Koncert kolęd i pastorałek 2017

Zapisz

Życzenia

 

 

DRODZY I KOCHANI PARAFIANIE

z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego
życzę wielu głębokich i radosnych przeżyć, 
wewnętrznego spokoju,
wytrwałości w wierze i miłości, radości 
oraz błogosławieństwa Bożego dla Was i Waszych rodzin.

Bądźmy razem na Święta.

Bądźmy razem w Nowym 2017 Roku.

Ks. Proboszcz

 

Czytaj więcej: Życzenia

Chór parafialny zaprasza na próbę przed pasterką!

 

 

Chór parafialny zaprasza na próbę przed pasterką! 

Środa 21.12.2016 godz.19:00 w górnym kościele

 

 

 

 

 

 

Okazja do spotkania z Bogiem!

W ramach organizowanej misji "Jesteśmy razem" od godziny 15:00 do 17:15 będzie prowadzona Adoracja w górnym kościele. Podczas Adoracji księża będą dyżurowali w konfesjonałach czekając na tych, którzy zechcą przystąpić do sakramentu spowiedzi.

Zachęcamy wszystkich by wspólne bycie razem we wspólnocie połączyć także z modlitwą i spowiedzią!

"Ci zaś, którzy przystępują do sakramentu pokuty, otrzymują od miłosierdzia Bożego przebaczenie zniewagi wyrządzonej Bogu i równocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu, grzesząc, zadali ranę, a który przyczynia się do ich nawrócenia miłością, przykładem i modlitwą" (Katechizm, Art 4, Skakrament pokuty i pojednania) 

Jesteśmy Razem 19 listopada 2016 r.

 

Zapisz

Jesteśmy Razem 17 grudnia 2016

Zapisz

Jesteśmy Razem - 21.01.2017

Jesteśmy Razem - 25.02.2017

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród. 

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Czytaj więcej: Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Dyżury i posługa księzy

 

Na stronie w zakładce "Dyżury i posługa księzy" umieściliśmy aktualizację grafiku dyżurów i posługi księży w kancelarii i konfesjonale.  Zapraszamy!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Kawiarenka Dobrywieczorek

 Kawiarenka Dobrywieczorek

działająca przy misji 

"Jesteśmy Razem" 

zaprasza na artystyczne, towarzyskie i kulinarne wyzwania w najbliższa sobotę w godzinach 15-17.

 

Tym razem będziemy wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne, dzielić się kawą i uśmiechem."

 

Listopad jest czasem szczególnym, w którym nie tylko wspominamy zmarłych, ale nasze myśli kierujemy ku naszej Ojczyźnie. Dziękując za tych wszystkich, którzy w poprzednich pokoleniach ją budowali, tworzyli, oddawali za nią życie. Dlatego też szczególnie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy w ramach misji "JESTEŚMY RAZEM" w naszej kawiarence chcieliby pośpiewać z nami pieśni żołnierskie i patriotyczne.

Zapewniamy oprawę muzyczną i śpiewniki :)

Po spotkaniu zapraszamy wszystkich chetnych na wspólną modlitwę uwielbienia w górnym kościele oraz Mszę Świętą o 18:00.

Zapisz

Kawiarenka Dobrywieczorek (2)

Kawiarenka Dobrywieczorek

działająca przy misji 

"Jesteśmy Razem" 

zaprasza na artystyczne, towarzyskie i kulinarne wyzwania w najbliższa sobotę w godzinach 15-17.

 Możesz przyjść ze swoją ulubiona grą, zrobić komuś kawę, porozmawiać, wymienić się uśmiechem. Przedział wiekowy 0-150 lat :)

Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa zaprasza wszystkich chętnych chwalić Pana swoim śpiewem.

Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 18.00 w salce młodzieżowej.   

 

Czytaj więcej: Schola młodzieżowa

Kurs Przedmałżeński

Już w ten wtorek rozpoczynamy w naszej parafii kolejną serię spotkań przygotowujących narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa. 

 Spotkanie odbędzie się 4 października, o godz. 19.00, w dolnym kościele. Zgłoszenia prosimy przysyłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W naszej parafii kurs będzie prowadziła Wspólnota Emmanuel http://emmanuel.info.pl/

Zapisz

Pamięci ks. Stefana Roguskiego

9 sierpnia 2016r. , w wieku 78 lat, zmarł ks. kanonik Stefan Roguski. Ks. Stefan pracował w naszej parafii w latach 1975-2003 jako kapelan szpitala na Banacha. Przez wiele lat był także kapelanem hospicjum domowego Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a ostatnio rezydentem parafii św. Franciszka z Asyżu na Okęciu. W kapłaństwie przeżył 46 lat.

Dobry Jezu, okaż Ks. Stefanowi swoje miłosierdzie!

Ze wspomnień ks. Stefana

Od początku Komunię św. zanosiłem codziennie z kościoła na Dickensa, bo nie było tu jeszcze żadnej kaplicy, a ja miałem dla siebie tylko jedną szafę w dyżurce na VIII piętrze (neurochirurgia). Niedługo odważyłem się odprawić tam pierwszą Mszę św. niedzielną (świąteczny bezruch i cisza) na hallu przy windach, a w "Ogłoszeniach" zapowiedziałem, że za tydzień będzie piętro niżej i tak dalej. Udało się, ale nie do końca. Z trzeciego piętra dano mi znać, żeby ich pominąć. Uszanowałem tę wolę i odtąd, już na stałe, "ulokowałem się" na siódemce.

Czytaj więcej: Pamięci ks. Stefana Roguskiego

Podziękowanie Kardynała Kazimierza Nycza za przygotowanie i przeprowadzenie Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej

Podziękowanie Kardynała Kazimierza Nycza za przygotowanie i przeprowadzenie Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej

Jeszcze brzmią w naszych sercach piękne i pełne mądrości słowa papieża Franciszka, jeszcze nie opadły wielkie emocje, które towarzyszyły spotkaniom wielomilionowej rzeszy pielgrzymów całego świata z Ojcem Świętym, ale już teraz jako Wasz biskup pragnę złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego przełomowego wydarzenia.

Chciałbym wyrazić swoją wielką wdzięczność parafiom, księżom, siostrom zakonnym, władzom państwowym i samorządowym, zwłaszcza Miasta Stołecznego Warszawy, instytucjom kultury i wszystkim służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, a szczególnie młodzieży, która w ramach wolontariatu, przez wiele miesięcy przygotowywała pobyt pielgrzymów w Archidiecezji Warszawskiej.

Czytaj więcej: Podziękowanie Kardynała Kazimierza Nycza za przygotowanie i przeprowadzenie Światowych Dni...

Homilia Papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. na Campus Misericordiae w Brzegach.

3 rzeczy, które przeszkadzają nam spotkać Jezusa. Homilia Papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. na Campus Misericordiae w Brzegach.

Drodzy młodzi, przybyliście do Krakowa na spotkanie z Jezusem. A Ewangelia mówi nam dziś właśnie o spotkaniu między Jezusem a pewnym człowiekiem, Zacheuszem, w Jerychu (Łk 19, 1-10). Jezus nie ogranicza się tam tylko do głoszenia nauki, czy pozdrawiania kogoś, ale - jak mówi Ewangelista - chce przejeść przez miasto (por. w. 1). Innymi słowy, Jezus pragnie przybliżyć się do życia każdego człowieka, przebyć do końca naszą drogę, aby Jego życie i nasze życie spotkały się naprawdę.

Czytaj więcej: Homilia Papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. na Campus Misericordiae w Brzegach.

ISKRA MIŁOSIERDZIA 22 lipca (Park Szczęśliwicki)

  

Plan dni w diecezjach (w naszej parafii) 19 lipca - 25 lipca 2016r.

Dni w Diecezjach w parafii Opatrzności Bożej  na Rakowcu (ul. Dickensa)

19.07.2016 (WTOREK)

Dzień przyjazdu, przyjmowanie grup.

20.07 (ŚRODA)

8:00- 19:00 - przyjazdy grup

19:00 - powitalna Msza Święta

Po Mszy Świętej spotkanie rodzin z pielgrzymami w dolnym kościele. Czas na rozmowę, zapoznanie ze sobą. Zapewniamy mały poczęstunek. Zaproszeni są również parafianie.

Czytaj więcej: Plan dni w diecezjach (w naszej parafii) 19 lipca - 25 lipca 2016r.