• Rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. prałat Wojciech Bartkowicz, rektor Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św. w górnym kościele, w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o 8, 18 i 19.30. Okazja do spowiedzi w czasie wszystkich Mszy św., szczególnie zaś w poniedziałek i wtorek od 17 do 20.30.

Dziś o 16 spotkanie opłatkowe Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w salce przy kaplicy Matki Bożej.

• W poniedziałek o 17 modlitwa wypominkowa, o 18 Msza św. w intencji wszystkich polecanych w wypominkach.

• W najbliższy czwartek Caritas parafialna rozdzielać będzie paczki żywnościowe dla potrzebujących w godz. 9-11 i 17-18, przy wejściu do dolnego kościoła od strony przedszkola.

• W najbliższą sobotę o 8 Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych.

• Także w sobotę, jak co roku, zapraszamy wszystkich samotnych i potrzebujących na Mszę św. i wigilijny posiłek. Rozpoczynamy o 12 w dolnym kościele.

W piątek i sobotę (21 i 22 grudnia) rano odwiedzimy z sakramentami chorych, którzy pozostają w domach, a pragną na Święta przygotować się przez Spowiedź i Komunię św. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.

• Jak co roku, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Caritas rozprowadza świece (w niedziele przy wejściu do dolnego kościoła), z których dochód jest przeznaczony na to dzieło.

• W każdą niedzielę o 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny.

• Adoracji Najświętszego Sakramentu we wtorek tylko od 17 do 18.

Kolejne wtorkowe spotkania ze Słowem Bożym po Nowym Roku.

 W piątki, po wieczornej Mszy św., w górnym kościele katecheza dla dorosłych.

 Po raz kolejny zachęcamy wszystkich do udziału w Konkursie Szopek. Szopki można przynosić do 22.12. Stawiamy je w kościele przy dekoracji roratniej. Każda szopka musi zawierać informację o tym, kto ją zrobił. Najładniejsze szopki zostaną wyróżnione, a ogłoszenie wyników nastąpi na Mszy św. o 12 dnia 6.01 w dolnym kościele.

 Przyjmujemy już zgłoszenia na Wieczory dla zakochanych – kurs przygotowujący do małżeństwa dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie 5 lutego o 19 w dolnym kościele. Zapisy w kancelarii parafialnej i na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 „Jeśli zdasz się całkowicie na Boga i w każdej chwili życia będziesz mówił Mu: Ty się tym zajmij, ja nie mogę nic, to On nie tylko wszystkim się zajmie, ale i pozwoli ci doświadczyć największego cudu, jakim jest Jego realna obecność jako osoby żywej. I to jest największe przesłanie ks. Dolindo Ruotolo." z książki Jezu Ty się tym zajmij, która czeka na chętnych w bibliotece parafialnej, w niedziele (11.30-12) i we wtorki (19-20).

 Rozpoczęła się już peregrynacja kopi obrazu Matki Bożej z naszej kaplicy po domach parafian. Kto chciałby zaprosić do swego domu Maryję w znaku Jej ikony proszony jest o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii.

 Zbliża się 40 rocznica konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem Maryi. Można je przekazać emailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefonicznie (530203095) lub pozostawić spisane w zakrystii.

 WIZYTA DUSZPASTERSKA:

W tym tygodniu odwiedzimy z modlitwą i Bożym błogosławieństwem parafian mieszkających pod następującymi adresami:

  • środa (19.12) – ul. Sanocka 9
  • czwartek (20.12) – ul. Sanocka 11 i 11B

Wizyty rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o 17.00, w soboty o 15.00. Jak przygotować się do wizyty duszpasterskiej można przeczytać na naszej stronie: http://opatrznoscboza.waw.pl/aktualnosci/689-wizyta-duszpasterska

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej: śp. Jana Mardonia, śp. Janinę Pazińską, śp. Stanisławę Walczak, śp. Mariannę Kijak i śp. Teresę Gaik. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie!