• Dziś rozpoczyna pracę w naszej parafii ks. Adam Olasek, który w tym roku przyjął święcenia kapłańskie i podejmuje swoją pierwszą posługę duszpasterską, jako wikary naszej parafii. Przyjmijmy go z życzliwością i otoczmy modlitwą.

Kończy się okres wakacji szkolnych – od 1 września Msze św. wieczorne będą odprawiane o 18.

• S. Eligia zaprasza scholę 2 września na 11.30 do sali św. Maksymiliana na przygotowanie do Mszy świętej o 12 (koszulki „Pax et Bonum”).

• W tym tygodniu przypada 1-sza sobota miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o 8.

• Za tydzień 1-sza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13.15 do nabożeństwa różańcowego.

• W dniu 8 września, na Mszy św. o 18 nawiedzą naszą parafię relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Oddamy im cześć w specjalnym nabożeństwie, z możliwością indywidualnej adoracji relikwii (przez ucałowanie) i błogosławieństwem relikwiami. Serdecznie zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i udziału w tym doniosłym wydarzeniu.

• Przypominamy, że w każdą niedzielę o 7 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Zapraszamy też na niedzielną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. W okresie wakacji na 18.15.

• W każdy poniedziałek zapraszamy też na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja odbywa się godzinę przed i po wieczornej Mszy św.

• Trwa w  naszej parafii zbiórkę używanych, a już niepotrzebnych, okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla mieszkańców dalekiego Madagaskaru. Malgasze żyją często w skrajnej biedzie - nawet mnie j niż za 1 euro dziennie. Bardzo wysokie ceny okularów sprawiają, że wielu ludzi nie może czytać lub nie może nauczyć się czytać. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy mają w szufladzie stare okulary korekcyjne, obecnie już nieużywane, do oddania ich.  Okulary można przynosić do zakrystii. Mile widziane są także okulary przeciwsłoneczne – posiadanie i zakup takich okularów to już prawdziwy luksus na Madagaskarze, gdzie słońce praży niemal codziennie. Z pomocą ks. W. Oparcika, od 45 lat posługującego na Madagaskarze, wszystkie one trafią do Malgaszów.

• Pierwsza paczka z okularami przeciwsłonecznymi z naszej parafii została już wysłana (w sumie już ok. 240 szt.). Zebrane okulary korekcyjne (już prawie 500 szt.) trafią do trzech salonów optycznych, które zgodziły się bezpłatnie określić siłę szkieł - to Salon Optyczny na ul. Jasielskiej 47, Optyk KILEN s.c. na ul. Pruszkowskiej 19/21 oraz Salon Optyczny Okulus na ul. Majewskiego 18. Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy takich sprzymierzeńców w tym dobrym dziele. Wszystkim, którzy już włączyli się w tę pomoc składamy serdeczne podziękowanie! Bóg zapłać.

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki. Świadectwa można przekazać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

• W ostatnich tygodniach pożegnaliśmy na Mszach św. pogrzebowych śp. Sabinę Wlazły, śp. Mariana Owczarka i śp. Barbarę Kleszczyńską. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.