Dwa tygodnie temu przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek, przeznaczoną na wsparcie programu Caritas „Rodzina rodzinie”. Zebraliśmy 13230 złotych. Oto krótkie informacje o rodzinach, które będą wspierane za te pieniądze przez najbliższe 6 miesięcy

 

 

 George Manougian ma 78 lat i mieszka w Aleppo z żoną Yeghsapet Baghsarian, która ma 76 lat. Opiekuje się nimi dorosły syn, który w każdej chwili może zostać powołany do wojska i rodzina straci jedyne źródło utrzymania. W Syrii nie ma świadczeń emerytalnych. Osobami starszymi zajmują się dzieci. Jest to rodzina z kościoła ormiańskiego. Pomimo, że wojna skończyła się sytuacja mieszkańców miasta jest nadal bardzo ciężka.

Gharib Khachig ma 69 lat i mieszka w Aleppo z żoną Soną Yaghmejian, która ma 54 lata. Członkowie jego rodziny wyjechali z Aleppo po tym jak bombardowania i porwania zaczęły siać śmierć. Gharib postanowił pozostać. Jest bezrobotny. Miejsce w którym pracował przed wojną już nie istnieje. Doznał też uszczerbku wskutek jednego z bombardowań, mimo tego poszukuje fizycznej pracy o którą z powodu ogromnego bezrobocia jest w Aleppo trudno. Gharib poświęca więc czas na rzecz bardzo uszczuplonej przez wojnę wspólnoty ormiańskich chrześcijan.

Ghazar Tashjian ma 55 lat i mieszka w Aleppo z żoną Ezmiz Artin, która ma 52 lata. Rodzina, którą mieli zginęła w bombardowaniach miasta. Jest to rodzina, która należy do kościoła ormiańskiego. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu.

Ghazar Ghazarian ma 86 lat i mieszka w Aleppo z żoną Lusin. To starsze, chrześcijańskie i ormiańskie małżeństwo mieszkające w Aleppo. Starsi ludzie w Aleppo żyją w dramatycznych warunkach. Z powodu wieku i bezrobocia nie mają pracy, nie mają też żadnego wsparcia socjalnego i medycznego.  Wymagają leczenia, potrzebują też środków na żywność, prąd i wodę, które w Aleppo są płatne. Pomagają im jedynie sąsiedzi i wierni kościoła do którego uczęszczają. Z trudem myślą o dalszym życiu w obliczu zbliżającej się zimy w Aleppo podczas której temperatury spadają poniżej zera.

 

http://rodzinarodzinie.caritas.pl/darczyncy/#1485961989114-e5c62d58-1827