• Trwa Wielki Post. Wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszach św. o 8.00 i 18.00, dla dzieci zaś o 17.15. Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

• Caritas parafialna rozprowadza wielkanocne świece „Caritas”. Wszystkie uzyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc najuboższym.

• Rozpoczynamy REKOLEKCJE PARAFIALNE. Poprowadzi je o. Tomasz Błaszczyk z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie, którego gościliśmy w zeszłym roku w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. w górnym kościele, następnie w poniedziałek, wtorek i środę (3-5 kwietnia) na mszach św. o 7.00, 8.00, 9.30, 18.00 i 19.30. Na spowiedź rekolekcyjną zapraszamy od poniedziałku do środy: rano w czasie Mszy św. i wieczorem od godz. 17.00 do końca Mszy św.

• Dziś przypada też Pierwsza Niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od końca Mszy św. o 13.15 do nabożeństwa Gorzkich Żali.

• W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek (godzina święta o 17.00) i Pierwszy Piątek miesiąca (nabożeństwa o zwykłej porze, adoracja i spowiedź po wieczornej drodze krzyżowej do 24.00). Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

• Msza św. w intencji Legionu Maryi w najbliższą sobotę o godz. 8.00.

• Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Obrzęd poświęcenia palm na każdej Mszy św.

• Jak co roku Caritas parafialna będzie rozprowadzać za tydzień przed kościołem palmy wielkanocne – całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym z naszej parafii. • Także za tydzień kolejny raz zbierać będziemy do puszek datki na pomoc w ramach programu Rodzina Rodzinie. Przypominamy, że pomagamy 12 rodzinom chrześcijańskim, żyjącym w Aleppo w Syrii, by mogły przetrwać wojnę i nie musiały emigrować.

• Już niedługo Wielki Tydzień (9-15.04). Nabożeństwa w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 19.00, w Wielką Noc (z soboty na niedzielę) o 21.00. Wszystkie szczegóły w Verbum za tydzień.

• Zapraszamy na rekolekcje o Miłosierdziu Bożym na Górze św. Anny w dniach 21-23 kwietnia 2017r. Prowadzi je ks. Mariusz Bernyś. Zapisy u Pani Ewy pod numerem 507576446.

• Jak co roku, w kaplicy Matki Bożej, znajdziemy wyłożoną Księgę Trzeźwości. Serdecznie zachęcamy do podejmowania wielkopostnych zobowiązań trzeźwościowych!

• Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, odbywające się w środy, po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele. Nie będzie ich jednak w czasie rekolekcji i w Wielkim Tygodniu. Najbliższa katecheza odbędzie się po Świętach Wielkanocnych – 19.04.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej ś. p. Annę Kluza. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Zapisz

Zapisz