• W sierpniu Msze św. wieczorne codziennie o 19. W wakacje niedziele Msze św. tylko w górnym kościele. Nie ma innych zmian w planie Mszy św. na okres wakacji.

W najbliższy poniedziałek o 18 modlitwa wypominkowa. Msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych o 19.

• W każdy poniedziałek zapraszamy też na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja odbywa się godzinę przed i po wieczornej Mszy św. W ten poniedziałek, ze względu na wypominki, tylko po wieczornej Mszy św.

• W najbliższą sobotę Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych o 8.

• Za tydzień rozpocznie pracę w naszej parafii ks. Adam Olasek, który w tym roku przyjął święcenia kapłańskie i podejmuje swoją pierwszą posługę duszpasterską jako wikary naszej parafii. Przyjmijmy go z życzliwością i otoczmy modlitwą.

• W lektorium parafialnym trwa przerwa wakacyjna do początku września.

• Przypominamy, że w każdą niedzielę o 7 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Zapraszamy też na niedzielną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. W okresie wakacji na 18.15.

• W dniu 8 września, na Mszy św. o 18 nawiedzą naszą parafię relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Oddamy im cześć w specjalnym nabożeństwie, z możliwością indywidualnej adoracji relikwii (przez ucałowanie) i błogosławieństwem relikwiami. Serdecznie zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i udziału w tym doniosłym wydarzeniu.

• Rozpoczęliśmy w  naszej parafii zbiórkę używanych, a już niepotrzebnych, okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla mieszkańców dalekiego Madagaskaru. Malgasze żyją często w skrajnej biedzie - nawet mnie j niż za 1 euro dziennie. Bardzo wysokie ceny okularów sprawiają, że wielu ludzi nie może czytać lub nie może nauczyć się czytać. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy mają w szufladzie stare okulary korekcyjne, obecnie już nieużywane, do oddania ich.  Okulary można przynosić do zakrystii. Mile widziane są także okulary przeciwsłoneczne – posiadanie i zakup takich okularów to już prawdziwy luksus na Madagaskarze, gdzie słońce praży niemal codziennie. Z pomocą ks. W. Oparcika, od 45 lat posługującego na Madagaskarze, wszystkie one trafią do Malgaszów.

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki. Świadectwa można przekazać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

• W ostatnich tygodniach pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Jerzego Rybskiego i śp. Urszulę Zychalak. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.