Koncert kolęd i pastorałek 2017

Zapisz

Życzenia

 

 

DRODZY I KOCHANI PARAFIANIE

z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego
życzę wielu głębokich i radosnych przeżyć, 
wewnętrznego spokoju,
wytrwałości w wierze i miłości, radości 
oraz błogosławieństwa Bożego dla Was i Waszych rodzin.

Bądźmy razem na Święta.

Bądźmy razem w Nowym 2017 Roku.

Ks. Proboszcz

 

Czytaj więcej: Życzenia

Chór parafialny zaprasza na próbę przed pasterką!

 

 

Chór parafialny zaprasza na próbę przed pasterką! 

Środa 21.12.2016 godz.19:00 w górnym kościele

 

 

 

 

 

 

Okazja do spotkania z Bogiem!

W ramach organizowanej misji "Jesteśmy razem" od godziny 15:00 do 17:15 będzie prowadzona Adoracja w górnym kościele. Podczas Adoracji księża będą dyżurowali w konfesjonałach czekając na tych, którzy zechcą przystąpić do sakramentu spowiedzi.

Zachęcamy wszystkich by wspólne bycie razem we wspólnocie połączyć także z modlitwą i spowiedzią!

"Ci zaś, którzy przystępują do sakramentu pokuty, otrzymują od miłosierdzia Bożego przebaczenie zniewagi wyrządzonej Bogu i równocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu, grzesząc, zadali ranę, a który przyczynia się do ich nawrócenia miłością, przykładem i modlitwą" (Katechizm, Art 4, Skakrament pokuty i pojednania) 

Jesteśmy Razem 19 listopada 2016 r.

 

Zapisz

Dyżury i posługa księzy

 

Na stronie w zakładce "Dyżury i posługa księzy" umieściliśmy aktualizację grafiku dyżurów i posługi księży w kancelarii i konfesjonale.  Zapraszamy!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Kawiarenka Dobrywieczorek

 Kawiarenka Dobrywieczorek

działająca przy misji 

"Jesteśmy Razem" 

zaprasza na artystyczne, towarzyskie i kulinarne wyzwania w najbliższa sobotę w godzinach 15-17.

 

Tym razem będziemy wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne, dzielić się kawą i uśmiechem."

 

Listopad jest czasem szczególnym, w którym nie tylko wspominamy zmarłych, ale nasze myśli kierujemy ku naszej Ojczyźnie. Dziękując za tych wszystkich, którzy w poprzednich pokoleniach ją budowali, tworzyli, oddawali za nią życie. Dlatego też szczególnie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy w ramach misji "JESTEŚMY RAZEM" w naszej kawiarence chcieliby pośpiewać z nami pieśni żołnierskie i patriotyczne.

Zapewniamy oprawę muzyczną i śpiewniki :)

Po spotkaniu zapraszamy wszystkich chetnych na wspólną modlitwę uwielbienia w górnym kościele oraz Mszę Świętą o 18:00.

Zapisz

Kawiarenka Dobrywieczorek (2)

Kawiarenka Dobrywieczorek

działająca przy misji 

"Jesteśmy Razem" 

zaprasza na artystyczne, towarzyskie i kulinarne wyzwania w najbliższa sobotę w godzinach 15-17.

 Możesz przyjść ze swoją ulubiona grą, zrobić komuś kawę, porozmawiać, wymienić się uśmiechem. Przedział wiekowy 0-150 lat :)

Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa zaprasza wszystkich chętnych chwalić Pana swoim śpiewem.

Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 18.00 w salce młodzieżowej.   

 

Czytaj więcej: Schola młodzieżowa

Kurs Przedmałżeński

Już w ten wtorek rozpoczynamy w naszej parafii kolejną serię spotkań przygotowujących narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa. 

 Spotkanie odbędzie się 4 października, o godz. 19.00, w dolnym kościele. Zgłoszenia prosimy przysyłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W naszej parafii kurs będzie prowadziła Wspólnota Emmanuel http://emmanuel.info.pl/

Zapisz

Pamięci ks. Stefana Roguskiego

9 sierpnia 2016r. , w wieku 78 lat, zmarł ks. kanonik Stefan Roguski. Ks. Stefan pracował w naszej parafii w latach 1975-2003 jako kapelan szpitala na Banacha. Przez wiele lat był także kapelanem hospicjum domowego Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a ostatnio rezydentem parafii św. Franciszka z Asyżu na Okęciu. W kapłaństwie przeżył 46 lat.

Dobry Jezu, okaż Ks. Stefanowi swoje miłosierdzie!

Ze wspomnień ks. Stefana

Od początku Komunię św. zanosiłem codziennie z kościoła na Dickensa, bo nie było tu jeszcze żadnej kaplicy, a ja miałem dla siebie tylko jedną szafę w dyżurce na VIII piętrze (neurochirurgia). Niedługo odważyłem się odprawić tam pierwszą Mszę św. niedzielną (świąteczny bezruch i cisza) na hallu przy windach, a w "Ogłoszeniach" zapowiedziałem, że za tydzień będzie piętro niżej i tak dalej. Udało się, ale nie do końca. Z trzeciego piętra dano mi znać, żeby ich pominąć. Uszanowałem tę wolę i odtąd, już na stałe, "ulokowałem się" na siódemce.

Czytaj więcej: Pamięci ks. Stefana Roguskiego

Podziękowanie Kardynała Kazimierza Nycza za przygotowanie i przeprowadzenie Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej

Podziękowanie Kardynała Kazimierza Nycza za przygotowanie i przeprowadzenie Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej

Jeszcze brzmią w naszych sercach piękne i pełne mądrości słowa papieża Franciszka, jeszcze nie opadły wielkie emocje, które towarzyszyły spotkaniom wielomilionowej rzeszy pielgrzymów całego świata z Ojcem Świętym, ale już teraz jako Wasz biskup pragnę złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego przełomowego wydarzenia.

Chciałbym wyrazić swoją wielką wdzięczność parafiom, księżom, siostrom zakonnym, władzom państwowym i samorządowym, zwłaszcza Miasta Stołecznego Warszawy, instytucjom kultury i wszystkim służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, a szczególnie młodzieży, która w ramach wolontariatu, przez wiele miesięcy przygotowywała pobyt pielgrzymów w Archidiecezji Warszawskiej.

Czytaj więcej: Podziękowanie Kardynała Kazimierza Nycza za przygotowanie i przeprowadzenie Światowych Dni...

Homilia Papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. na Campus Misericordiae w Brzegach.

3 rzeczy, które przeszkadzają nam spotkać Jezusa. Homilia Papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. na Campus Misericordiae w Brzegach.

Drodzy młodzi, przybyliście do Krakowa na spotkanie z Jezusem. A Ewangelia mówi nam dziś właśnie o spotkaniu między Jezusem a pewnym człowiekiem, Zacheuszem, w Jerychu (Łk 19, 1-10). Jezus nie ogranicza się tam tylko do głoszenia nauki, czy pozdrawiania kogoś, ale - jak mówi Ewangelista - chce przejeść przez miasto (por. w. 1). Innymi słowy, Jezus pragnie przybliżyć się do życia każdego człowieka, przebyć do końca naszą drogę, aby Jego życie i nasze życie spotkały się naprawdę.

Czytaj więcej: Homilia Papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. na Campus Misericordiae w Brzegach.

ISKRA MIŁOSIERDZIA 22 lipca (Park Szczęśliwicki)

  

Plan dni w diecezjach (w naszej parafii) 19 lipca - 25 lipca 2016r.

Dni w Diecezjach w parafii Opatrzności Bożej  na Rakowcu (ul. Dickensa)

19.07.2016 (WTOREK)

Dzień przyjazdu, przyjmowanie grup.

20.07 (ŚRODA)

8:00- 19:00 - przyjazdy grup

19:00 - powitalna Msza Święta

Po Mszy Świętej spotkanie rodzin z pielgrzymami w dolnym kościele. Czas na rozmowę, zapoznanie ze sobą. Zapewniamy mały poczęstunek. Zaproszeni są również parafianie.

Czytaj więcej: Plan dni w diecezjach (w naszej parafii) 19 lipca - 25 lipca 2016r.

Wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Msza Święta na otwarcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Temat: św. Jan Paweł II jako inicjator ŚDM,Data: wtorek, 26 lipca, 17h3,

Miejsce: Błonia Szacowana liczba uczestników: ok. 500 000 osób. Główny celebrans: kard. Stanisław Dziwisz

14h30-17h30 przed mszą św. na otwarcie, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostanie zapalona Iskra Miłosierdzia. Sztafetą, wiodącą przez miejsca związane ze św. Janem Pawłem II (m.in. parafia pw. św. Floriana) zostanie ona przyniesiona na Błonia i będzie płonęła podczas wszystkich pięciu Wydarzeń Centralnych ŚDM, a następnie zostanie przekazana przez Franciszka reprezentantom młodzieży ze wszystkich kontynentów.

Czytaj więcej: Wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Zaproszenie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży

Zaproszenie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży

Z radością oczekujemy na przyjazd Ojca Świętego Franciszka, który spotka się z młodzieżą całego świata w Krakowie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Do naszej archidiecezji przybędzie kilkunastotysięczna grupa młodzieży z różnych krajów, którą pragniemy przyjąć w naszych parafiach i rodzinach. Ich pobyt w archidiecezji jest przygotowaniem do spotkania z papieżem Franciszkiem, i także sposobnością do poznania bogactwa wiary i kultury naszego narodu.

Wyrażam ogromną wdzięczności księżom, władzom samorządowym, parafiom, wolontariuszom i wspólnotom, które organizują pobyt młodzieży w naszej archidiecezji. Szczególnie słowo wdzięczności kieruję do rodzin otwierających swoje domy, aby przyjąć młodzież z całego świata.

Czytaj więcej: Zaproszenie do udziału w Światowych Dniach Młodzieży

Słowo Arcybiskupa Warszawskiego w związku z peregrynacją relikwii bł. Piotra Frassatiego

Relikwie bł. Pier Giorgia Frassatiego w drodze na ŚDM

Umiłowani Diecezjanie,

Już za kilka dni do naszej archidiecezji przybędą pielgrzymi, by w naszym warszawskim Kościele, wśród rodzin, podjąć ostatni etap przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży papież Franciszek postawił młodym za wzór bł. Piotra Jerzego Frassatiego, świeckiego Włocha, żyjącego na początku XX wieku, który mimo krótkiego życia umiał bardzo konkretnie czynić miłosierdzie. Ojciec Święty napisał: „Frassati ofiarowywał potrzebującym o wiele więcej niż dary materialne, dawał samego siebie, poświęcał czas, słowa, zdolność słuchania. Służył ubogim z wielką dyskrecją, nigdy się z tym nie obnosząc”.

Czytaj więcej: Słowo Arcybiskupa Warszawskiego w związku z peregrynacją relikwii bł. Piotra Frassatiego 

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego w sprawie poparcia inicjatywy ustawodawczej ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Z inicjatywy ludzi świeckich zarejestrowano w Sejmie Społeczny Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Działania Komitetu poparły różne podmioty życia społecznego, związki zawodowe oraz niektóre organizacje branżowe pracodawców i pracobiorców. Jest także poparcie ze strony Konferencji Episkopatu Polski. Postulowana w projekcie regulacja prawna bierze w obronę ponad milion osób, głównie kobiet, pracujących zawodowo w niedziele i dni świąteczne.

Czytaj więcej: Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego