Trwa ciągle niezwykle trudna sytuacja naszych braci chrześcijan mieszkających w Aleppo i innych miejscowościach na terenie Syrii, oraz w obozach dla uchodźców w Libanie. W związku z tym dzisiaj (12.11) po Mszach św., przeprowadzimy kolejną zbiórkę do puszek, którą przeznaczymy na wsparcie programu Caritas „Rodzina rodzinie”. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Czynna jest już winda dla inwalidów. Zachęcamy do korzystania z niej.

Na nowo podejmujemy w każdą niedzielę (o 17.15) Różaniec w intencji Ojczyzny. Serdecznie polecamy go wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych. W sposób szczególny módlmy się wtedy m.in. za siebie nawzajem a także, każdy z nas, za swoich przeciwników politycznych, by gorliwość w trosce o dobro Ojczyzny nie zamieniła się w zapiekłość w zwalczaniu osób o innych poglądach.

 

Dziś, w niedzielę 19 listopada, Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie dla nowych kandydatów. Spotkanie odbędzie się o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej.

Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież do dolnego kościoła na spotkanie pt. „Po zakochaniu drugi krok” o poszukiwaniu ukochanej osoby na całe życie. Spotkanie poprowadzi małżeństwo Edyta i Dominik Ziętarowie ze Wspólnoty Emmanuel.

W każdą niedzielę (o 17.15) zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny.

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja eucharystyczna po Mszy św. o 13.15 do końca Różańca w intencji Ojczyzny..

Dziś (5 listopada), po Mszy św. wieczornej, Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na wieczór uwielbienia. Razem ze Świętymi będziemy słowem, śpiewem i milczeniem adorować i uwielbiać Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Zakończyły się Nabożeństwa Październikowe. Na nowo więc podejmujemy w każdą niedzielę (o 17.15) Różaniec w intencji Ojczyzny. Serdecznie polecamy go wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych. W sposób szczególny módlmy się wtedy m.in. za siebie nawzajem a także, każdy z nas, za swoich przeciwników politycznych, by gorliwość w trosce o dobro Ojczyzny nie zamieniła się w zapiekłość w zwalczaniu osób o innych poglądach.

 

Serdecznie zachęcamy do poparcia projektu ustawy dotyczącej pełnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia. Podpisy można składać w salce Przystań (w korytarzu przy zakrystii) już tylko dziś.

We środę 1 listopadaUroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w tym dniu jak w niedzielę (tylko w górnym kościele).

We czwartek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychDzień Zaduszny – Msze św. jak w dzień powszedni. Msze św. zbiorowe, w intencjach wiernych zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, będą sprawowane o 7.00, 8.00 i 18.00. Procesja żałobna, z modlitwą za naszych bliskich polecanych w wypominkach rocznych, po wieczornej Mszy św. (około 18.45).

 

Biblioteka parafialna organizuje dziś jesienny kiermasz książek. Tradycyjnie książka za 1 złotych. Serdecznie zapraszamy! Kiermasz znajdziemy przy wejściu do dolnego kościoła od strony przedszkola w godz. 9.00 - 14.30.

Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert Maryjny w wykonaniu scholi młodzieżowej.

Serdecznie zachęcamy do poparcia projektu ustawy dotyczącej pełnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia. Podpisy można składać w salce Przystań (w korytarzu przy zakrystii) dziś i w kolejną niedziele.

 

Na stronie trwają prace aktualizacyjne. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

 

 

Przeżywamy dziś w Parafii dzień powołaniowy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Nauki na Mszach św. głosi o. Andrzej Romanowski OFMCap, Asystent Narodowy Zakonu.

Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia – czas wspólnej adoracji, modlitwy i śpiewu.

Serdecznie zachęcamy do poparcia projektu ustawy dotyczącej pełnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia. Podpisy można składać w salce Przystań (w korytarzu przy zakrystii) dziś i w kolejne dwie niedziele.