Rozpoczynają się spotkania dla kandydatów do bierzmowania: dla rozpoczynających przygotowanie w najbliższy poniedziałek (25.09) o 19.00 w dolnym kościele; dla tych, którzy już od roku uczestniczą w przygotowaniu 02.10 po nabożeństwie różańcowym, też w dolnym kościele.

• Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, skupia tysiące ludzi. Od dziewięciu lat 28 września wierni spotykają się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W czwartek 28.09, po raz kolejny zapraszamy do wspólnej modlitwy o miłosierdzie dla świata całego. Spotkamy się o 14.45 przed kościołem, by wspólnie udać się na wybrane miejsce.

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy w dni powszednie dzieci o 17.15 do dolnego kościoła, dorosłych po wieczornej Mszy św. w górnym kościele. W niedziele nabożeństwa październikowe o 17.15 w górnym kościele.

Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca października – adoracja Najświętszego Sakramentu od końca Mszy św. o 13.15 do nabożeństwa różańcowego.

• Od 1 października będziemy przyjmować intencje mszalne na styczeń, luty i marzec 2018 roku.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Skalmierzycach i sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd 14 października. Zapisy u p. Ewy – tel. 507576446 lub 790268717

• Na prośbę Policji publikujemy następujący apel:

Szanowni Państwo!

Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, często wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych.

Komenda Stołeczna Policji przestrzega mieszkańców stolicy przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. Oszuści dzwonią najpierw na numer stacjonarny i nawiązując rozmowę ze starszą osobą, często podszywają się pod któregoś z członków rodziny. Po chwili jednak przerywają połączenie. Bardzo szybko telefon ponownie dzwoni. Tym razem przestępca podaje się za policjanta, funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Oszust przekonuje starszą osobę, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosi, aby mu w tym pomóc. Twierdzi, że dzięki temu będzie można zatrzymać przestępców oszukujących starsze osoby. Pomoc ma polegać na przekazaniu gotówki lub pozostawieniu pieniędzy we wskazanym miejscu. Po przekazaniu pieniędzy lub wpłaceniu ich na wskazane przez oszusta konto, wszelki kontakt z przestępcami się urywa. Oszuści często informują, aby udając się do banku, nie mówić kasjerom, w jakim celu to się robi. Oszuści starają się przekonywać, że pracownicy banków również należą do grupy przestępczej i dlatego nie wolno ich o niczym informować.

Pamiętajmy by przestrzegać dwóch podstawowych zasad:

1. Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.

2. Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!

Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę pod numerami 22 60-33-222, 112 lub 997.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Zuzannę Pohorecka, śp. Wacława Smagieł i śp. Krystynę Teodorowicz. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.