Mamy nowego Szafarza Komunii Świętej

 

W dniu 17.06.2017 ks. kardynał Kazimierz Nycz pobłogosławił mężczyzn do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej w Archidiecezji Warszawskiej.

Wśród nich jest również nasz parafianin Artur Głuszek.

Arturowi gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz wszelkich łask Bożych w pełnieniu posługi!

„Gdy mówimy o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej – są nimi mężczyźni, którzy ukończyli przynajmniej 35 rok życia, żonaci w sakramentalnym związku małżeńskim, cieszący się dobrą opinią w swoich parafiach i przez swoich proboszczów posłani do odbycia specjalnej formacji, na końcu której zostaną pobłogosławieni przez Księdza Kardynała do funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej”   (archwwa.pl)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wieczór Uwielbienia - 28.05.2017

W niedzielę 28 maja 2017r. odbył się w naszej parafii Wieczór Chwały prowadzony muzycznie przez Piotra Pałkę i Huberta Kowalskiego, będacy zwieńczeniem warsztatów muzycznych "Wznieś Głos", które odbyły się wcześniej w naszej parafii. Nagrania możemy obejrzeć je na you tube:  

cz1: https://youtu.be/lw5xqIHHwD0
cz2: https://youtu.be/RpcrxkpjjFE  Zapraszamy! 

Zaproszenie Arcybiskupa Warszawskiego na X Święto Dziękczynienia

W najbliższą niedzielę spotkamy się w Wilanowie, w Świątyni Opatrzności Bożej, na dziesiątym Święcie Dziękczynienia. Nauczeni przez św. Brata Alberta będziemy dziękować za chleb i wszystkich, którzy potrafią się dzielić chlebem i chleba potrzebują. Zapraszam diecezjan na Mszę świętą o godz. 12.00, z udziałem biskupów i wierzących z Warszawy i z Polski. 

Zapraszam do udziału w procesji z relikwiami św. Brata Alberta i świętych Polski, która wyruszy z Placu Piłsudskiego, Traktem Królewskim do Wilanowa.

Czytaj więcej: Zaproszenie Arcybiskupa Warszawskiego na X Święto Dziękczynienia

Wieczór Chwały - 28.05.2017

 

Zapraszamy na Wieczór Chwały!

28.05.2017 (niedziela) po Mszy Św. na 18.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty muzyczne „Wznieś Głos” - 27-28.05.2017

Warsztaty muzyczne „Wznieś Głos”

27 maja 2017 – 28 maja 2017

Parafia Opatrzności Bożej oraz zespół uwielbieniowy „Droga Do Domu” zapraszają do udziału w II Warsztatach Muzycznych , których uwieńczeniem będzie przygotowanie  Wieczoru Uwielbienia. Warsztaty odbędą się w dniach 27-28 maja 2017 r. w dolnym kościele w parafii Opatrzności Bożej przy ul.Dickensa 5.  Poprowadzą je znakomici kompozytorzy i dyrygenci: Hubert Kowalski i Piotr Pałka.

 DLA KOGO WARSZTATY?

Warsztaty adresowane są do osób, które chcą coraz piękniej i bardziej świadomie służyć Bogu i ludziom swoim śpiewem i graniem . Zapraszamy szczególnie osoby działające w grupach uwielbieniowych,  scholach i chórach parafialnych.

Czytaj więcej: Warsztaty muzyczne „Wznieś Głos” - 27-28.05.2017

Niedziela Zwartwychwstania Pańskiego

W jednym wydarzeniu mieści się triumf Jezusa i rewolucja, która odmieniła ludzkość Nikt nie widział zmartwychwstania. Nie opisuje tego momentu żadna z Ewangelii.

To niezwykle istotny szczegół: Ewangelia nie jest rekonstrukcją wydarzeń, próbą opisu rzeczy, których nikt nie wiedział, ale zbiorem świadectw ludzkich. Wydarzenie zmartwychwstania nie zostało oddane wyobraźni autorów, którzy ostatecznie mogliby wymyślić wizję Zmartwychwstającego Jezusa. Zmartwychwstanie oparte jest na świadectwach.

To dlatego w dzisiejszym słowie dominują świadectwa. Św. Jan na widok tego, co zobaczył w środku pustego już grobu, uświadomiwszy sobie zapowiedzi Starego Testamentu i samego Jezusa, zrozumiał, co tu się stało.

Czytaj więcej: Niedziela Zwartwychwstania Pańskiego

Wielka Sobota

 

Zapraszamy do Grobu Pańskiego

 

Poświęcenie pokarmów 

od 9.00 do 17.00 w dolnym kościele

 

Msza Wigilii Paschalnej o godz. 21.00.

Droga krzyżowa - 07.04.2017

Z Synem Twym z nami idź.

Schola młodzieżowa działająca w parafii zaprasza na

Drogę Krzyżową.

Odbędzie się 7 kwietnia 2017r. o godzinie 19.00

 

 

 

 

Czytaj więcej: Droga krzyżowa - 07.04.2017

Wielkopostne nabożeństwa

Trwa Wielki Post. 

Wielkopostne nabożeństwa w naszej parafii odbywają się:

Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszach św. o 8.00 i 18.00, 

Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.15.

Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

«Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej bowiem nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili.   Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.

Czytaj więcej: Wielkopostne nabożeństwa 

Jesteśmy Razem - 18.03.2017

Jesteśmy Razem - 8.04.2017

Wielkopostne Kościoły Stacyjne

Idea Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, gdzie każdy kościół jest „stacją” jednego dnia Wielkiego Postu – ruszyła w Warszawie w 2015 roku. Już wtedy zainteresowanie wiernych przerosło wszelkie oczekiwania.

„Kościoły stacyjne to wspólne dzieło w dwóch diecezjach” – podkreśla metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. „Wskazujemy 40 kościołów na mapie Warszawy, które w Wielkim Poście mogą być miejscem pielgrzymek indywidualnych lub małych grup, bo taka – jak to podpatrujemy w Rzymie – jest istota tego wielkopostnego pielgrzymowania. 

W kościele stacyjnym można uczestniczyć w Eucharystii, wyspowiadać się, znaleźć czas na adorację i przygotowanie do obchodów tej największej tajemnicy chrześcijaństwa, jaką jest misterium męki śmierci i zmartwychwstania Pańskiego”

Czytaj więcej: Wielkopostne Kościoły Stacyjne

Koncert kolęd i pastorałek 2017

Zapisz

Życzenia

 

 

DRODZY I KOCHANI PARAFIANIE

z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego
życzę wielu głębokich i radosnych przeżyć, 
wewnętrznego spokoju,
wytrwałości w wierze i miłości, radości 
oraz błogosławieństwa Bożego dla Was i Waszych rodzin.

Bądźmy razem na Święta.

Bądźmy razem w Nowym 2017 Roku.

Ks. Proboszcz

 

Czytaj więcej: Życzenia

„Być dobrym jak chleb…” – rozpoczął się Rok św. Brata Alberta

Pielgrzymki do krakowskiego sanktuarium Ecce Homo, Msze i specjalne wydarzenia kulturalne, a przede wszystkim szereg inicjatyw propagujących pomoc najuboższym

– tak wyglądać będzie w Polsce rok 2017, który ogłoszony został, zarówno przez Sejm, jak i Episkopat, Rokiem Brata Alberta.

Rok rozpoczął się w Boże Narodzenie, 25 grudnia 2016 r.

– To okazja do odkrycia na nowo charyzmatu apostoła ubogich– mówią zakonnicy i świeccy naśladujący działalność Adama Chmielowskiego. 

Czytaj więcej: „Być dobrym jak chleb…” – rozpoczął się Rok św. Brata Alberta

Chór parafialny zaprasza na próbę przed pasterką!

 

 

Chór parafialny zaprasza na próbę przed pasterką! 

Środa 21.12.2016 godz.19:00 w górnym kościele

 

 

 

 

 

 

Okazja do spotkania z Bogiem!

W ramach organizowanej misji "Jesteśmy razem" od godziny 15:00 do 17:15 będzie prowadzona Adoracja w górnym kościele. Podczas Adoracji księża będą dyżurowali w konfesjonałach czekając na tych, którzy zechcą przystąpić do sakramentu spowiedzi.

Zachęcamy wszystkich by wspólne bycie razem we wspólnocie połączyć także z modlitwą i spowiedzią!

"Ci zaś, którzy przystępują do sakramentu pokuty, otrzymują od miłosierdzia Bożego przebaczenie zniewagi wyrządzonej Bogu i równocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu, grzesząc, zadali ranę, a który przyczynia się do ich nawrócenia miłością, przykładem i modlitwą" (Katechizm, Art 4, Skakrament pokuty i pojednania) 

Jesteśmy Razem 19 listopada 2016 r.

 

Zapisz

Jesteśmy Razem 17 grudnia 2016

Zapisz