• Dziś o 16 zapraszamy na Mszę św. dzieci i rodziców, przygotowujących się w tym roku do 1-szej Komunii św.

Także dziś o 16 w kaplicy Matki Bożej spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

• Przyjmujemy w zakrystii i kancelarii intencje wypominkowe. Intencje „jednorazowe” przyjmujemy na Msze św. w dniu 2 listopada (7, 8 lub 18), w intencjach „całorocznych” modlimy się 2 listopada w czasie procesji po wieczornej Mszy św. i w każdy 3 poniedziałek miesiąca (17.00 – wypominki, 18.00 – Msza św..

• Przed tygodniem przeżywaliśmy w Polsce Dzień Papieski. Przed kościołami odbyła się zbiórka datków na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. W naszej parafii zebraliśmy 7422 złote. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Cała kwota została już przekazana na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

• W najbliższą sobotę o 8 Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych.

• Wszystkich zainteresowanych spotkaniem ze Słowem Bożym i rozważaniem go w małej grupie zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie, w następny wtorek (30.10) o 19.30, do dolnego kościoła.

Jednym z etapów przygotowania do jubileuszu naszej Parafii będzie peregrynacja kopi obrazu Matki Bożej z naszej kaplicy. Rozpoczniemy ją 8 grudnia tego roku. Kto chciałby zaprosić do swego domu Maryję w znaku Jej ikony proszony jest o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii. Zapisy rozpoczynamy od dziś.

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgodny na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. W związku z tym w miesiącu październiku zbierać będziemy podpisy pod petycją w tej sprawie oraz świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki. Świadectwa można przekazać osobom dyżurującym w salce Przystań w każdą niedzielę października w godzinach 8.30 - 13.15, drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie). Prosimy także o modlitwę w tej intencji.

• Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, w dniu 27.10. Zapisy u p. Ewy, tel. 790 268 717 lub 507 576 446.

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.