• Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy osoby tworzące Wspólnotę Żywego Różańca oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty. Spotkanie jest o 16 w dolnym kościele.

Przyjmujemy w zakrystii i kancelarii intencje wypominkowe. Intencje „jednorazowe” przyjmujemy na Msze św. w dniu 2 listopada (7, 8 lub 18), w intencjach „całorocznych” modlimy się 2 listopada w czasie procesji po wieczornej Mszy św. i w każdy 3 poniedziałek miesiąca (17 – wypominki, 18 – Msza św.).

• W czwartek 1 listopadaUroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w tym dniu jak w niedzielę (tylko w górnym kościele.

• W piątek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychDzień Zaduszny – Msze św. jak w dzień powszedni. Msze św. zbiorowe, w intencjach wiernych zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, będą sprawowane o 7, 8 i 18. Procesja żałobna, z modlitwą za naszych bliskich polecanych w wypominkach rocznych, po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie (około 19).

• W I Piątek miesiąca – nabożeństwa po Mszy o 8 i 18, spowiedź dla dzieci od 16.30, dla dorosłych rano i od 17.30 do 24. Msza św. dla dzieci o godz. 17. Adoracja najświętszego sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 24.

• W I Sobotę miesiąca Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.

Za tydzień 1-sza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13.15 do nabożeństwa różańcowego.

• Wszystkich zainteresowanych spotkaniem ze Słowem Bożym i rozważaniem go w małej grupie zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie, w ten wtorek (30.10) o 19.30, do dolnego kościoła.

• Jednym z etapów przygotowania do jubileuszu naszej Parafii będzie peregrynacja kopi obrazu Matki Bożej z naszej kaplicy. Rozpoczniemy ją 8 grudnia tego roku. Kto chciałby zaprosić do swego domu Maryję w znaku Jej ikony proszony jest o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii. Zapisy rozpoczynamy od dziś.

• W związku ze zbliżającą się 40 rocznicą konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy, jako parafianie chcemy wystąpić do naszego Arcybiskupa, Kardynała Kazimierza Nycza, z prośbą o wyrażenie zgodny na koronację tego słynącego łaskami Obrazu. W związku z tym w miesiącu październiku zbierać będziemy podpisy pod petycją w tej sprawie oraz świadectwa łask wyproszonych przed obliczem naszej Matki. Świadectwa można przekazać osobom dyżurującym w salce Przystań w każdą niedzielę października w godzinach 8.30 - 13.15, drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 530-203-095 lub pozostawić spisane w zakrystii (prosimy pamiętać o podpisaniu świadectwa i pozostawieniu kontaktu do siebie). Prosimy także o modlitwę w tej intencji.

Różaniec dla dzieci w dolnym kościele jeszcze tylko w poniedziałek i wtorek.

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

• W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Alicję Masłowską-Świętochowską. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!