był okrutnie torturowany, a następnie został zamordowany. Jego ciało wrzucono do Wisły.

Warto dziś wybrać się do Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na Żoliborz (ul.Hozjusza 2) lub choć wirtualnie przejść się po żoliborskim muzeum!
http://muzeumkspopieluszki.pl/