Schola młodzieżowa zaprasza:

 

Do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej dlatego też zapraszamy do udziału w KONKURSIE!

Ogłaszamy konkurs na szopkę (najlepiej w 3D) w kategorii "Szopka rodzinna" i "Szopka dziecięca". Szopki mogą być wykonane dowolnymi technikami i w dowolnym formacie. Dopuszczamy rysunki i obrazki przedstawiające szopkę choć preferowane są szopki w trójwymiarze. Szopki robione przez całe rodziny startują w kategorii „Szopka rodzinna”, a szopki robione przez dzieci w kategorii „Szopka dziecięca”.

Wykonane już szopki można przynosić do naszych Sióstr Katechetek na roraty lub do dolnego kościoła. Przy wejściu od strony Przedszkola – prezentacja już przyniesionych szopek. Dla autorów prac, które szczególnie zachwycą nasze JURY - nagrody!

CZAS TRWANIA KONKURSU:

 

 

Zapraszamy
do górnego kościoła na adorację od 16 do 18
do dolnego kościoła na kawę, ciasto od 15 do 17
w tym czasie wolontariusze odwiedzą również naszych starszych parafian!

 

 

Zapraszamy wszystkich na Wieczór Uwielbienia 17.12.2017 po wieczornej mszy świętej.

 

W aktualnej propozycji kin warszawskich można natknąć się na dobre filmy o katolickim przesłaniu. Zachęcamy by obejrzeć zwłaszcza te, które były wyświetlane w listopadzie w kilku miastach Polski w ramach drugiej edycji Festiwalu Filmów Chrześcijańskich Arka 2017 oraz nowości.

 

 

 

"Daj się Bogu zaskoczyć. Przyjdź, słuchaj i doświadcz Jego Miłosierdzia"
Towarzyszyć nam będzie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, Słowo Boże, śpiew, cisza i uwielbienie.
W czasie Wieczoru będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
"Przyjdź! I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie, kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie" (Ap. 22, 17)
 
Wieczór poprowadzi Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca
 

 

Adwent jest przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia i w tym roku rozpoczyna się w niedzielę 3 grudnia wiąże się z nim tradycja robienia wieńców adwentowych.

 

Skąd tradycja robienia wieńców adwentowych?

Tradycją związaną z Adwentem jest przygotowywanie wieńców adwentowych. Paradoksalnie jest to tradycja świecka.

 

 

Zapraszamy
do górnego kościoła na adorację od 16 do 18
do dolnego kościoła na kawę, ciasto od 15 do 17
w tym czasie wolontariusze odwiedzą również naszych starszych parafian!

 

 

Dziś w kościele wspomnienie bł.Jerzego Popiełuszki. Znany wielu Warszawiakom Ksiądz Jerzy został uprowadzony przez funkcjonariuszy SB i zamordowany 19 października 1984 roku.

 

 

 

 

 

 

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona 1 listopada. Kościół katolicki oddaje w tym dniu cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Święci mają stać się dla nas wzorem, mają wskazywać nam drogę do świętości. 

 

 

 

Ojciec Andrzej Romanowski OFM Cap - Asystent Narodowy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich jak sam mówił na niedzielnych kazaniach ma dwa cele. Chce nam opowiedzieć o zakonie z nadzieją, że do kogoś przemówi Duch Święty i zechce zostać członkiem III Zakonu działającym przy naszej parafii oraz zaprosić nas do większego zawierzenia Bogu, bo tylko w ten sposób oddając wszystko Jemu jesteśmy w stanie osiągnąć szczęście.

 

Zapraszamy
do górnego kościoła na adorację od 15 do 18
do dolnego kościoła na kawę, ciasto oraz spotkanie grup parafialnych od 15 do 17
w tym czasie wolontariusze odwiedzą również naszych starszych parafian!

 

 

Zapraszamy wszystkich na koncert Maryjny 22.10.2017 po wieczornej mszy świętej.

 

Drodzy siostry i bracia,

każdego dnia masowe środki przekazu i wszechobecne reklamy wmawiają nam, że ciągle czegoś potrzebujemy. Kult młodości, kult pieniądza, wyścig szczurów no i podobno ciągle musimy komuś czymś imponować. Moim zdaniem w życiu chodzi o coś zupełnie innego. Zastanawiałam się co mogę zrobić dla innych ludzi. Tak zwyczajnie po ludzku.

Szanowni Państwo,

chciałam się podzielić z Państwem moją historią, na pozór banalną, ale myślę, że z każdej historii można wyciągnąć coś dla siebie. Od dłuższego czasu chciałam zostać wolontariuszem z potrzeby czynienia dobra. Niestety moje wcześniejsze próby spełzły na niczym. Zawsze coś stawało mi na drodze. Po prostu w niewyobrażalny sposób zawsze piętrzyły się jakieś przeszkody. W końcu zrozumiałam, że chyba Pan Bóg daje mi znak, że to nie jest droga dla mnie. Dopiero w dniu moich urodzin otrzymałam prezent w postaci misji "JESTEŚMY RAZEM" za co jestem bardzo wdzięczna Ks. Proboszczowi, że udało się to wszystko zorganizować.

 

„W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne. 

 

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

 

Do naszej wspólnoty parafialnej dołączył, jako rezydent, ks. kanonik Jerzy Panek, dotychczasowy wieloletni kapelan w Szpitalu Wolskim.

Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie.

 

 

W tym roku będzie też mieszkał na naszej plebanii i pracował 
w gimnazjum w naszej parafii oraz pomagał w niedziele 
kleryk Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie –
Markos Płoński. Będzie to dla niego czas praktyk duszpasterskich
przed przyjęciem święceń.

Przyjmijmy go serdecznie i otoczmy życzliwością i modlitwą.

 

Zapisz

Zapisz

Poniżej list, który otrzymaliśmy z Caritas Polska:

Drodzy Darczyńcy!

W imieniu Caritas Polska oraz rodzin, które otrzymały wsparcie w projekcie Rodzina Rodzinie serdecznie dziękujemy za półroczne zaangażowanie i pomoc kierowaną do 12 rodzin z Syrii.

Dwa tygodnie temu przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek, przeznaczoną na wsparcie programu Caritas „Rodzina rodzinie”. Zebraliśmy 13230 złotych. Oto krótkie informacje o rodzinach, które będą wspierane za te pieniądze przez najbliższe 6 miesięcy

 

 

 

W dniu 17.06.2017 ks. kardynał Kazimierz Nycz pobłogosławił mężczyzn do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej w Archidiecezji Warszawskiej.

Wśród nich jest również nasz parafianin Artur Głuszek.

Arturowi gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz wszelkich łask Bożych w pełnieniu posługi!

„Gdy mówimy o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej – są nimi mężczyźni, którzy ukończyli przynajmniej 35 rok życia, żonaci w sakramentalnym związku małżeńskim, cieszący się dobrą opinią w swoich parafiach i przez swoich proboszczów posłani do odbycia specjalnej formacji, na końcu której zostaną pobłogosławieni przez Księdza Kardynała do funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej”   (archwwa.pl)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz