• W każdą ostatnią niedzielę miesiąca zapraszamy osoby tworzące Stowarzyszenie Żywego Różańca oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty. Spotkanie odbędzie się o 16 w dolnym kościele.

Jak w poprzednich miesiącach zapraszamy osoby potrzebujące pomocy prawnej na bezpłatne konsultacje. Dyżuru prawnika w środę (28.11) od 17 do 18, w bibliotece parafialnej.

• W tym tygodniu przypada 1-sza sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo o 8.

• Za tydzień 1-sza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od Mszy o 13.15 do wieczornego Różańca w intencji Ojczyzny. O 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

• Za tydzień rozpoczyna się coroczna adwentowa akcja charytatywna – pudełko FIDESCO. Przed kościołem będą rozdawane tekturowe pudełka, do których w czasie adwentu można składać jałmużnę i przynieść ją do kościoła 6 stycznia. FIDESCO to pozarządowa organizacja finansująca pobyt świeckich wolontariuszy na misjach w najuboższych krajach świata. Prosimy o modlitwę i ofiarę w intencji wolontariuszy misyjnych. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

• "Pan Bóg jest bardzo bogaty i robi różne rzeczy na różne sposoby i do każdego podchodzi inaczej. Ma jakieś sześć miliardów sposobów podejścia do człowieka" o. Joachim Badeni OP. Biblioteka parafialna zaprasza niedziela 11.30-12, wtorek 19-20.

W każdą niedzielę o 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny.

• W każdy poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, godzinę przed i po wieczornej Mszy św. Od następnego tygodnia adoracja będzie we wtorki.

• Zapraszamy na spotkania ze Słowem Bożym i rozważanie go w małej grupie w każdy wtorek, o 19.30, do dolnego kościoła.

• W środy, po wieczornej Mszy św., w górnym kościele katecheza dla dorosłych. Temat najbliższych to duchowość i pobożność maryjna.

Etapem przygotowania do jubileuszu naszej Parafii jest peregrynacja kopi obrazu Matki Bożej z naszej kaplicy po domach parafian. Rozpoczniemy ją 8 grudnia. Kto chciałby zaprosić do swego domu Maryję w znaku Jej ikony proszony jest o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii.

 Zbliża się 40 rocznica konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem Maryi. Można je przekazać emailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefonicznie (530203095) lub pozostawić spisane w zakrystii.

 WIZYTA DUSZPASTERSKA:

W tym tygodniu odwiedzimy z modlitwą i Bożym błogosławieństwem parafian mieszkających pod następującymi adresami:

  • poniedziałek (26.11) – ul. Sanocka 10
  • wtorek (27.11) – ul. Sanocka 8
  • środa (28.11) – ul. Sanocka 4
  • czwartek (29.11) – ul. Nowickiego 3
  • piątek (30.11) – ul. Nowickiego 7
  • sobota (01.12) – ul. Nowickiego 5
  • poniedziałek (04.12) – ul. Żwirki i Wigury 51

Wizyty rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o 17.00, w soboty o 15.00. Jak przygotować się do wizyty duszpasterskiej można przeczytać na naszej stronie: http://opatrznoscboza.waw.pl/aktualnosci/689-wizyta-duszpasterska

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej: śp. Krzysztofa Sylwanowicza. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!