Dziś spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o 16 w kaplicy Matki Bożej.

Dziś kończymy  trwającą od 13 sierpnia w naszej parafii zbiórkę używanych, a już niepotrzebnych, okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla mieszkańców w dalekim Madagaskarze. Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania: do dziś wysłaliśmy już 14 paczek okularów.

W najbliższy poniedziałek o 17 modlitwa wypominkowa. Msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych o 18. 

 

 

 Dziś, na Mszy św. o 12 w dolnym kościele będzie miało miejsce błogosławieństwo dla nauczycieli, rodziców oraz uczniów i błogosławieństwo ich przyborów szkolnych. Przynosimy tornistry!

Za tydzień (16.09) spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o 16 w kaplicy Matki Bożej.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i Stoczku Warmińskim, dnia 29.09. Zapisy u p. Ewy tel. 507 576 446 lub 790 268 717. 

 

 

 Zakończył się okres wakacji szkolnych – od 1 września Msze św. wieczorne są odprawiane o 18. Wznawiamy też odprawianie Mszy św. niedzielnych w dolnym kościele.

Dziś 1-sza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13.15 do nabożeństwa różańcowego (o 17.15).

W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta o 17.00; pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwa po Mszy o 8.00 i 18.00. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi w czasie porannych Mszy św. i wieczorem (od 16.30 dzieci, a dorośli od 17.30) do 24.00. Do 24.00 będzie też trwała adoracja eucharystyczna. O 17 Msza św. dla dzieci. 

 

 

UWAGA od 1 Września!

Msze święte:

w niedziele
w górnym kościele o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00
w dolnym kościele o 10:30 (dla młodzieży) i 12:00 (dla dzieci)

w tygodniu o 6:30, 7:00, 8:00 i 18:00

 

 Dziś rozpoczyna pracę w naszej parafii ks. Adam Olasek, który w tym roku przyjął święcenia kapłańskie i podejmuje swoją pierwszą posługę duszpasterską, jako wikary naszej parafii. Przyjmijmy go z życzliwością i otoczmy modlitwą.

Przypominamy, że w każdą niedzielę o 7 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zapraszamy też na niedzielną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. W okresie wakacji na 18.15. 

 

 

 W sierpniu Msze św. wieczorne codziennie o 19. W wakacyjne niedziele Msze św. tylko w górnym kościele. Nie ma innych zmian w planie Mszy św. na okres wakacji.

W najbliższy poniedziałek o 18 modlitwa wypominkowa. Msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych o 19.

W najbliższą sobotę Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych o 8. 

 

 

 W sierpniu Msze św. wieczorne codziennie o 19. W wakacyjne niedziele Msze św. tylko w górnym kościele. Nie ma innych zmian w planie Mszy św. na okres wakacji.

W najbliższą środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tego dnia w porządku niedzielnym, modlić się będziemy też tego dnia Godzinkami o 7 rano. Przypominamy, że jest to jedna z uroczystości, w czasie których katolicy zobowiązani są do uczestnictwa w Eucharystii tak, jak w niedziele.

W najbliższy poniedziałek o 20 nabożeństwo fatimskie przy figurze Matki Bożej nad stawikiem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 

 

 W sierpniu Msze św. wieczorne codziennie o 19. W wakacyjne niedziele Msze św. tylko w górnym kościele. Nie ma innych zmian w planie Mszy św. na okres wakacji.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od zakończenia Mszy św. o 13.15 do Różańca. O 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Z żalem zawiadamiamy, że decyzją władz kościelnych ks. Wojciech Janyga kończy w te wakacje pracę w naszej parafii. Za lata gorliwej kapłańskiej służby składamy ks. Wojciechowi serdeczne podziękowania i życzymy opieki Opatrzności Bożej na dalszej drodze kapłańskiego życia i posługiwania. Serdecznie polecamy też ks. Wojciecha wdzięcznej modlitwie wszystkich Parafian i Przyjaciół Opatrzności Bożej. Pożegnanie ks. Wojciecha dziś na Mszy św. o 19. 

 

 

  • Nabożeństwo po mszy o 8:00 i 19:00.
  • Spowiedź w czasie porannych mszy oraz od 18:30 do 22:00.
  • Adoracja eucharystyczna od 20:00 do 22:00

 


 

Różaniec w intencji Ojczyzny,
który podejmiemy w każdą niedzielę o 17.15, serdecznie polecamy wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych. W sposób szczególny módlmy się wtedy m.in. za siebie nawzajem a także, każdy z nas, za swoich przeciwników politycznych, by gorliwość w trosce o dobro Ojczyzny nie zamieniła się w zapiekłość w zwalczaniu osób o innych poglądach.