• Trwa miesiąc Maj. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy św. będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie parafii (około 19.15). Dziś przy Krzyżu na rogu ulic Korotyńskiego i Grójeckiej. Za tydzień – 28 maja – przy kapliczce przy stawiku. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

• Dziś, w niedzielę 21 maja, na Mszy św. o godz. 12.00 w górnym kościele, będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Serdecznie polecamy dzieci i ich rodziny modlitwie wszystkich parafian. Zachęcamy też, ze względu na licznych na takich uroczystościach gości, by tego dnia rozważyć uczestnictwo we Mszy św. o innej godzinie lub w dolnym kościele o godz. 12.00.

• Także dziś, w niedzielę 21.05, o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej, spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

• W czwartek (25 maja) Caritas parafialna rozdzielać będzie paczki z pomocą żywnościową (w godz. 9.00-10.30 i 16.00-17.30).

• W najbliższą sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych na Mszy św. o godz. 8.00.

• W niedzielę, 4 czerwca br., przypada jubileuszowe X Święto Dziękczynienia przy Świątyni Opatrzności Bożej. Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za chleb. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym. Tego też dnia będzie zbiórka do puszek datków na budowę tej Świątyni.

• Zapraszamy wszystkich chętnych na próbę chóru w środę, po nabożeństwie majowym.

• Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, odbywające się w środy, po nabożeństwie majowym, w dolnym kościele. Najbliższa katecheza odbędzie się 24.05.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej ś. p. Andrzeja Miecznika. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Zapisz