PRZED NAMI UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. WSZYSTKIM PARAFIANOM I PRZYJACIOŁOM OPATRZNOŚCI BOŻEJ SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEJ DZIECINY, POKOJU I RADOŚCI ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI NA CAŁY NADCHODZĄCY NOWY ROK 2019! .

W Wigilię (w poniedziałek) Msze św. tylko o 6.15 i 8 rano, zaś spowiedź tylko w czasie porannych Mszy św.

• W Wigilię Bożego Narodzenia zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu do czasu wieczerzy wigilijnej i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• PASTERKA będzie odprawiana tradycyjnie o godz. 24.

• W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz za tydzień (w niedzielę 30.12) a także w Nowy Rok (1.01) Msze św. o godz. 7.30, 9, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00 tylko w górnym kościele!.

• W poniedziałek 31 grudnia zapraszamy po wieczornej Mszy św. na nabożeństwo dziękczynne do Opatrzności Bożej za cały mijający rok 2018. Można tego dnia uzyskać odpust zupełny za publiczne uczestnictwo w śpiewie Ciebie Boga wysławiamy, pod zwykłymi warunkami (spowiedź i komunia św., oraz modlitwa zgodnie z intencjami papieża).

W Wigilię po południu i w Święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.

• W każdą niedzielę o 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny.

• Kolejne wtorkowe spotkania ze Słowem Bożym po Nowym Roku.

W piątki, po wieczornej Mszy św., w górnym kościele katecheza dla dorosłych. Kolejne spotkanie po Nowym Roku.

Przyjmujemy już zgłoszenia na Wieczory dla zakochanychkurs przygotowujący do małżeństwa dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie 5 lutego o 19 w dolnym kościele. Zapisy w kancelarii parafialnej i na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 Rozpoczęła się już peregrynacja kopi obrazu Matki Bożej z naszej kaplicy po domach parafian. Kto chciałby zaprosić do swego domu Maryję w znaku Jej ikony proszony jest o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii.

 Zbliża się 40 rocznica konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem Maryi. Można je przekazać emailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefonicznie (530203095) lub pozostawić spisane w zakrystii.

 

 WIZYTA DUSZPASTERSKA:

Kolejnych parafian odwiedzimy po 1 stycznia:

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej: śp. Irenę Dombrowską, i śp. Ryszarda Kędzierskiego. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie!