• W czerwcu nabożeństwa eucharystyczne („czerwcowe”) w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w niedziele o 17.30.

• Dziś, w niedzielę 4 czerwca, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przypada jubileuszowe X Święto Dziękczynienia przy Świątyni Opatrzności Bożej. Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za chleb. Tego też dnia będzie zbiórka do puszek datków na dokończenie budowy tej Świątyni.

• Dziś także przypada 1 niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od końca Mszy św. o 13.15 do końca nabożeństwa czerwcowego.

• Zapraszamy wszystkich chętnych na próbę chóru w środę, po nabożeństwie majowym. Przygotowujemy już śpiewy na Boże Ciało.

• Trasa procesji Bożego Ciała będzie w tym roku tą samą, którą przeszliśmy w czasie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Prosimy serdecznie o przygotowanie dekoracji okien i balkonów na trasie procesji. Szczegóły uroczystości znajdziemy w Verbum za tydzień.

• Przed nami druga niedziela czerwca – 11.06, jak w poprzednich miesiącach, zbierać będziemy po wszystkich Mszach świętych datki na wsparcie 12 chrześcijańskich rodzin mieszkających w Aleppo w Syrii, w ramach programu Caritas Polska „Rodzina rodzinie”. To już czwarta zbiórka, w ramach półrocznego planu pomocy. Zakończymy je i podsumujemy z końcem sierpnia. Wraz z Radą Parafialną podejmiemy wtedy decyzje o dalszej formie zaangażowania. Prosimy o przekazywanie sugestii członkom Rady

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

Zapisz

Zapisz