• Koronka na ulicach miast świata – to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki (spowiednika św. Faustyny) skupia tysiące ludzi. Od 10 lat 28 września wierni spotykają się o godz. 15.00 na skrzyżowaniach i placach miast, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W najbliższy piątek 28.09 zapraszamy więc do wspólnej modlitwy. Spotkamy się o godz. 14.50 przed głównym wejściem do kościoła, by wspólnie udać się na wybrane miejsce!

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i Stoczku Warmińskim, dnia 29.09. Zapisy u p. Ewy tel. 507 576 446 lub 790 268 717.

• Spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczynają swoje przygotowania odbędzie się w niedzielę 07.10 o godz. 19.00 w górnym kościele.

• Przypominamy o zbiórce makulatury, którą zainicjowała Fundacja „Opus pro Missio”! Uzyskane w ten sposób dochody przeznaczone będą na budowę studni ze świeżą wodą dla mieszkańców Kamerunu. Mieszkańcy tego kraju czekają na naszą pomoc, a zwłaszcza dzieci, których z braku dostępu do czystej wody umiera każdego roku w Afryce prawie milion! W dniach 24.09 i 25.09 (poniedziałek i wtorek) będzie można wrzucić zebrane czasopisma i niepotrzebne książki do specjalnego kontenera ustawionego przed kościołem. Przynieś makulaturę a my zamienimy ją na kolejną studnię! Osoby, które chcą włączyć się w tę akcję prosimy o przynoszenie makulatury TYLKO i WYŁĄCZNIE w podanych wyżej dniach i składanie jej bezpośrednio w kontenerach!!! Prosimy też, by nie przynosić makulatury do zakrystii ani nie składać jej w jakichkolwiek innych miejscach na terenie kościoła.

• W związku ze zbliżającą się 40. rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgody na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki. Świadectwa można przekazać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie).

• W każdy poniedziałek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Adoracja odbywa się godzinę przed i po wieczornej Mszy św. 

• Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 7.00 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Zapraszamy też na niedzielną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny o 17.15.

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

• W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysława Koca. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.