• Trwa miesiąc Maj. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy św. będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie parafii (około 19.15). Dziś przy kapliczce na rogu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej. Za tydzień – 21 maja – przy Krzyżu na rogu ulic Korotyńskiego i Grójeckiej. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

• W dniu Odpustu została powołana Rada Parafialna. Jej członkami zostali: Edyta Gadawska, Anna Gryżewska, Janina Jaśkowska, Anna i Jan Kośliccy, Irena Ławińska, Agnieszka Opałka, Ewa Piechal, Paweł Pyrkosz, Piotr Sitek, Karolina Zając, Michał Zając, Katarzyna i Krzysztof Zredowie. Wspierajmy prace Rady Parafialnej modlitwą i dobrymi pomysłami.

• Dziś, w drugą niedzielę maja, jak w poprzednich miesiącach, przeprowadzimy po wszystkich Mszach św. zbiórkę do puszek na pomoc 12 chrześcijańskim rodzinom mieszkającym w Aleppo, w ramach programu Caritas Polska „Rodzina rodzinie”.

• Dziś spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca o godzinie 16. Różaniec to skarb, który trzeba odkryć - powiedział Św. Jan Paweł II. Wszystkich, którzy pragną należeć, poznawać i pogłębiać ideę Żywego Różańca i modlitwy różańcowej, zapraszamy na spotkania w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 16.00 (w wakacje o 17.00) w dolnym kościele.

Wypominki w najbliższy poniedziałek 15.05, o godz. 17.00.

• We wtorek, 16 maja br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61. Uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski zostanie odprawiona w sanktuarium tego dnia o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w uroczystościach i modlitwy tego dnia w intencjach Ojczyzny.

• W najbliższą sobotę kolejny raz spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem” na modlitwie (od 15.00, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem, od 17.00 na uwielbieniu i Mszy św.) oraz przy kawie i ciastku (od 15.00 do 17.00 w dolnym kościele). Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś osoby starsze i samotne. Tego dnia też odwiedzimy wielu chorych parafian w ich domach. Jak zawsze prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast do kawiarenki (lista zgłoszeń w zakrystii), zachęcamy też do zgłaszania chorych czy samotnych, którzy pragnęliby przyjąć wizytę naszych wolontariuszy w domu.

• W niedzielę 21 maja, na Mszy św. o godz. 12.00 w górnym kościele, będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Serdecznie polecamy dzieci i ich rodziny modlitwie wszystkich parafian. Zachęcamy też, ze względu na licznych na takich uroczystościach gości, by tego dnia rozważyć uczestnictwo we Mszy św. o innej godzinie lub w dolnym kościele o godz. 12.00 (pomyłkowo napisaliśmy tydzień temu, że tej Mszy nie będzie).

• Także w niedzielę 21.05, o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej, spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

• Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Maryjnego w Osuchowej dn. 27 maja. Informacje i zapisy u p. Ewy tel. 507576446 lub 790268717.

• Zapraszamy wszystkich chętnych na próbę chóru w środę, po nabożeństwie majowym.

• Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, odbywające się w środy, po nabożeństwie majowym, w dolnym kościele. Najbliższa katecheza odbędzie się 17.05.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszach św. pogrzebowych ś. p. Ewę Kaczmarczyk, Jacka Radolińskiego, Krystynę Aleksandrowicz, Halinę Szczepanik. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz