• Dziś Dzień Papieski. Jak co roku po Mszach prowadzona jest zbiórka do puszek na stypendia dla ubogiej uzdolnionej młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W najbliższy czwartek, o godz. 18, odprawiona zostanie w naszym kościele Msza św. z okazji Jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 264. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W najbliższą sobotę 20.10 kolejny raz spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem” na modlitwie (od 16, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem i na Mszy św. o 18) oraz przy kawie i ciastku (od 15 do 17 w dolnym kościele). Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś osoby starsze i samotne. Tego dnia też odwiedzimy wielu chorych parafian w ich domach. Jak zawsze prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast do kawiarenki (lista zgłoszeń w zakrystii), zachęcamy też do zgłaszania chorych czy samotnych, którzy pragnęliby przyjąć wizytę naszych wolontariuszy w domu (zapisy w zakrystii i kancelarii w poniedziałek). Zapraszamy też do zgłaszania się wszystkich, którzy jako wolontariusze, chcieliby pomóc.

• Za tydzień, w niedzielę o 16, zapraszamy na Mszę św. dzieci i rodziców, przygotowujących się w tym roku do 1-szej Komunii św.

• Także za tydzień o 16 w kaplicy Matki Bożej spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

• Zakończona zbiórka używanych okularów dla mieszkańców Madagaskaru przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wysłano 22 paczki. Łącznie ok. 150 kg okularów, w tym 660 okularów przeciwsłonecznych i ok. 1560 okularów korekcyjnych. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce, przynieśli okulary, opowiedzieli o naszej zbiórce innym. W szczególności dziękujemy paniom z Salonu Optycznego Okulus na ul. Majewskiego 18, z Salonu Optycznego Kilen na ul. Pruszkowskiej 19/21 i z Salonu Optycznego na ul. Jasielskiej 47, które całkowicie nieodpłatnie pomagały podczas akcji, sprawdzając i opisując okulary korekcyjne. Serdeczne podziękowania dla tych, którzy swój czas poświęcili na przejrzenie, czyszczenie i przepakowanie okularów - Agnieszce, Grześkowi, Oli, Marcie, Marzenie oraz Gosi - pracy było dużo. Dziękujemy też ministrantom: Mateuszowi, Łukaszowi i Jankowi, którzy przy wsparciu Adama, Grzegorza i kleryka Markosa, nosili pudła do salonów i na pocztę. Wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! CHWAŁA PANU!!!

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgodny na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. W związku z tym w miesiącu październiku zbierać będziemy podpisy pod petycją w tej sprawie oraz świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki. Świadectwa można przekazać osobom dyżurującym w salce Przystań w każdą niedzielę października w godzinach 8.30 - 13.15, drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie). Prosimy także o modlitwę w tej intencji.

• Od 1 października przyjmujemy intencje mszalne na styczeń, luty i marzec 2019 r. Zapraszamy do włączenia swoich ważnych spraw w modlitwę Kościoła.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, w dniu 27.10. Zapisy u p. Ewy, tel. 790 268 717 lub 507 576 446.

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Hannę Rossę, śp. Stanisławę Biernat i śp. Henrykę Godlewską. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!