• Dziś spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o 16 w kaplicy Matki Bożej.

 W najbliższy poniedziałek modlitwa wypominkowa o 17, po niej Msza św. w intencji osób polecanych w Wypominkach.

W każdy poniedziałek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja odbywa się godzinę przed i po wieczornej Mszy św. W dniu modlitwy wypominkowej tylko po Mszy św.

• W związku z przypadającą 80 rocznicą kanonizacji św. Andrzeja Boboli ojcowie jezuici z Sanktuarium Patrona Polski przy ul. Rakowieckiej w Warszawie zapraszają na Msze św. dziękczynną 17.04 (wtorek) o 19, której będzie przewodniczył Ks. Bp Piotr Jarecki.

• W najbliższą środę o 19 w górnym kościele ostatnie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

• W najbliższy czwartek Caritas parafialna rozprowadzać będzie wśród potrzebujących paczki żywnościowe (od 9 do 11 i od 17 do 18 w wejściu do dolnego kościoła od strony przedszkola).

• W najbliższą sobotę 21.04 kolejny raz spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem” na modlitwie (od 16, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem i na Mszy św. o 18) oraz przy kawie i ciastku (od 15 do 17 w dolnym kościele). Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś osoby starsze i samotne. Tego dnia też odwiedzimy wielu chorych parafian w ich domach. Jak zawsze prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast do kawiarenki (lista zgłoszeń w zakrystii), zachęcamy też do zgłaszania chorych czy samotnych, którzy pragnęliby przyjąć wizytę naszych wolontariuszy w domu (zapisy w zakrystii i kancelarii w poniedziałek). Zapraszamy też do zgłaszania się wszystkich, którzy jako wolontariusze, chcieliby pomóc

• W tę sobotę, w czasie Misji "Jesteśmy razem" w kawiarence w dolnym kościele, odbędzie się spotkanie z wolontariuszami Fidesco, których pobyt na misjach wspierała nasza parafia. Serdecznie zapraszamy na pokaz zdjęć i opowieści o pracy w dalekich krajach

• Za tydzień, w niedzielę 22.04 będziemy gościć w naszej parafii p. Marcina Żukowskiego, wolontariusza Światowych Dni Młodzieży i Lednicy, który będzie sprzedawał przed kościołem religijne filmy, książki i audiobooki. W ten sposób szuka on wsparcia i pomocy w leczeniu poważnej choroby

• Powoli zbliża się dzień Odpustu parafialnego – 6.05. Msza św. odpustowa z procesją o 13.15. Wieczorem bal parafialny. Szczegóły w kolejnych ogłoszeniach

• W każdą niedzielę (o 17.15) zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny. Serdecznie polecamy go wszystkim, którym leży na sercu nasze dobro wspólne, niezależnie od poglądów politycznych

• Rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji mszalnych na lipiec, sierpień i wrzesień. Zapraszamy do zakrystii i kancelarii parafialnej

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszach św. pogrzebowych śp. Henryka Szymańczaka i śp. Oliwiera Ścibora.  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.