Dziś, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy osoby tworzące Żywy Różaniec oraz tych, którzy cenią sobie modlitwę różańcową i pragną włączyć się do tej Wspólnoty. Spotkanie o 16 w dolnym kościele.

W poniedziałek (31.12) zapraszamy po wieczornej Mszy św. na nabożeństwo dziękczynne do Opatrzności Bożej za cały mijający rok 2018. Można tego dnia uzyskać odpust zupełny za publiczne uczestnictwo w śpiewie Ciebie Boga wysławiamy, pod zwykłymi warunkami (spowiedź i komunia św., oraz modlitwa zgodnie z intencjami papieża).

• W Sylwestra po południu i 1 stycznia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 We wtorek UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – Nowy Rok! NAJLEPSZE ŻYCZENIA WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI NA CAŁY NADCHODZĄCY ROK 2019! Tego dnia Msze św. o godz. 7.30, 9, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00 tylko w górnym kościele!.

• W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek – Godzina święta o 17; pierwszy piątek – nabożeństwa po Mszy o 8 i 18, spowiedź dla dzieci od 16.30, dla dorosłych rano i od 17.30 do 24; pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo maryjne po Mszy św. o 8; pierwsza niedziela – adoracja po Mszy św. o 13.15 do wieczornej Mszy św.

• W sobotę (5.01) zapraszamy wszystkich Parafian i Przyjaciół Opatrzności na wspólne kolędowanie przy Żłóbku. Chętnych zapraszamy z instrumentami J!

Za tydzień (6.01) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie tego dnia kadzidło i kredę – ofiary przeznaczone na pomoc dla potrzebujących.

• Od 2 stycznia przyjmujemy intencje na Msze św. w kwietniu, maju i czerwcu.

• W każdą niedzielę o 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny.

Kolejne wtorkowe spotkania ze Słowem Bożym 8.01.

W piątki, po wieczornej Mszy św., w górnym kościele katecheza dla dorosłych. Kolejne spotkanie 11.0.

 Przyjmujemy już zgłoszenia na Wieczory dla zakochanychkurs przygotowujący do małżeństwa dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie 5 lutego o 19 w dolnym kościele. Zapisy w kancelarii parafialnej i na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 Rozpoczęła się już peregrynacja kopi obrazu Matki Bożej z naszej kaplicy po domach parafian. Kto chciałby zaprosić do swego domu Maryję w znaku Jej ikony proszony jest o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii.

 Zbliża się 40 rocznica konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem Maryi. Można je przekazać emailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefonicznie (530203095) lub pozostawić spisane w zakrystii.

 

 WIZYTA DUSZPASTERSKA:

Kolejnych parafian odwiedzimy po 6 stycznia.

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej: śp. Amelię Jędrzejczak. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!