Dziś, na Mszy św. o 10.30, uroczystość 1 Komunii św. Serdecznie polecamy wszystkie te dzieci modlitwie parafian, zaś osoby niezwiązane z uroczystościami zachęcamy do korzystania z Mszy św. o innej godzinie lub w dolnym kościele.

Nabożeństwo majowe dziś o 17.30. Także dziś, po wieczornej Mszy św. (o 19.15) spotykamy się na „majówce” przy kapliczce na rogu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o 7.30, 9.00, 10.30 (z procesją), około 13 (bezpośrednio po procesji) i o 18.00. Trasa procesji Bożego Ciała będzie w tym roku tą samą, którą przeszliśmy w czasie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Przejdziemy ulicami: Siemieńskiego przy kościele i S.P. nr 264, Pawińskiego, Korotyńskiego, Skorochód-Majewskiego i Dickensa do kościoła. Prosimy serdecznie o przygotowanie dekoracji okien i balkonów na trasie procesji. 

 

 

 Dziś, na Mszy św. o 10.30, uroczystość 1 Komunii św., podobnie w kolejną niedzielę. Serdecznie polecamy wszystkie te dzieci modlitwie parafian, zaś osoby nie związane z uroczystościami zachęcamy do korzystania z Mszy św. o innej godzinie lub w dolnym kościele.

Dziś o 16 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w kaplicy Matki Bożej.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy św. (o 19.15) będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie parafii. Dziś przy Krzyżu na rogu ulic Grójeckiej i Korotyńskiego. Za tydzień przy kapliczce na rogu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy. 

 

 

 Dziś, na Mszy św. o 10.30, rocznica 1 Komunii św., zaś w kolejne dwie niedziele uroczystości 1 Komunii św. Serdecznie polecamy wszystkie te dzieci modlitwie parafian, zaś osoby nie związane z uroczystościami zachęcamy do korzystania z Mszy św. o innej godzinie lub w dolnym kościele.

Także dziś, po każdej Mszy świętej, odbywa się przed kościołem zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc dla szkoły specjalnej „Krok po Kroku” dla dzieci z autyzmem działającej przy parafii bł. Edmunda Bojanowskiego na Ursynowie. Serdecznie polecamy tę akcję życzliwości parafian.

Biblioteka parafialna zaprasza także dziś na wiosenny kiermasz książek w godzinach 9 - 14.30. Tradycyjnie książka za 1 złotych. Serdecznie zapraszamy, wejście od strony przedszkola. 

 

 

 Dziś dzień Odpustu parafialnego. Msza św. odpustowa z procesją o 13.15. Przewodniczyć jej będzie i naukę wygłosi ks. dr Mariusz Bernyś, znany propagator kultu Bożego Miłosierdzia, kapelan szpitala przy ul. Banacha. Wieczorem (19.30) zapraszamy wszystkich parafian na tradycyjny bal.

Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty Panu Jezusowi w czasie procesji zapraszamy na 12.45 do dolnego kościoła.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja po procesji do Mszy św. wieczornej. O 15 Koronka. 

 

 

 Dziś, o 16 w dolnym kościele, zapraszamy na spotkanie osoby tworzące Wspólnotę Żywego Różańca oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty.

Dziś o 16 zapraszamy na Koncert Muzyki Organowej, w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W programie m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha i Romualda Twardowskiego.

Za tydzień dzień Odpustu parafialnego. Msza św. odpustowa z procesją o 13.15. Przewodniczyć jej będzie i naukę wygłosi ks. dr Mariusz Bernyś, znany propagator kultu Bożego Miłosierdzia, kapelan szpitala przy ul. Banacha. Wieczorem (19.30) zapraszamy wszystkich parafian na tradycyjny bal. 

 

 

 Dziś gościmy w naszej parafii p. Marcina Żukowskiego, wolontariusza Światowych Dni Młodzieży i Lednicy, który będzie sprzedawał przed kościołem religijne filmy, książki i audiobooki. W ten sposób szuka on wsparcia i pomocy w leczeniu poważnej choroby.

W każdy poniedziałek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja odbywa się godzinę przed i po wieczornej Mszy św.

W każdą niedzielę (o 17.15) zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny. Serdecznie polecamy go wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych. 

 

 

 Dziś spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o 16 w kaplicy Matki Bożej.

W najbliższy poniedziałek modlitwa wypominkowa o 17, po niej Msza św. w intencji osób polecanych w Wypominkach.

W każdą niedzielę (o 17.15) zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny. Serdecznie polecamy go wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych. 

 

 

 Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego składane będą w naszej Parafii w poniedziałek 9 kwietnia podczas Mszy św. o 18. Prosimy przynieść świece.

Na nowo podejmujemy w każdą niedzielę (o 17.15) Różaniec w intencji Ojczyzny. Serdecznie polecamy go wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych.

Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, odbywające się w środy, po wieczornej Mszy św. Najbliższa katecheza 11.04. Kontynuujemy lekturę Obłoku niewiedzy z komentarzem. 

 

 

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wszystkim Parafianom

i Przyjaciołom Opatrzności Bożej

życzą Siostry Franciszkanki i księża pracujący w parafii

 

 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to także pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu dziś po Mszy św. o 13.15 do Różańca.

Na nowo podejmujemy w każdą niedzielę (o 17.15) Różaniec w intencji Ojczyzny. Serdecznie polecamy go wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu nie będzie poniedziałkowej adoracji Najświętszego Sakramentu. 

 

 

 Wielki Tydzień

Serdecznie zachęcamy całe Rodziny, wszystkich Parafian i Przyjaciół Opatrzności, do uczestnictwa w tych najważniejszych celebracjach roku liturgicznego.

 

Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa: Msze św o zwykłych godzinach.

Okazja do spowiedzi szczególnie od 17 do 21. Nie będzie możliwości spowiedzi w czasie liturgii Triduum Paschalnego. 

 

 

 Dziś Niedziela Palmowa – Meki Pańskiej. Obrzęd poświęcenia palemek wielkanocnych na każdej Mszy św. Dziś Msze św. tylko w górnym kościele.

Caritas parafialna rozprowadza dziś przed każdą Mszą św. palemki wielkanocne. Całkowity dochód przeznaczony zostanie, jak co roku, na wsparcie osób potrzebujących z naszej parafii.

Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca o 16, zapraszamy osoby tworzące Wspólnotę Żywego Różańca oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty.