Dziś – 14 stycznia – obchodzony jest w Kościele Dzień Modlitw za Migrantów i Uchodźców. W naszej parafii już od roku wspieramy program Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Zebraliśmy już ponad 70 tysięcy złotych i przekazaliśmy je na półroczne wsparcie dla 23 rodzin syryjskich chrześcijan, mieszkających w zniszczonym wojną Aleppo. Dzięki temu nie musieli oni emigrować ze swojej Ojczyzny. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Także dziś odbędzie się kolejna zbiórka do puszek po Mszy św. na cel programu „Rodzina Rodzinie”. Serdecznie zachęcamy do dalszego zaangażowania w ten program.

Przypominamy, że w każdą niedzielę o 17.15 modlimy się na Różańcu w intencji Ojczyzny!

 

 

 

Dziś pierwsza niedziela – adoracja po Mszy św. o 13.15 do wieczora.

Zapraszamy wszystkich Parafian i Przyjaciół Opatrzności Bożej na Parafialny Bal Karnawałowy, prowadzony przez wodzireja, który odbędzie się dziś, w niedzielę 7 stycznia (dzieci od 15 do 18; dorośli od 19 do 22), w dolnym kościele. Wstęp wolny. Prosimy o przygotowanie i przyniesienie ciast i innych przekąsek.

Przypominamy, że w każdą niedzielę o 17.15 modlimy się na Różańcu w intencji Ojczyzny. Serdecznie polecamy go wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych!

 

 

 

Dziś, w niedzielę 31 grudnia, zapraszamy po wieczornej Mszy św. na nabożeństwo dziękczynne do Opatrzności Bożej za cały mijający rok 2017. Można tego dnia uzyskać odpust zupełny za publiczne uczestnictwo w śpiewie Ciebie Boga wysławiamy, pod zwykłymi warunkami (spowiedź i komunia św., oraz modlitwa zgodnie z intencjami papieża).

Przypominamy, że w każdą niedzielę o 17.15 modlimy się na Różańcu w intencji Ojczyzny. Serdecznie polecamy go wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych.

Jutro UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – Nowy Rok! NAJLEPSZE ŻYCZENIA WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI NA CAŁY NADCHODZĄCY ROK 2018! Msze święte tego dnia według nowego planu niedzielnego!

 

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I PRZYJACIOŁOM OPATRZNOŚCI BOŻEJ
SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA
BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEJ DZIECINY,
POKOJU I RADOŚCI
ORAZ
WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI
NA CAŁY NADCHODZĄCY NOWY ROK 2018!

Duszpasterze i Siostry

 

Dziś wypada dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Msze św. od 7.00 do 13.15 w porządku niedzielnym, tylko w górnym kościele. Nie ma Mszy św. wieczornej (o 18.00). Pasterka jak zawsze o 24.00. Serdecznie zapraszamy .

Dziś, w Wigilię Bożego Narodzenia, zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu do czasu wieczerzy wigilijnej i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz za tydzień (w niedzielę 31 grudnia) Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00 tylko w górnym kościele!

 

 

 

Trwa niezwykle trudna sytuacja naszych braci chrześcijan mieszkających w Aleppo i innych miejscowościach na terenie Syrii, oraz w obozach dla uchodźców w Libanie. Dziś po Mszach św., przeprowadzimy kolejną zbiórkę do puszek, którą przeznaczymy na wsparcie programu Caritas „Rodzina rodzinie”. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Dziś spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 16.00, w kaplicy Matki Bożej.

Dziś też zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Wieczór Uwielbienia.

 

 

 

Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe  – dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. (tylko w górnym kościele). Prowadzi je ks. prof. Marek Tatar. Kontynuować je będziemy w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 8.00, 9.00, 18.00 i 19.30.

Dziś spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.00 w dolnym kościele.

W najbliższy czwartek (14 grudnia), w godz. 9.00-11.00 i 16.00-18.00, przy wejściu do dolnego kościoła, Caritas parafialna rozprowadzać będzie paczki żywnościowe z pomocą dla najbardziej potrzebujących.

 

 

 

Od zeszłej niedzieli można nabywać przed kościołem świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu. Od jutra (poniedziałek 04.12) w dni powszednie Adwentu Roraty o 6.15, nie ma Mszy św. o 7.00.

Także dziś I Niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o 13.15 do wieczornego Różańca za Ojczyznę.

Dziś, jak co roku w pierwszą niedzielę adwentu, przed kościołem rozdawane są tekturowe pudełka FIDESCO. FIDESCO to pozarządowa organizacja pomagająca finansować pobyt świeckich wolontariuszy, którzy pracują na misjach. W trakcie adwentu można do tych pudełek-skarbonek składać jałmużnę i odnieść ją do kościoła 6 stycznia. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

 

 

 

Na stronie trwają prace aktualizacyjne. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.