Z radością informujemy, że posługujący w naszej parafii od ponad roku kl. Markos przyjął w ostatnią sobotę święcenia diakonatu. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Jak co roku, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Caritas rozprowadza świece, z których dochód jest przeznaczony na to dzieło.

 

 

Rozpoczynamy czas adwentu!

Roraty od poniedziałku do soboty o 6:15.

Uwaga! Nie ma mszy świętej o godzinie 7:00.

 

 

Zapisz

Zapisz

 

 Dziś 1-sza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy o 13.15 do wieczornego Różańca w intencji Ojczyzny. O 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dziś rozpoczyna się akcja charytatywna – pudełko FIDESCO. Prosimy o modlitwę i ofiarę w intencji wolontariuszy misyjnych. Przed kościołem można pobrać tekturowe pudełka na jałmużnę adwentową i przynieść ją do kościoła 6 stycznia. Dostępne są także raporty misyjne Albane i Dawida Firlit, którzy opowiadali o swoim wyjeździe w naszej parafii w maju tego roku. FIDESCO to pozarządowa organizacja finansująca pobyt świeckich wolontariuszy na misjach w najuboższych krajach świata. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

Od początku grudnia w każdy wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, godzinę przed i po wieczornej Mszy św.

 

 

 W każdą ostatnią niedzielę miesiąca zapraszamy osoby tworzące Stowarzyszenie Żywego Różańca oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty. Spotkanie odbędzie się o 16 w dolnym kościele.

Jak w poprzednich miesiącach zapraszamy osoby potrzebujące pomocy prawnej na bezpłatne konsultacje. Dyżuru prawnika w środę (28.11) od 17 do 18, w bibliotece parafialnej.

"Pan Bóg jest bardzo bogaty i robi różne rzeczy na różne sposoby i do każdego podchodzi inaczej. Ma jakieś sześć miliardów sposobów podejścia do człowieka" o. Joachim Badeni OP. Biblioteka parafialna zaprasza niedziela 11.30-12, wtorek 19-20.

 

 

 Dziś w całym Kościele obchodzimy „Dzień ubogich”. Z tej okazji zapraszamy wszystkich ubogich i potrzebujących parafian na Mszę św. w ich intencji, a po niej na wspólny posiłek w sobotę (24.11) o 12 do dolnego kościoła.

Dziś o 16, w kaplicy Matki Bożej, spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Także dziś wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza, po wieczornej Mszy św., na kolejny Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

 

 

 Dziś goszczą w naszej parafii i głoszą Słowo Boże Księża Misjonarze Oblaci. Po Mszach św. będą rozprowadzać przed kościołem kalendarze na rok 2019, z których dochód będzie przeznaczony na podejmowaną przez nich działalność misyjną.

Także dziś zapraszamy na kolejne spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego o 19 w dolnym kościele.

W każdą niedzielę, dziś zaś szczególnie, o 17.15 zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny.

 

 

 Dziś 1-sza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13.15 do nabożeństwa różańcowego.

W czwartki w dolnym kościele, o 18 zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki na spotkania Bielanek. Zaprasza s. Maristella.

Także w czwartki o 17.45 zapraszamy do salki św. Maksymiliana, na próby Scholii dziecięcej (śpiewającej na Mszy św. o 12 w dolnym kościele).

 

 

 Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy osoby tworzące Wspólnotę Żywego Różańca oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty. Spotkanie jest o 16 w dolnym kościele.

W czwartek 1 listopadaUroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w tym dniu jak w niedzielę (tylko w górnym kościele.

W piątek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychDzień Zaduszny – Msze św. jak w dzień powszedni. Msze św. zbiorowe, w intencjach wiernych zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, będą sprawowane o 7, 8 i 18. Procesja żałobna, z modlitwą za naszych bliskich polecanych w wypominkach rocznych, po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie (około 19).

 

 

 Dziś o 16 zapraszamy na Mszę św. dzieci i rodziców, przygotowujących się w tym roku do 1-szej Komunii św.

Także dziś o 16 w kaplicy Matki Bożej spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Przyjmujemy w zakrystii i kancelarii intencje wypominkowe. Intencje „jednorazowe” przyjmujemy na Msze św. w dniu 2 listopada (7, 8 lub 18), w intencjach „całorocznych” modlimy się 2 listopada w czasie procesji po wieczornej Mszy św. i w każdy 3 poniedziałek miesiąca (17.00 – wypominki, 18.00 – Msza św..

 

 

 Dziś Dzień Papieski. Jak co roku po Mszach prowadzona jest zbiórka do puszek na stypendia dla ubogiej uzdolnionej młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W najbliższy czwartek, o godz. 18, odprawiona zostanie w naszym kościele Msza św. z okazji Jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 264. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, w dniu 27.10. Zapisy u p. Ewy, tel. 790 268 717 lub 507 576 446.

 

 

 Dziś – pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od zakończenia Mszy św. o godz. 13.15 do nabożeństwa różańcowego. O godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dziś, o 19 w górnym kościele, spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczynają swoje przygotowanie.

Otrzymaliśmy podziękowanie i wiadomość, że jesteśmy najlepsi w Warszawie, jeśli chodzi o zbiórkę makulatury! Zebraliśmy aż 5700 kilogramów, czyli o 200 kilo więcej niż zebrano w parafii św. Jakuba! Szacujemy, że w akcji wzięło udział około 3 tysięcy osób! Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

 

 

 Od jutra rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Na nabożeństwa październikowe zapraszamy w dni powszednie dzieci o godz. 17.15 do dolnego kościoła, dorosłych po wieczornej Mszy św. do górnego kościoła. W niedziele nabożeństwa różańcowe o 17.15 w górnym kościele.

Od poniedziałku do środy (01.10, 02.10 i 03.10) Nabożeństwo Czterdziestogodzinne – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu – od zakończenia Mszy św. o 8.00 do Mszy św. o 18.00. W poniedziałek Adoracja również po wieczornej Mszy św. do 20.00.

W tym tygodniu – pierwszy czwartek miesiącaGodzina Święta o 17.00; pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwa po Mszy o 8.00 i 18.00, spowiedź dla dzieci od 16.30, dla dorosłych od 17.30 do 24.00; pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo maryjne po Mszy św. o 8.00.