"Daj się Bogu zaskoczyć. Przyjdź, słuchaj i doświadcz Jego Miłosierdzia"
Towarzyszyć nam będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, Słowo Boże, śpiew, cisza i uwielbienie.
W czasie Wieczoru będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
"Przyjdź! I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie" (Ap. 22, 17)
 
Wieczór poprowadzi Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
 

Zapraszamy
do górnego kościoła na adorację od 16 do 18
do dolnego kościoła na kawę, ciasto od 15 do 17
w tym czasie wolontariusze odwiedzą również naszych starszych parafian!

 

 

Dziś w kościele wspomnienie bł.Jerzego Popiełuszki. Znany wielu Warszawiakom Ksiądz Jerzy został uprowadzony przez funkcjonariuszy SB i zamordowany 19 października 1984 roku.

 

 

 

 

 

 

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona 1 listopada. Kościół katolicki oddaje w tym dniu cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Święci mają stać się dla nas wzorem, mają wskazywać nam drogę do świętości. 

 

 

 

Ojciec Andrzej Romanowski OFM Cap - Asystent Narodowy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich jak sam mówił na niedzielnych kazaniach ma dwa cele. Chce nam opowiedzieć o zakonie z nadzieją, że do kogoś przemówi Duch Święty i zechce zostać członkiem III Zakonu działającym przy naszej parafii oraz zaprosić nas do większego zawierzenia Bogu, bo tylko w ten sposób oddając wszystko Jemu jesteśmy w stanie osiągnąć szczęście.

 

Zapraszamy
do górnego kościoła na adorację od 15 do 18
do dolnego kościoła na kawę, ciasto oraz spotkanie grup parafialnych od 15 do 17
w tym czasie wolontariusze odwiedzą również naszych starszych parafian!

 

 

Zapraszamy wszystkich na koncert Maryjny 22.10.2017 po wieczornej mszy świętej.

 

Drodzy siostry i bracia,

każdego dnia masowe środki przekazu i wszechobecne reklamy wmawiają nam, że ciągle czegoś potrzebujemy. Kult młodości, kult pieniądza, wyścig szczurów no i podobno ciągle musimy komuś czymś imponować. Moim zdaniem w życiu chodzi o coś zupełnie innego. Zastanawiałam się co mogę zrobić dla innych ludzi. Tak zwyczajnie po ludzku.

Szanowni Państwo,

chciałam się podzielić z Państwem moją historią, na pozór banalną, ale myślę, że z każdej historii można wyciągnąć coś dla siebie. Od dłuższego czasu chciałam zostać wolontariuszem z potrzeby czynienia dobra. Niestety moje wcześniejsze próby spełzły na niczym. Zawsze coś stawało mi na drodze. Po prostu w niewyobrażalny sposób zawsze piętrzyły się jakieś przeszkody. W końcu zrozumiałam, że chyba Pan Bóg daje mi znak, że to nie jest droga dla mnie. Dopiero w dniu moich urodzin otrzymałam prezent w postaci misji "JESTEŚMY RAZEM" za co jestem bardzo wdzięczna Ks. Proboszczowi, że udało się to wszystko zorganizować.

 

„W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne. 

 

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

 

Do naszej wspólnoty parafialnej dołączył, jako rezydent, ks. kanonik Jerzy Panek, dotychczasowy wieloletni kapelan w Szpitalu Wolskim.

Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie.

 

 

W tym roku będzie też mieszkał na naszej plebanii i pracował 
w gimnazjum w naszej parafii oraz pomagał w niedziele 
kleryk Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie –
Markos Płoński. Będzie to dla niego czas praktyk duszpasterskich
przed przyjęciem święceń.

Przyjmijmy go serdecznie i otoczmy życzliwością i modlitwą.

 

Zapisz

Zapisz

Poniżej list, który otrzymaliśmy z Caritas Polska:

Drodzy Darczyńcy!

W imieniu Caritas Polska oraz rodzin, które otrzymały wsparcie w projekcie Rodzina Rodzinie serdecznie dziękujemy za półroczne zaangażowanie i pomoc kierowaną do 12 rodzin z Syrii.

 

W dniu 17.06.2017 ks. kardynał Kazimierz Nycz pobłogosławił mężczyzn do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej w Archidiecezji Warszawskiej.

Wśród nich jest również nasz parafianin Artur Głuszek.

Arturowi gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz wszelkich łask Bożych w pełnieniu posługi!

„Gdy mówimy o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej – są nimi mężczyźni, którzy ukończyli przynajmniej 35 rok życia, żonaci w sakramentalnym związku małżeńskim, cieszący się dobrą opinią w swoich parafiach i przez swoich proboszczów posłani do odbycia specjalnej formacji, na końcu której zostaną pobłogosławieni przez Księdza Kardynała do funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej”   (archwwa.pl)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

W niedzielę 28 maja 2017r. odbył się w naszej parafii Wieczór Chwały prowadzony muzycznie przez Piotra Pałkę i Huberta Kowalskiego, będacy zwieńczeniem warsztatów muzycznych "Wznieś Głos", które odbyły się wcześniej w naszej parafii. Nagrania możemy obejrzeć je na you tube:  

cz1: https://youtu.be/lw5xqIHHwD0
cz2: https://youtu.be/RpcrxkpjjFE  Zapraszamy! 

W najbliższą niedzielę spotkamy się w Wilanowie, w Świątyni Opatrzności Bożej, na dziesiątym Święcie Dziękczynienia. Nauczeni przez św. Brata Alberta będziemy dziękować za chleb i wszystkich, którzy potrafią się dzielić chlebem i chleba potrzebują. Zapraszam diecezjan na Mszę świętą o godz. 12.00, z udziałem biskupów i wierzących z Warszawy i z Polski. 

Zapraszam do udziału w procesji z relikwiami św. Brata Alberta i świętych Polski, która wyruszy z Placu Piłsudskiego, Traktem Królewskim do Wilanowa.

 

Zapraszamy na Wieczór Chwały!

28.05.2017 (niedziela) po Mszy Św. na 18.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty muzyczne „Wznieś Głos”

27 maja 2017 – 28 maja 2017

Parafia Opatrzności Bożej oraz zespół uwielbieniowy „Droga Do Domu” zapraszają do udziału w II Warsztatach Muzycznych , których uwieńczeniem będzie przygotowanie  Wieczoru Uwielbienia. Warsztaty odbędą się w dniach 27-28 maja 2017 r. w dolnym kościele w parafii Opatrzności Bożej przy ul.Dickensa 5.  Poprowadzą je znakomici kompozytorzy i dyrygenci: Hubert Kowalski i Piotr Pałka.

 DLA KOGO WARSZTATY?

Warsztaty adresowane są do osób, które chcą coraz piękniej i bardziej świadomie służyć Bogu i ludziom swoim śpiewem i graniem . Zapraszamy szczególnie osoby działające w grupach uwielbieniowych,  scholach i chórach parafialnych.

W jednym wydarzeniu mieści się triumf Jezusa i rewolucja, która odmieniła ludzkość Nikt nie widział zmartwychwstania. Nie opisuje tego momentu żadna z Ewangelii.

To niezwykle istotny szczegół: Ewangelia nie jest rekonstrukcją wydarzeń, próbą opisu rzeczy, których nikt nie wiedział, ale zbiorem świadectw ludzkich. Wydarzenie zmartwychwstania nie zostało oddane wyobraźni autorów, którzy ostatecznie mogliby wymyślić wizję Zmartwychwstającego Jezusa. Zmartwychwstanie oparte jest na świadectwach.

To dlatego w dzisiejszym słowie dominują świadectwa. Św. Jan na widok tego, co zobaczył w środku pustego już grobu, uświadomiwszy sobie zapowiedzi Starego Testamentu i samego Jezusa, zrozumiał, co tu się stało.

 

Zapraszamy do Grobu Pańskiego

 

Poświęcenie pokarmów 

od 9.00 do 17.00 w dolnym kościele

 

Msza Wigilii Paschalnej o godz. 21.00.