• Dziś, na Mszy św. o 10.30, rocznica 1 Komunii św., zaś w kolejne dwie niedziele uroczystości 1 Komunii św. Serdecznie polecamy wszystkie te dzieci modlitwie parafian, zaś osoby nie związane z uroczystościami zachęcamy do korzystania z Mszy św. o innej godzinie lub w dolnym kościele.

 Także dziś, po każdej Mszy świętej, odbywa się przed kościołem zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc dla szkoły specjalnej „Krok po Kroku” dla dzieci z autyzmem działającej przy parafii bł. Edmunda Bojanowskiego na Ursynowie. Serdecznie polecamy tę akcję życzliwości parafian.

Biblioteka parafialna zaprasza także dziś na wiosenny kiermasz książek w godzinach 9 - 14.30. Tradycyjnie książka za 1 złotych. Serdecznie zapraszamy, wejście od strony przedszkola.

• Nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30. Także w niedziele, po wieczornej Mszy św. (o 19.15) będziemy spotykać się na „majówki” przy kapliczkach na terenie parafii. Dziś przy kapliczce nad stawikiem (połączone z nabożeństwem fatimskim). Za tydzień przy Krzyżu na rogu ulic Grójeckiej i Korotyńskiego. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.

• Ze względu na „biały tydzień” po 1 Komunii św., wyjątkowo w tym miesiącu, na modlitwę wypominkową zapraszamy jutro (14.05) o 17. Msza św. zbiorowa w intencji naszych bliskich zmarłych jak zwykle – w trzeci poniedziałek (21.05) o 18.

• W środę (16.05) przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Zapraszamy tego dnia na uroczystą Mszę św. do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61, na 18.

• Zapraszamy wszystkich potrzebujących takiej pomocy na spotkania z prawnikiem, który będzie, w miarę możliwości (nie dotyczy to spraw toczących się przed sądem), udzielał bezpłatnych porad prawnych osobom niezamożnym. Zapisy 16.05 (środa) w bibliotece parafialnej w godzinach 16.30 - 17.

• W najbliższy czwartek Caritas parafialna rozprowadzać będzie wśród potrzebujących paczki żywnościowe (od 9 do 11 i od 17 do 18 w wejściu do dolnego kościoła od strony przedszkola).

• W najbliższą sobotę 19.05 kolejny raz spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem” na modlitwie (od 16, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem i na Mszy św. o 18) oraz przy kawie i ciastku (od 15 do 17 w dolnym kościele). Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś osoby starsze i samotne. Tego dnia też odwiedzimy wielu chorych parafian w ich domach. Jak zawsze prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast do kawiarenki (lista zgłoszeń w zakrystii), zachęcamy też do zgłaszania chorych czy samotnych, którzy pragnęliby przyjąć wizytę naszych wolontariuszy w domu (zapisy w zakrystii i kancelarii w poniedziałek). Zapraszamy też do zgłaszania się wszystkich, którzy jako wolontariusze, chcieliby pomóc.

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. W miesiącu maju zaczniemy zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie oraz świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki Bożej. Świadectwa można przekazać osobom dyżurującym w salce Przystań w każdą niedzielę maja w godzinach 8.30 - 13.15, drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• Za tydzień (20.05) spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o 16 w kaplicy Matki Bożej.

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Mariana Bartola. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.