W lipcu i sierpniu Msze św. wieczorne codziennie o 19. W wakacje niedziele Msze św. tylko w górnym kościele. Nie ma innych zmian w planie Mszy św. na okres wakacji.

Zapraszamy na niedzielną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. W okresie wakacji na 18.15

Przypominamy, że w każdą niedzielę o 7 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 

 

 W lipcu i sierpniu Msze św. wieczorne codziennie o 19. W wakacje niedziele Msze św. tylko w górnym kościele. Nie ma innych zmian w planie Mszy św. na okres wakacji.

Od 1 lipca wznawiamy niedzielną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. W okresie wakacji zapraszamy na 18.15

W tym tygodniu przypada 13 dzień lipca – nabożeństwo fatimskie o 20, przy figurze Matki Bożej nad stawikiem. 

 

 

  • Nabożeństwo po mszy o 8:00 i 19:00.
  • Spowiedź w czasie porannych mszy oraz od 18:30 do 22:00.
  • Adoracja eucharystyczna od 20:00 do 22:00

 

 

WAKACJE!

Msze święte:

w niedziele o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 19:00

w tygodniu o 6:30, 7:00, 8:00 i 19:00


 

Różaniec w intencji Ojczyzny,
który podejmiemy w każdą niedzielę o 18.15, serdecznie polecamy wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych. W sposób szczególny módlmy się wtedy m.in. za siebie nawzajem a także, każdy z nas, za swoich przeciwników politycznych, by gorliwość w trosce o dobro Ojczyzny nie zamieniła się w zapiekłość w zwalczaniu osób o innych poglądach.

 

 

 

 Dziś 1 niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13.15 do wieczornej modlitwy różańcowej (o 18.15).

W lipcu i sierpniu Msze św. wieczorne codziennie o 19. W wakacyjne niedziele Msze św. tylko w górnym kościele. Nie ma innych zmian w planie Mszy św. na okres wakacji!

Od 1 lipca wznawiamy niedzielną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. W okresie wakacji zapraszamy na 18.15. 

 

 

 Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, o godzinie 16 w dolnym kościele, zapraszamy osoby tworzące Wspólnotę Żywego Różańca oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty.

W czerwcu nabożeństwa eucharystyczne („czerwcowe”) w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w niedziele o 17.30.

W pierwszy piątek lipca (06.2018) ks. Jacek zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Zapisy u p. Ewy 507576446 lub 790268717. 

 

 

 Dziś odbędzie się przedwakacyjne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o 16 w kaplicy Matki Bożej.

W najbliższy poniedziałek (18.06) o 17 modlitwa wypominkowa. Msza św. zbiorowa w intencji naszych bliskich zmarłych o 18. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu tylko po Mszy św. wieczornej do 20.

W najbliższy czwartek (21.06) Caritas parafialna rozprowadzać będzie wśród potrzebujących paczki żywnościowe od 9 do 11 i od 17 do 18 (w wejściu do dolnego kościoła od strony przedszkola). 

 

 

 Dziś o 10.30 ks. Bartłomiej Warowny, który jako kleryk pomagał w niedziele w naszej parafii, odprawi swoją Mszę św. prymicyjną, połączoną z uroczystym błogosławieństwem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Polecamy ks. Bartłomieja i jego przyszłą posługę modlitwie wszystkich parafian.

W najbliższą sobotę (16.06) kolejny raz spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem” na modlitwie (od 16.00, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem i na Mszy św. o 18.00) oraz przy kawie i ciastku (od 15.00 do 17.00 w dolnym kościele). Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś osoby starsze i samotne. Tego dnia też odwiedzimy wielu chorych parafian w ich domach. Jak zawsze prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast do kawiarenki (lista zgłoszeń w zakrystii), zachęcamy też do zgłaszania chorych czy samotnych, którzy pragnęliby przyjąć wizytę naszych wolontariuszy w domu (zapisy w zakrystii i kancelarii w poniedziałek). Zapraszamy też do zgłaszania się wszystkich, którzy jako wolontariusze, chcieliby pomóc.

Przedwakacyjne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w niedzielę 17.06 o 16 w kaplicy Matki Bożej. 

 

 

 Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13.15 do Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. wieczornej Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem połączoną ze śpiewem i rozważaniem Słowa Bożego.

Także dziś Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji Warszawskiej do udziału w XI Święcie Dziękczynienia przy Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Główna Msza św., z udziałem episkopatu Polski i pielgrzymów, będzie odprawiona o 12. W ciągu całego dnia wiele atrakcji dla całych rodzin i koncert na placu przed Świątynią.

Jak co roku dziś przeprowadzimy przed naszym kościołem zbiórkę do puszek datków na dokończenie budowy i ozdobienie Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu. 

 

 

 Dziś, na Mszy św. o 10.30, uroczystość 1 Komunii św. Serdecznie polecamy wszystkie te dzieci modlitwie parafian, zaś osoby niezwiązane z uroczystościami zachęcamy do korzystania z Mszy św. o innej godzinie lub w dolnym kościele.

Nabożeństwo majowe dziś o 17.30. Także dziś, po wieczornej Mszy św. (o 19.15) spotykamy się na „majówce” przy kapliczce na rogu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o 7.30, 9.00, 10.30 (z procesją), około 13 (bezpośrednio po procesji) i o 18.00. Trasa procesji Bożego Ciała będzie w tym roku tą samą, którą przeszliśmy w czasie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Przejdziemy ulicami: Siemieńskiego przy kościele i S.P. nr 264, Pawińskiego, Korotyńskiego, Skorochód-Majewskiego i Dickensa do kościoła. Prosimy serdecznie o przygotowanie dekoracji okien i balkonów na trasie procesji. 

 

 

 Dziś, na Mszy św. o 10.30, uroczystość 1 Komunii św., podobnie w kolejną niedzielę. Serdecznie polecamy wszystkie te dzieci modlitwie parafian, zaś osoby nie związane z uroczystościami zachęcamy do korzystania z Mszy św. o innej godzinie lub w dolnym kościele.

Dziś o 16 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w kaplicy Matki Bożej.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy św. (o 19.15) będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie parafii. Dziś przy Krzyżu na rogu ulic Grójeckiej i Korotyńskiego. Za tydzień przy kapliczce na rogu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.