• Zakończył się okres wakacji szkolnych – od 1 września Msze św. wieczorne są odprawiane o 18. Wznawiamy też odprawianie Mszy św. niedzielnych w dolnym kościele.

Dziś 1-sza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13.15 do nabożeństwa różańcowego (o 17.15).

• W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta o 17.00; pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwa po Mszy o 8.00 i 18.00. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi w czasie porannych Mszy św. i wieczorem (od 16.30 dzieci, a dorośli od 17.30) do 24.00. Do 24.00 będzie też trwała adoracja eucharystyczna. O 17 Msza św. dla dzieci.

• W najbliższy czwartek (6.09) Caritas parafialna wydawać będzie paczki z produktami żywnościowymi dla potrzebujących w godzinach 9-11 i 17-18. Paczki można odbierać przy wejściu do dolnego kościoła od strony przedszkola.

• W najbliższą sobotę Msza św. w intencji Legionu Maryi o 8.

• Także najbliższą sobotę, w dniu 8 września, na Mszy św. o 18 nawiedzą naszą parafię relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Oddamy im cześć w specjalnym nabożeństwie, z możliwością indywidualnej adoracji relikwii (przez ucałowanie) i błogosławieństwem relikwiami. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym doniosłym wydarzeniu.

• Błogosławieństwo dla nauczycieli, uczniów i błogosławieństwo ich przyborów szkolnych na Mszy św. o 12 w dolnym kościele za tydzień (09.09). Przynosimy tornistry!

• Trwa (do 17.09) w  naszej parafii zbiórkę używanych, a już niepotrzebnych, okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla mieszkańców dalekiego Madagaskaru. Malgasze żyją często w skrajnej biedzie - nawet mnie j niż za 1 euro dziennie. Bardzo wysokie ceny okularów sprawiają, że wielu ludzi nie może czytać lub nie może nauczyć się czytać. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy mają w szufladzie stare okulary korekcyjne, obecnie już nieużywane, do oddania ich.  Okulary można przynosić do zakrystii. Mile widziane są także okulary przeciwsłoneczne – posiadanie i zakup takich okularów to już prawdziwy luksus na Madagaskarze, gdzie słońce praży niemal codziennie. Z pomocą ks. W. Oparcika, od 45 lat posługującego na Madagaskarze, wszystkie one trafią do Malgaszów.

• Kolejne paczki z okularami z naszej parafii zostały już wysłane (w sumie już ok. 290 szt. okularów przeciwsłonecznych i 150 korekcyjnych)! Bóg zapłać!

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki. Świadectwa można przekazać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• P.

• W.

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

• W ostatnich tygodniach pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Krystynę Łapacką.. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.