• Z radością informujemy, że posługujący w naszej parafii od ponad roku kl. Markos przyjął w ostatnią sobotę święcenia diakonatu. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

• Jak co roku, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Caritas rozprowadza świece, z których dochód jest przeznaczony na to dzieło.

• Spotkanie Starych i nowych kandydatów do Bierzmowania w piątek 914.12) o 19 w dolnym kościele.

• W najbliższą sobotę (15.12) kolejny raz spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem” na modlitwie (od 16, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem i na Mszy św. o 18) oraz przy kawie i ciastku (od 15 do 17 w dolnym kościele). Zapraszamy wszystkich parafian! Tego dnia też odwiedzimy wielu chorych parafian w ich domach. Jak zawsze prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast do kawiarenki (lista zgłoszeń w zakrystii), zachęcamy też do zgłaszania chorych czy samotnych, którzy pragnęliby przyjąć wizytę naszych wolontariuszy w domu (zapisy w zakrystii i kancelarii w poniedziałek). Zapraszamy też do zgłaszania się wszystkich, którzy jako wolontariusze, chcieliby pomóc.

• Za tydzień rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. prałat Wojciech Bartkowicz, rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. w górnym kościele.

Za tydzień o 16 spotkanie opłatkowe Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w salce przy kaplicy Matki Bożej.

• „Słowa uczą , przykłady pociągają. Staram się pociągać ku Bogu przez to, jak sam żyję” - ks. J. Kaczkowski zwierza się w książce pt. „Życie na pełnej petardzie” - wywiad z ks. Janem czeka na chętnych w bibliotece parafialnej czynnej w niedziele 11.30-12 i we wtorki 19-20.

• W każdą niedzielę o 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny.

• W każdy wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, godzinę przed i po wieczornej Mszy św.

Zapraszamy na spotkania ze Słowem Bożym i rozważanie go w małej grupie w każdy wtorek, o 19.30, do dolnego kościoła.

 W piątki (dotychczas w środy), po wieczornej Mszy św., w górnym kościele katecheza dla dorosłych.

 Ważnym etapem przygotowania do jubileuszu naszej Parafii jest peregrynacja kopi obrazu Matki Bożej z naszej kaplicy po domach parafian. Rozpoczęliśmy ją 8 grudnia. Kto chciałby zaprosić do swego domu Maryję w znaku Jej ikony proszony jest o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii.

 Zbliża się 40 rocznica konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem Maryi. Można je przekazać emailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefonicznie (530203095) lub pozostawić spisane w zakrystii.

 WIZYTA DUSZPASTERSKA:

W tym tygodniu odwiedzimy z modlitwą i Bożym błogosławieństwem parafian mieszkających pod następującymi adresami:

  • poniedziałek (10.12) – ul. Żwirki i Wigury 47 i ul. Pruszkowska 3
  • środa (12.12) – ul. Jasielska 50A
  • czwartek (13.12) – ul. Jasielska 50 m.1-59
  • piątek (14.12) – ul. Jasielska 50 m. 60-119
  • sobota (15.12) – ul. Jasielska 48 i 49, ul. Sanocka 1/3

Wizyty rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o 17.00, w soboty o 15.00. Jak przygotować się do wizyty duszpasterskiej można przeczytać na naszej stronie: http://opatrznoscboza.waw.pl/aktualnosci/689-wizyta-duszpasterska

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej: śp. Marię Sawicką. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.