• Dziś dzień Odpustu parafialnego. Msza św. odpustowa z procesją o 13.15. Przewodniczyć jej będzie i naukę wygłosi ks. dr Mariusz Bernyś, znany propagator kultu Bożego Miłosierdzia, kapelan szpitala przy ul. Banacha. Wieczorem (19.30) zapraszamy wszystkich parafian na tradycyjny bal.

 Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty Panu Jezusowi w czasie procesji zapraszamy na 12.45 do dolnego kościoła.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja po procesji do Mszy św. wieczornej. O 15 Koronka.

• Nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy św. (o 19.15) będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie parafii. Dziś przy kapliczce przy kościele. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

• Msza św. w intencji Legionu Maryi w sobotę 12maja o 8.

• Za tydzień, na Mszy św. o 10.30, rocznica 1 Komunii św., zaś w kolejne dwie niedziele uroczystości 1 Komunii św. Serdecznie polecamy wszystkie te dzieci modlitwie parafian, zaś osoby nie związane z uroczystościami zachęcamy do korzystania z Mszy św. o innej godzinie lub w dolnym kościele.

• Także za tydzień w niedzielę (13 maja), po każdej Mszy świętej, odbędzie się przed kościołem zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc dla szkoły specjalnej „Krok po Kroku” dla dzieci z autyzmem działającej przy parafii bł. Edmunda Bojanowskiego na Ursynowie. Serdecznie polecamy tę akcję życzliwości parafian.

• Ze względu na „biały tydzień” po 1 Komunii św., wyjątkowo w tym miesiącu, na modlitwę wypominkową zapraszamy w drugi poniedziałek miesiąca o 17 (14 maja). Msza św. zbiorowa w intencji naszych bliskich zmarłych jak zwykle – w trzeci poniedziałek o 18 (21 maja).

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. W miesiącu maju zaczniemy zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie oraz świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki Bożej. Świadectwa można przekazać osobom dyżurującym w salce Przystań w każdą niedzielę maja w godzinach 8.30 - 13.15, drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• Biblioteka parafialna zaprasza w dniu 13.05 na wiosenny kiermasz książek w godzinach 9 - 14.30. Tradycyjnie książka za 1 złotych. Serdecznie zapraszamy, wejście od strony przedszkola.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodziny dnia 12 maja. Zapisy u Pani Ewy. Tel. 507576446 lub 790268717.

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszach św. pogrzebowych śp. Dariusza Andrzejczyka i śp. Olgę Nytko. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.