Przeżywamy dziś w Parafii dzień powołaniowy Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Nauki na Mszach św. głosi o. Andrzej Romanowski OFMCap, Asystent Narodowy Zakonu.

Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia – czas wspólnej adoracji, modlitwy i śpiewu.

Serdecznie zachęcamy do poparcia projektu ustawy dotyczącej pełnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia. Podpisy można składać w salce Przystań (w korytarzu przy zakrystii) dziś i w kolejne dwie niedziele.

• Dziś o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i ich rodzin. Zapraszamy całe rodziny!

• Przyjmujemy już intencje wypominkowe w zakrystii i kancelarii. Intencje „jednorazowe” przyjmujemy na Msze św. w dniu 2 listopada, w intencjach „całorocznych” modlimy się 2 listopada w czasie procesji po wieczornej Mszy św. i w każdy 3 poniedziałek miesiąca (17.00 – wypominki, 18.00 – Msza św.).

• Spotkania bielanek odbywają się we wtorki o 18.00 (w salce w dolnym kościele). Siostra Maristella zaprasza dziewczynki od 7 roku życia.

• W najbliższą sobotę kolejny raz spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem” na modlitwie (od 15.00, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem i Mszy św. o 18.00) oraz przy kawie i ciastku (od 15.00 do 17.00 w dolnym kościele). Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś osoby starsze i samotne. Tego dnia też odwiedzimy wielu chorych parafian w ich domach. Jak zawsze prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast do kawiarenki (lista zgłoszeń w zakrystii), zachęcamy też do zgłaszania chorych czy samotnych, którzy pragnęliby przyjąć wizytę naszych wolontariuszy w domu (zapisy w zakrystii i kancelarii w poniedziałek). Zapraszamy też do zgłaszania się wszystkich, którzy jako wolontariusze, chcieliby pomóc.

Na spotkanie w ramach Misji zapraszamy tym razem także członków wszystkich parafialnych wspólnot i grup oraz osoby zainteresowane tymi wspólnotami. W kawiarence będzie czas na wzajemne poznanie się bliżej osobiście i poznanie specyfiki tych grup!

Biblioteka parafialna zaprasza na jesienny kiermasz książek za tydzień, w niedzielę 22.10 w godz. 9.00 - 14.30. Tradycyjnie książka za 1 złotych. Serdecznie zapraszamy! Kiermasz znajdziemy przy wejściu do dolnego kościoła od strony przedszkola

Przed tygodniem przeżywaliśmy w Polsce Dzień Papieski. Przed kościołami odbyła się zbiórka datków do puszek na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. W naszej parafii zebraliśmy 10150 złotych. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Cała kwota została już przekazana na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Wydział Kultury dla Dzielnicy Ochota w ramach obchodów „Dni Seniora na Ochocie” zaprasza Seniorów na: koncert Ireny Santor, który odbędzie się w poniedziałek 23.10 w auli  szkolnej,  przy ul. Szczęśliwickiej 56; oraz na koncert „Muzyczny koktajl operetkowy”, który odbędzie się we wtorek 24.10 w tym samym miejscu. Odbiór bezpłatnych zaproszeń na te koncerty w bibliotece „Przystanek Książka”, przy ul. Grójeckiej 42 w dniach 18 i 20 października w godzinach 10:00-13:00.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.