Szanowni Państwo,

chciałam się podzielić z Państwem moją historią, na pozór banalną, ale myślę, że z każdej historii można wyciągnąć coś dla siebie. Od dłuższego czasu chciałam zostać wolontariuszem z potrzeby czynienia dobra. Niestety moje wcześniejsze próby spełzły na niczym. Zawsze coś stawało mi na drodze. Po prostu w niewyobrażalny sposób zawsze piętrzyły się jakieś przeszkody. W końcu zrozumiałam, że chyba Pan Bóg daje mi znak, że to nie jest droga dla mnie. Dopiero w dniu moich urodzin otrzymałam prezent w postaci misji "JESTEŚMY RAZEM" za co jestem bardzo wdzięczna Ks. Proboszczowi, że udało się to wszystko zorganizować.

 

Dzięki misji poznałam wielu fantastycznych ludzi, chodzi mi o wolontariuszy jak i osoby starsze. Usłyszałam wiele ciekawych historii, często zapierających dech w piersiach. Zrozumiałam, jak ważne jest bycie razem oraz zwykłe słuchanie siebie nawzajem. Uważam, że Pan Bóg najlepiej wie kogo ma postawić na naszej drodze, żeby mogło nas to rozwijać, wzbogacić i uczyć pokory. Dodam, że podczas jednej z misji sama potrzebowałam pomocy, żeby ktoś poświęcił mi swój czas i mnie wysłuchał. Ta sytuacja najlepiej obrazuje, że nie jesteśmy samowystarczalni i pokazuje, że do pełni szczęścia potrzebujemy drugiej osoby. Dzięki misji zyskałam nie tylko nowe wartościowe znajomości, ale i babcię. Co prawda nie jest to moja biologiczna babcia, ale czuję się z Nią bardzo związana, ponieważ dała mi wiele ciepła i zainteresowania.

Jeśli ktokolwiek chciały wzbogacić swoje dotychczasowe życie i chciałby spróbować czegoś nowego, to wszystkich serdecznie zapraszam. Nie bójcie się nowych wyzwań, nie zawsze muszą się one nam podobać, ale takie wyzwania tylko nas wzbogacają. Reasumując przystępując do Naszej Misji możecie czynić dobro nie tylko odwiedzając starsze osoby, możecie pomagać w kawiarence lub znaleźć sobie inne odpowiednie dla siebie miejsce. Zdaję sobie sprawę, że część z Was zastanawia się czy da radę odnaleźć się w nowych okolicznościach. Jeśli wśród Was pojawiają się takie myśli, to może warto się zgłosić by zrobić coś dobrego.

Anna

 

Ankieta online lub do pobrania http://www.opatrznoscboza.waw.pl/aktualnosci/577-jestesmy-razem