Wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 10 zapraszamy na Jasełka dziś po Mszy św. o 12 w dolnym kościele.

Duszpasterstwo akademickie zaprasza dziś na spotkanie po wieczornej Mszy św. w bibliotece parafialnej.

• W najbliższy czwartek Caritas parafialna wydawać będzie paczki żywnościowe dla potrzebujących. Zapraszamy w godzinach 9-11 i 17-18, przy wejściu do dolnego kościoła od strony przedszkola.

 W najbliższą sobotę (19.01) kolejny raz spotkamy się w ramach Misji „Jesteśmy Razem” na modlitwie (od 16, w górnym kościele, przed Najświętszym Sakramentem i na Mszy św. o 18) oraz przy kawie i ciastku (od 15 do 17 w dolnym kościele). Zapraszamy wszystkich parafian! Tego dnia też odwiedzimy wielu chorych parafian w ich domach. Jak zawsze prosimy o pomoc w przygotowaniu ciast do kawiarenki (lista zgłoszeń w zakrystii), zachęcamy też do zgłaszania chorych czy samotnych, którzy pragnęliby przyjąć wizytę naszych wolontariuszy w domu (zapisy w zakrystii i kancelarii w poniedziałek). Zapraszamy też do zgłaszania się wszystkich, którzy jako wolontariusze, chcieliby pomóc.

• Za tydzień zapraszamy wszystkich Parafian i Przyjaciół Opatrzności Bożej na Parafialny Bal Karnawałowy, prowadzony przez wodzireja. Dzieci zapraszamy na 15, Młodzież i dorosłych na 19 do dolnego kościoła. Mile widziane przekąski czy ciasta własnego wyrobu J. Wstęp wolny.

• Także za tydzień o 16 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w kaplicy Matki Bożej.

Od 2 stycznia przyjmujemy intencje na Msze św. w kwietniu, maju i czerwcu.

 Ważnym spoiwem tworzącym przyjacielskie więzi są potrzeby duchowe, takie jak oczekiwanie rozmowy o swoim doświadczeniu wiary i przyjaźni z Bogiem, a także pragnienie wspólnej modlitwy, wspólnego spotkania z Przyjacielem. Ks. Krzysztof Grzywocz „W duchu i przyjaźni". Biblioteka parafialna zaprasza: niedziela 11.30-12, wtorek 19-20.

• W każdą niedzielę o 17.15 Różaniec w intencji Ojczyzny.

W każdy wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, od 17 do Mszy św. i po Mszy św. do 20.

Kolejne wtorkowe spotkanie ze Słowem Bożym 15.01, o 19.30 w sali św. Maksymiliana, przy dolnym kościele.

 W piątki, po wieczornej Mszy św., w górnym kościele katecheza dla dorosłych.

 Przyjmujemy zgłoszenia na Wieczory dla zakochanychkurs przygotowujący do małżeństwa dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie 5 lutego o 19 w dolnym kościele. Zapisy w kancelarii parafialnej i na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 Rozpoczęła się już peregrynacja kopi obrazu Matki Bożej z naszej kaplicy po domach parafian. Kto chciałby zaprosić do swego domu Maryję w znaku Jej ikony proszony jest o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii.

 Zbliża się 40 rocznica konsekracji naszego kościoła (08.12.2019) i obecności wizerunku Matki Bożej w naszej kaplicy. Zbieramy świadectwa łask wyproszonych przed obliczem Maryi. Można je przekazać emailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), telefonicznie (530203095) lub pozostawić spisane w zakrystii.

 

 WIZYTA DUSZPASTERSKA:

W tym tygodniu odwiedzimy z modlitwą i Bożym błogosławieństwem parafian mieszkających pod następującymi adresami:

  • poniedziałek (14.01) – ul. Mołdawska 13
  • wtorek (15.01) – ul. Wiślicka 1
  • środa (16.01) – ul. Wiślicka 1A
  • czwartek (17.01) – ul. Wiślicka 3
  • piątek (18.01) – ul. Wiślicka 2 i 4
  • sobota (19.01) – ul. Trojdena 13
  • poniedziałek (21.01) – ul. Wiślicka 5

Wizyty rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o 17.00, w soboty o 15.00. Jak przygotować się do wizyty duszpasterskiej można przeczytać na naszej stronie: http://opatrznoscboza.waw.pl/aktualnosci/689-wizyta-duszpasterska

 

• Jesteśmy na Facebooku. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszego profilu www.facebook.com/BozaOpatrznosc

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.