• Dziś, o 16 w dolnym kościele, zapraszamy na spotkanie osoby tworzące Wspólnotę Żywego Różańca oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty.

 Dziś o 16 zapraszamy na Koncert Muzyki Organowej, w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W programie m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha i Romualda Twardowskiego.

Za tydzień dzień Odpustu parafialnego. Msza św. odpustowa z procesją o 13.15. Przewodniczyć jej będzie i naukę wygłosi ks. dr Mariusz Bernyś, znany propagator kultu Bożego Miłosierdzia, kapelan szpitala przy ul. Banacha. Wieczorem (19.30) zapraszamy wszystkich parafian na tradycyjny bal.

• Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty Panu Jezusowi w czasie procesji zapraszamy w dniu odpustu na 12.45 do dolnego kościoła.

• Będzie to też pierwsza niedziela miesiąca – adoracja po procesji do Mszy św. wieczornej. O 15 Koronka.

• W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca – Godzina święta o 17; pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwa po Mszy o 8 i 18; pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo maryjne po Mszy św. o 8. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi rano w czasie Mszy św. i po południu: dzieci od 16.30, dorośli od 17.30 do 24.

• Nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy św. (o 19.15) będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie parafii. Za tydzień przy kapliczce przy kościele. Także 3 maja nabożeństwo odbędzie się tradycyjnie przy kapliczce „nad stawikiem” o 19.15. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. W miesiącu maju zaczniemy zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie oraz świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki Bożej. Świadectwa można przekazać osobom dyżurującym w salce Przystań w każdą niedzielę maja w godzinach 8.30 - 13.15, drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• Biblioteka parafialna zaprasza w dniu 13.05 na wiosenny kiermasz książek w godzinach 9 - 14.30. Tradycyjnie książka za 1 złotych. Serdecznie zapraszamy, wejście od strony przedszkola.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodziny dnia 12 maja. Zapisy u Pani Ewy. Tel. 507576446 lub 790268717.

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 W poprzednim tygodniu pożegnaliśmy na Mszach św. pogrzebowych śp. Edmunda Janasa i śp. Tadeusza Sobotkę i śp. Leszka Idziaka, zaś w ostatnim śp. Zbigniewa Lewandowicza.  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.