• Dziś, na Mszy św. o 12 w dolnym kościele będzie miało miejsce błogosławieństwo dla nauczycieli, rodziców oraz uczniów i błogosławieństwo ich przyborów szkolnych. Przynosimy tornistry!

Za tydzień (16.09) spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o 16 w kaplicy Matki Bożej.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i Stoczku Warmińskim, dnia 29.09. Zapisy u p. Ewy tel. 507 576 446 lub 790 268 717.

• Do przyszłej niedzieli włącznie prowadzimy w naszej parafii zbiórkę używanych, a już niepotrzebnych, okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla mieszkańców dalekiego Madagaskaru. Malgasze żyją często w skrajnej biedzie. Bardzo wysokie ceny okularów sprawiają, że wielu ludzi nie może czytać lub nie może nauczyć się czytać. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy mają w szufladzie stare okulary korekcyjne, obecnie już nieużywane, do oddania ich.  Okulary można przynosić do zakrystii. Mile widziane są także okulary przeciwsłoneczne – posiadanie i zakup takich okularów to już prawdziwy luksus na Madagaskarze, gdzie słońce praży niemal codziennie. Z pomocą ks. W. Oparcika, od 45 lat posługującego na Madagaskarze, wszystkie one trafią do Malgaszów.

• Kolejne paczki z okularami z naszej parafii zostały już wysłane. W sumie wysłaliśmy już ok. 290 szt. okularów przeciwsłonecznych i 550 korekcyjnych! To daje w sumie paczki o wadze 55 kg, a koszt wysyłki to już ponad 700 zł! Bóg zapłać wszystkim, którzy się do tego przyczynili: tym, którzy przynieśli okulary; Grześkowi, Agnieszce, Marzenie, Marcie, Gosi, Oli i Ani, którzy je pakowali; ofiarodawcom, którzy przekazali środki na wysyłkę paczek! Wielkie podziękowania i oklaski dla Pań z salonów optycznych, które określiły siłę wszystkich par, szczególnie zaś z salonów na Majewskiego (OKULUS) i na Pruszkowskiej (KILEN s.c. (w każdym z tych salonów przejrzano średnio 240 szt.), oraz z salonu na ul. Jasielskiej!

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki. Świadectwa można przekazać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

 

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.