Dziś zapraszamy wszystkich Parafian i Przyjaciół Opatrzności Bożej na Parafialny Bal Karnawałowy, prowadzony przez wodzireja. Dzieci zapraszamy na 15, młodzież i dorosłych na 19 do dolnego kościoła. Mile widziane przekąski czy ciasta własnego wyrobu J. Wstęp wolny.

Także dziś o 16 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w kaplicy Matki Bożej.

Fidesco Polska serdecznie dziękuje wszystkim parafianom, którzy przez modlitwę i ofiarę włączyli się w adwentową akcję - pudełko Fidesco. Zebraliśmy 9256,87 zł. Ze środków tych finansowany jest pobyt naszych wolontariuszy: Albane i Dawida Firlit w Angoli oraz Anny Krypczyk na Timorze Wschodnim. Bliższe informacje o ich misji można znaleźć na stronie www.fidesco.pl.

 

 

 

 Wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 10 zapraszamy na Jasełka dziś po Mszy św. o 12 w dolnym kościele.

Duszpasterstwo akademickie zaprasza dziś na spotkanie po wieczornej Mszy św. w bibliotece parafialnej.

Za tydzień zapraszamy wszystkich Parafian i Przyjaciół Opatrzności Bożej na Parafialny Bal Karnawałowy, prowadzony przez wodzireja. Dzieci zapraszamy na 15, Młodzież i dorosłych na 19 do dolnego kościoła. Mile widziane przekąski czy ciasta własnego wyrobu J. Wstęp wolny.

 

 

 

 Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 13.15 do wieczornej Mszy św.

Dziś przypada Uroczystość Objawienia PańskiegoTrzech Króli. Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie tego dnia kadzidło i kredę – ofiary przeznaczone na pomoc dla potrzebujących.

Dziś po wieczornej Mszy św. Schola młodzieżowa zaprasza koncert i wspólne kolędowanie.

 

 

 

 Dziś, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy osoby tworzące Żywy Różaniec oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty. Spotkanie o 16 w dolnym kościele.

W poniedziałek (31.12) zapraszamy po wieczornej Mszy św. na nabożeństwo dziękczynne do Opatrzności Bożej za cały mijający rok 2018. Można tego dnia uzyskać odpust zupełny za publiczne uczestnictwo w śpiewie Ciebie Boga wysławiamy, pod zwykłymi warunkami (spowiedź i komunia św., oraz modlitwa zgodnie z intencjami papieża).

We wtorek UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – Nowy Rok! NAJLEPSZE ŻYCZENIA WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI NA CAŁY NADCHODZĄCY ROK 2019! Tego dnia Msze św. o godz. 7.30, 9, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00 tylko w górnym kościele!

 

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I PRZYJACIOŁOM OPATRZNOŚCI BOŻEJ
SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA
BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEJ DZIECINY,
POKOJU I RADOŚCI
ORAZ
WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI
NA CAŁY NADCHODZĄCY NOWY ROK 2019!

Duszpasterze i Siostry

 

 W każdą niedzielę o 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny.

W Wigilię (w poniedziałek) Msze św. tylko o 6.15 i 8 rano, zaś spowiedź tylko w czasie porannych Mszy św.

PASTERKA będzie odprawiana tradycyjnie o godz. 24.

W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz za tydzień (w niedzielę 30.12) a także w Nowy Rok (1.01) Msze św. o godz. 7.30, 9, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00 tylko w górnym kościele!

 

 

 Rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. prałat Wojciech Bartkowicz, rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św. w górnym kościele, w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o 8, 18 i 19.30. Okazja do spowiedzi w czasie wszystkich Mszy św., szczególnie zaś w poniedziałek i wtorek od 17 do 20.30.

Dziś o 16 spotkanie opłatkowe Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w salce przy kaplicy Matki Bożej.

W piątek i sobotę (21 i 22 grudnia) rano odwiedzimy z sakramentami chorych, którzy pozostają w domach, a pragną na Święta przygotować się przez Spowiedź i Komunię św. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii..

 

 

 Z radością informujemy, że posługujący w naszej parafii od ponad roku kl. Markos przyjął w ostatnią sobotę święcenia diakonatu. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Jak co roku, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Caritas rozprowadza świece, z których dochód jest przeznaczony na to dzieło.

 

 

Rozpoczynamy czas adwentu!

Roraty od poniedziałku do soboty o 6:15.

Uwaga! Nie ma mszy świętej o godzinie 7:00.

 

 

Zapisz

Zapisz

 

 Dziś 1-sza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy o 13.15 do wieczornego Różańca w intencji Ojczyzny. O 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dziś rozpoczyna się akcja charytatywna – pudełko FIDESCO. Prosimy o modlitwę i ofiarę w intencji wolontariuszy misyjnych. Przed kościołem można pobrać tekturowe pudełka na jałmużnę adwentową i przynieść ją do kościoła 6 stycznia. Dostępne są także raporty misyjne Albane i Dawida Firlit, którzy opowiadali o swoim wyjeździe w naszej parafii w maju tego roku. FIDESCO to pozarządowa organizacja finansująca pobyt świeckich wolontariuszy na misjach w najuboższych krajach świata. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

Od początku grudnia w każdy wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, godzinę przed i po wieczornej Mszy św.

 

 

 W każdą ostatnią niedzielę miesiąca zapraszamy osoby tworzące Stowarzyszenie Żywego Różańca oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty. Spotkanie odbędzie się o 16 w dolnym kościele.

Jak w poprzednich miesiącach zapraszamy osoby potrzebujące pomocy prawnej na bezpłatne konsultacje. Dyżuru prawnika w środę (28.11) od 17 do 18, w bibliotece parafialnej.

"Pan Bóg jest bardzo bogaty i robi różne rzeczy na różne sposoby i do każdego podchodzi inaczej. Ma jakieś sześć miliardów sposobów podejścia do człowieka" o. Joachim Badeni OP. Biblioteka parafialna zaprasza niedziela 11.30-12, wtorek 19-20.

 

 

 Dziś w całym Kościele obchodzimy „Dzień ubogich”. Z tej okazji zapraszamy wszystkich ubogich i potrzebujących parafian na Mszę św. w ich intencji, a po niej na wspólny posiłek w sobotę (24.11) o 12 do dolnego kościoła.

Dziś o 16, w kaplicy Matki Bożej, spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Także dziś wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza, po wieczornej Mszy św., na kolejny Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.