Dziś spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o 16 w kaplicy Matki Bożej.

Dziś kończymy  trwającą od 13 sierpnia w naszej parafii zbiórkę używanych, a już niepotrzebnych, okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla mieszkańców w dalekim Madagaskarze. Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania: do dziś wysłaliśmy już 14 paczek okularów.

W najbliższy poniedziałek o 17 modlitwa wypominkowa. Msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych o 18. 

 

Dziś, w niedzielę Świętej Rodziny, na każdej Mszy św. Małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. 

List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny 

Dzisiaj oraz 1 stycznia Msze św. o godz. 7.00, 8.00. 9.15. 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00 tylko w górnym kościele!

W czwartek - 31 grudnia zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Nabożeństwo Dziękczynne do Opatrzności Bożej za cały mijający rok 2015.  Ściagnij i wysłuchaj

W piątek - 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. To dzień, w którym katolicy powinni uczestniczyć we Mszy św. 

Rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne poprowadzi Siostra Teresa Szałkowska, ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, założonego przez bł. ks. Michała Sopoćkę, kierownika duchowego św. Siostry Faustyny. 

U początku przeżywanego w całym Kościele Roku Miłosierdzia zapraszamy dziś - 20 grudnia o godz. 19.00 na montaż słowno-muzyczny pt. "UWIERZ MIŁOŚCI".

W Wigilię (w czwartek) Msze św. tylko o 6.15, 7.00 i 8.00, zaś spowiedź tylko w czasie porannych Mszy św. 

W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w najbliższą niedzielę (27.12) oraz 1 stycznia Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00 

Dziś po wieczornej Mszy Świętej ok. godz. 19.00wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Wieczór Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II.

Dziś spotkanie Żywego Różańca o godzinie 16 w dolnym kościele. Wszystkich, którzy pragną należeć, poznawać i pogłębiać ideę Żywego Różańca i modlitwy różańcowej, zapraszamy na spotkania w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 16. w dolnym kościele.

W najbliższą sobotę (19 grudnia) o godz. 12.00 Msza św. i „Wieczerza Wigilijna” dla samotnych i potrzebujących z naszej parafii.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się już za tydzień i odbędą się w dniach 20-22 grudnia. Nauki rekolekcyjne poprowadzi Siostra Teresa Szałkowska, ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. 

Zapraszamy do wysłuchania najnowszej katechezy  (9 grudnia 2015r.) ks. Proboszcza na temat PRACY DUCHOWEJ.  Ściagnij i wysłuchaj

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od ostatniej Mszy św. przedpołudniowej (ok 14.00) do Mszy św. o godz. 18.00.

W najbliższy wtorek – 8 grudnia – przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszach św., szczególnie w „godzinie łaski” – o godz. 12.00. Będzie to Msza św. zbiorowa, na którą przyjmujemy jeszcze intencje.

Tego dnia przypada też rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego – pamiętajmy w modlitwie o naszej parafii, o tych, którzy przyczynili się do powstania tej świątyni, szczególnie o śp. ks. prałacie Romualdzie Kołakowskim.

Z okazji kończącego się roku 2015, ogłoszonego Rokiem Jana Pawła II, zapraszamy dzisiaj - 29 listopada o godz. 19.00 - do dolnego kościoła, na przedstawienie pt. "LOLEK Z CISZY NIEPOKALANEJ", które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 264.

Rozpoczyna się Adwent – tradycyjne Msze św. roratnie o 6.15 rano, po nich zaś, jak co roku, zapraszamy dzieci na śniadanko.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca – w czwartek Godzina Święta od 17.00, w piątek Msza św. dla dzieci o 17.00, okazja do spowiedzi do 24.00, w sobotę Msza i nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 8.00 rano.

List Pasterski Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

W najbliższą sobotę – 28 listopada – o godz. 8.00 będzie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych.

Za tydzień w pierwszą niedzielę Adwentu, przed kościołem rozdawane będą tekturowe pudełka Fidesco

Z okazji kończącego się roku 2015, ogłoszonego Rokiem Jana Pawła II, zapraszamy 29 listopada o godz. 19.00 do dolnego kościoła, na przedstawienie pt. "LOLEK Z CISZY NIEPOKALANEJ", które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 264.

Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Ich tematem w tym roku będą zasady chrześcijańskiego życia duchowego. Spotkania – w każdą środę po Mszy św. w dolnym kościele - prowadzi ks. proboszcz

Msza św. w intencji parafian godz. 10.30 homilia ks. dr Paweł Gwiazda ściagnij i wysłuchaj

Z okazji kończącego się roku 2015, ogłoszonego Rokiem Jana Pawła II, zapraszamy 29 listopada o godz. 19.00 do dolnego kościoła, na przedstawienie pt. "LOLEK Z CISZY NIEPOKALANEJ", które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 264.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Ich tematem w tym roku będą zasady chrześcijańskiego życia duchowego. Spotkania – w każdą środę po Mszy św. w dolnym kościele - prowadzi ks. proboszcz Katecheza z dnia 18 listopada 2015r. Ściagnij i wysłuchaj.

Chcesz nauczyć się czytać Ewangelię i nią żyć? Od najbliższego wtorku zaczynamy czytać Ewangelię wg św. Łukasza, Ewangelię Wcielenia i miłosierdzia.

Powstała w naszej parafii grupa formacyjna dla mężczyzn „Gedeon”. Najbliższe spotkanie - środa o godz. 19:15. Spotkania prowadzi ks. Wojciech.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Ich tematem w tym roku będą zasady chrześcijańskiego życia duchowego. Spotkania – w każdą środę po Mszy św. i w dolnym kościele - prowadzi ks. proboszcz . Katecheza z dnia 11 listopada (temat katechezy: PRACA) Ściagnij i Wysłuchaj

Dziś mogliśmy dowiedzieć się więcej o Światowych Dniach Młodzieży w naszej parafii – odwiedzili nas wolontariusze pracujący przy przygotowaniach do ŚDM. Zachęcamy do zgłaszania gotowości przyjęcia na nocleg młodych pielgrzymów na czas ŚDM. Wysłuchaj ks. Jacka Laskowskiego (duszpasterz wolontariuszy na ŚDM)

Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2015 r.

W poniedziałek (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – Msze św. zbiorowe, w intencjach wiernych polecanych w wypominkach jednorazowych jak w dzień powszedni, procesja żałobna, z modlitwą za naszych bliskich polecanych w wypominkach rocznych, po wieczornej Mszy św. (około 18.45). 

Powstała w naszej parafii grupa formacyjna dla mężczyzn „Gedeon”. Najbliższe spotkanie - środa 4 listopada o godz. 19:15 w jednej z sal parafialnych. Spotkania prowadzi ks. Wojciech.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Ich tematem w tym roku będą zasady chrześcijańskiego życia duchowego. Spotkania – w każdą środę po Mszy św. i w dolnym kościele - prowadzi ks. proboszcz.  ASCEZA (Katecheza z 4 listopada 2015r.) ściagnij i wysłuchaj

Za tydzień 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

W następny poniedziałek (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – Msze św. zbiorowe, w intencjach wiernych polecanych w wypominkach jednorazowych jak w dzień powszedni, procesja żałobna, z modlitwą za naszych bliskich polecanych w wypominkach rocznych, po wieczornej Mszy św.

W piątek 30 października będziemy mieli wyjątkową okazję gościć w naszej parafii przez 3 godziny (od 12:00 do 15:00) symbole Światowych Dni Młodzieży.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Ich tematem w tym roku będą zasady chrześcijańskiego życia duchowego. Spotkania – w każdą środę po Mszy św. i nabożeństwie (w październiku około 19.30) w dolnym kościele - prowadzi ks. proboszcz .

Msza św. godz. 10.30 (ks. Paweł Gwiazda) ściagnij i wysłuchaj

22.10 czwartek, to ogólnopolski dzień dziękczynienia członków Żywego Różańca za to dzieło w Polsce i modlitwa o beatyfikację założycielki Sługi Bożej Pauliny Jaricot. 

Zapraszamy wszystkich do udziału w adoracji Pana Jezusa i modlitwie różańcowej od godziny 9.00 do 13.00 Wszystkich, którzy pragną poznawać ideę Żywego Różańca zapraszamy na spotkania w każdą drugą niedzielę miesiąca. 

W czwartek w dolnym kościele można uzyskać pomoc Caritas o godz. 9.00 - 9.00 i 16.00-17.30. 

W październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. (około 18.40) w niedzielę o 17.15. Dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17.15

A Ty, jakie słyszysz głosy?

- wraz z księżmi i siostrami ze Wspólnoty Emmanuel zapraszamy wszystkich młodych ludzi (18 - 30 lat) na spotkania mające pomóc w odczytaniu swej drogi życiowej, zwłaszcza jeśli gdzieś tam w głowie kołacze się pytanie o kapłaństwo lub życie zakonne.

Z radością i odwagą chcemy razem wsłuchiwać się w głos Pana Boga.

Pierwsze z cyklu 4 spotkań zatytułowane: Jak wybrać, żeby się nie pomylić? - rozpocznie się w piątek 23 października o godz. 18.00 w domu rekolekcyjnym przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie (skończymy w sobotę 24.10 ok. godz. 18.00, nocleg przewidziany na miejscu).

Zgłoszenia na te spotkania i wszelkie pytania z nimi związane prosimy kierować do ks. Wojciecha Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wznawiamy spotkania biblijne Patrzeć na Słowo. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odkryć Słowo Boże w swoim życiu jako prawdziwy skarb. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek o 19.30 w salce AA w dolnym kościele.

Wznawiamy dla wszystkich zainteresowanych katechezy dla dorosłych. Ich tematem w tym roku będa zasady chrześcijańskiego życia duchowego. Spotkania - w każdą środę po Mszy św. i nabożeństwie (w październiku ok. 19.30) w dolnym kościele. Prowadzi ks. Proboszcz.

W najbliższą niedzielę (18 października) o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

W październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. (około 18.40) w niedzielę o 17.15. Dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17.15