Znak Krzyża. Szuka Pasyjna

Dzieci SP 264 przygotowały sztukę pasyjną „Znak krzyża” w reżyserii s.Kasjany Konkolewskiej i p.Katarzyny Glinka. Premiera odbyła się w kościele parafialnym Opatrzności Bożej w Warszawie 27 marca. – Chcieliśmy uwielbić Pana Boga, przygotowując ten spektakl. Nie jest on typowym przedstawieniem męki Pańskiej, ale o niej pośrednio opowiada.

Do scenariusza dodaliśmy 5 stacji Drogi Krzyżowej. Pokazaliśmy naszym parafianom i przyjaciołom jak można przedłużyć piątkowy wielkopostny wieczór – mówią uczniowie klas VI.

Pomocną dłoń w przygotowaniach wyciągnęli rodzice z doświadczeniem sztuki i krawcowa teatralna. Spektakl przygotowało ponad 20 aktorów i szkolna schola. Dramat „Znak krzyża” to opowieść o rodzinie cieśli, wykonawcy krzyża, do którego – jak okazało się później – został przybity Jezus.

W ujmujący sposób ukazana została rozterka ludzi, którzy wykonali krzyż Chrystusa, jak bardzo boleli nad tym, że przyczynili się w pewnym stopniu do śmierci Jezusa. Stąd płynie nauka dla nas, że my, popełniając grzechy, także uczestniczymy w krzyżowaniu Pana Jezusa. Myślę, że każdy wyciągnął z tego wnioski do rachunku sumienia. Spektakl jest również bogaty w nadzieję, bo na końcu okazuje się, że Jezus przez krzyż dał światu zbawienie.

Uroczystość Zmartwychwstania nam o tym jeszcze bardziej przypomni, o Bożym miłosierdziu, którego każdy z nas pragnie doświadczyć. Teraz i kiedyś, gdy zmartwychwstaniemy.

Siostry Wspólnoty Św. Michała Archanioła

źródło: siostryzorlika.pl

galeria zdjęć: 

http://www.siostryzorlika.pl/galeria-2015/WgcVars/580.sztuka-znak-krzyza.html