• Dziś młodzież naszej parafii przyjmie z rąk ks. Biskupa Sakrament Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Przyjaciół Opatrzności Bożej na uroczystą Mszę św., która będzie sprawowana o 16.00. Niech nasza obecność i nasza modlitwa będzie dla bierzmowanych wsparciem, a dla nas wszystkich odnowieniem łaski Sakramentu Bierzmowania.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Obrzęd posypania głów popiołem na wszystkich Mszach św.: o 6.30, 7.00, 8.00, 9.30, 18.00 i 19.30. Tego też dnia obowiązuje post ścisły.

Rozpoczyna się Wielki Post. Wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszach św. o 8.00 i 18.00, dla dzieci zaś o 17.15. Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

W najbliższą sobotę 17 lutego kolejny raz spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem” na modlitwie (od 16.00, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem i na Mszy św. o 18.00) oraz przy kawie i ciastku (od 15.00 do 17.00 w dolnym kościele). Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś osoby starsze i samotne. Tego dnia też odwiedzimy wielu chorych parafian w ich domach. Jak zawsze prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast do kawiarenki (lista zgłoszeń w zakrystii), zachęcamy też do zgłaszania chorych czy samotnych, którzy pragnęliby przyjąć wizytę naszych wolontariuszy w domu (zapisy w zakrystii i kancelarii w poniedziałek). Zapraszamy też do zgłaszania się wszystkich, którzy jako wolontariusze, chcieliby pomóc.

• Podobnie jak w zeszłym roku wyznaczone są w naszym mieście, na każdy dzień Wielkiego Postu, Kościoły Stacyjne, gdzie celebrowane będę specjalne nabożeństwa wielkopostne. Szczegóły znajdziemy na plakacie i ulotkach.

• Jak co roku, w kaplicy Matki Bożej, znajdziemy wyłożoną Księgę Trzeźwości. Serdecznie zachęcamy do podejmowania wielkopostnych zobowiązań trzeźwościowych.

• W niedzielę za tydzień o 16.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie dla rodziców odbędzie się 28 lutego o 19.00.

• Także w niedzielę za tydzień o 16.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w kaplicy Matki Bożej.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku - miejsca objawień Pana Jezusa świętej s. Faustynie. Wyjazd 22 lutego. Zapisy u p. Ewy tel. 507 576 446 lub 790 268 717.

• POST - czy tylko na Facebooku? Wszystkich studentów serdecznie zapraszamy na spotkanie o sensie i sposobach praktykowania postu w niedzielę 18 lutego po Mszy Św. akademickiej do salki św. Wojciecha przy dolnym kościele.

• Z żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej chorobie zmarł śp. Stefan Jakubowski. Śp. pan Stefan długie lata, do ostatnich swoich dni, troszczył się o kwiaty i zieleń wokół naszego kościoła parafialnego. Dobry Boże daj mu wieczne spoczywanie.

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp.Zofię Tryfon. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.