Podziękowanie Kardynała Kazimierza Nycza za przygotowanie i przeprowadzenie Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej

Jeszcze brzmią w naszych sercach piękne i pełne mądrości słowa papieża Franciszka, jeszcze nie opadły wielkie emocje, które towarzyszyły spotkaniom wielomilionowej rzeszy pielgrzymów całego świata z Ojcem Świętym, ale już teraz jako Wasz biskup pragnę złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego przełomowego wydarzenia.

Chciałbym wyrazić swoją wielką wdzięczność parafiom, księżom, siostrom zakonnym, władzom państwowym i samorządowym, zwłaszcza Miasta Stołecznego Warszawy, instytucjom kultury i wszystkim służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, a szczególnie młodzieży, która w ramach wolontariatu, przez wiele miesięcy przygotowywała pobyt pielgrzymów w Archidiecezji Warszawskiej.

 

Gorące podziękowania chciałbym przekazać tym, którzy nie wahali się otworzyć drzwi swoich domów, by gościć pielgrzymów w swoich rodzinach. Wszyscy jesteśmy przekonani, że każdy z nas choćby w niewielkiej formie przyczynił się do wielkiego dzieła jakim były Światowe Dni Młodzieży w Warszawie i Krakowie.

Na szczegółowe podziękowanie przyjdzie czas po zakończeniu okresu wakacji i zasłużonego odpoczynku. Pozdrawiam Was serdecznie i wspieram modlitwą oraz z serca błogosławię, aby nauka Ojca Świętego i niezapomniane spotkanie z młodymi całego świata przyniosło błogosławione owoce odnowy życia duchowego każdego z Was i całej Archidiecezji.

† Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski