DZIŚ UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. WSZYSTKIM PARAFIANOM I PRZYJACIOŁOM OPATRZNOŚCI BOŻEJ SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEJ DZIECINY, POKOJU I RADOŚCI ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI NA CAŁY NADCHODZĄCY NOWY ROK 2017!

Pasterka 24.12.2016  - Homilia ks. Proboszcz Ściągnij i wysłuchaj

Homilia 26.12.2016 - ks. Proboszcz Ściagnij i wysłuchaj

W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz za tydzień (w niedzielę 1 stycznia 2017 r.) Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00 tylko w górnym kościele!

Trwa okres Adwentu. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach. Są one odprawiane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.15.

W czwartek (22 grudnia) Caritas parafialna zaprasza na Wigilię dla samotnych i ubogich. Spotkanie rozpoczynamy Mszą św. w dolnym kościele o godzinie 12.00. S

Możliwość Spowiedzi przed Świętami w czwartek i piątek od godz. 17.00 do 21.00.

W Wigilię (w sobotę) Msze św. tylko o 6.15 i 8.00 rano, zaś spowiedź tylko w czasie porannych Mszy św.

Trwa okres Adwentu. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach - adwentowych Mszach św., w których na wzór Maryi uczymy się godnie oczekiwać przyjścia Chrystusa. Są one odprawiane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.15.

Już dziś zapraszamy na Wigilię dla samotnych i ubogich, którą Caritas parafialna organizuje 22 grudnia. 

Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, odbywające się w środy, po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele. Najbliższa katecheza 14.12.

Rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. dr Tomasz Jakubiak, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. w górnym kościele. W poniedziałek i wtorek na Mszach św. o 8.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Odsłuchaj rekolekcje 

Dziś I Niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy św. o 13.15 do nieszporów.

W najbliższy czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To także rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego. Dziękujmy Panu Bogu w modlitwie tego dnia za tak wielkie dary. Tego dnia, na Mszy św. o godz. 18.00, można będzie złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

Rozpoczynamy okres Adwentu. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach - adwentowych Mszach św., w których na wzór Maryi uczymy się godnie oczekiwać przyjścia Chrystusa. Będą one odprawiane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.15. Jednocześnie przypominamy, że w tym czasie nie będzie w dni powszednie Mszy św. o 7.00 rano. 

Dla tych co zaspali zapraszamy do wysłuchania nagrań z Rorat. 

Za tydzień (4, 5 i 6 grudnia) odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. w górnym kościele. W poniedziałek i wtorek na Mszach św. o 8.00, 9.00, 18.00 i 19.30.

Dziś, we wszystkich kościołach w Polsce, podejmowany jest Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Czynimy tak również w naszej parafii. W Verbum znajdziemy modlitwę do Chrystusa Króla, do prywatnego odmawiania. Zachęcamy do częstego z niej korzystania.

Za tydzień (27.11), jak co roku w pierwszą niedzielę Adwentu, przed kościołem rozdawane będą tekturowe pudełka-skarbonki FIDESCO.  

Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, odbywające się w środy, po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele. Najbliższa katecheza 16.11.

 W najbliższą środę zapraszamy na Mszę św. w intencji śp. ks. prałata Jerzego Siedleckiego, o godz. 8.00. Wspomnienie ks. Jerzego

W tym tygodniu, w czwartek, Caritas parafialna będzie rozdzielać paczki z pomocą żywnościową w godz. 9.00-10.30 i 16.00-17.30.

Przyjmujemy jeszcze w zakrystii i kancelarii intencje wypominkowe na cały rok. W intencjach „całorocznych” modlimy się w każdy 3 poniedziałek miesiąca (17.00 – wypominki, 18.00 – Msza św.). Pierwsza modlitwa wypominkowa w tym roku będzie 21 listopada.

Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, odbywające się w środy, po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele. Najbliższa katecheza 16.11

Dziś I Niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy św. o 13.15 do nieszporów.

11 listopada przypada Święto Niepodległości – Msza św. w intencji Ojczyzny tego dnia o godz. 9.00. Serdecznie zachęcamy do modlitwy w intencjach całej Ojczyzny i tych, którzy w jej służbie oddali swoje życie.

Przyjmujemy jeszcze w zakrystii i kancelarii intencje wypominkowe na cały rok. W intencjach „całorocznych” modlimy się w każdy 3 poniedziałek miesiąca (17.00 – wypominki, 18.00 – Msza św.). Pierwsza modlitwa wypominkowa w tym roku będzie 21 listopada.

W najbliższy wtorek (1 listopada) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w tym dniu o 7.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00 (tylko w górnym kościele).

W środę (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – Msze św. jak w dzień powszedni.  

Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu w I Czwartek miesiąca (3 listopada) o godz. 17.00.

W I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 do 8.30 i od godz. 16.30 do 24.00. Adoracja najświętszego sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 24.00.

W I Sobotę miesiąca Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.

Dziś w godzinach 9.00 - 14.30 Biblioteka Parafialna organizuje kolejny kiermasz książkowy. 

Przyjmujemy w zakrystii i kancelarii intencje wypominkowe na 1 i 2 listopada, i na cały rok.

W naszej parafii trwa Seminarium Odnowy Wiary. Jest to cykl spotkań adresowanych do każdego, kto chce poznać Boga, doświadczyć Jego obecności. 

Zapraszamy na spotkania biblijne „Patrzeć na Słowo”. Spotkania odbywają się w środy o 19.30 w salce św. Stanisława Kostki, przy dolnym kościele. 

Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, odbywające się w środy, po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie, w dolnym kościele. 

Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich DZIŚ, o godz. 16.00, w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich członków i zainteresowanych duchowością franciszkańską.

W naszej parafii trwa Seminarium Odnowy Wiary. Jest to cykl spotkań adresowanych do każdego, kto chce poznać Boga, doświadczyć Jego obecności, odnowić zagubioną relację, odnaleźć radość modlitwy.

Zapraszamy wszystkich, pragnących odkrywać piękno i moc Słowa Bożego i chcących lepiej poznać Jezusa Chrystusa na spotkania biblijne „Patrzeć na Słowo”.

Wznowiliśmy po wakacjach Katechezy dla dorosłych (odbywające się w środy, o godz. 19.00).

Dziś przypada w Kościele w Polsce XVI Dzień Papieski obchodzony pod hasłem Bądźcie świadkami miłosierdzia. Jak co roku, przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

Rozpoczął się październik - miesiąc różańcowy. Nabożeństwa październikowe w górnym kościele w tygodniu po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30.

Zapraszamy wszystkich, pragnących odkrywać piękno i moc Słowa Bożego i chcących lepiej poznać Jezusa Chrystusa na spotkania biblijne „Patrzeć na Słowo”. 

Wznowiliśmy po wakacjach Katechezy dla dorosłych (odbywające się w środy, o godz. 19.00). Ich tematem w kolejnym roku będzie: „Historia duchowości – święci w historii Kościoła jako wzór do naśladowania dziś”. 

Od soboty do poniedziałku (1, 2 i 3 października) trwa w naszej Parafii coroczne Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W te dni adoracja eucharystyczna od ostatniej porannej Mszy św. do Mszy św. wieczornej w sobotę i poniedziałek, i do nabożeństwa wieczornego o 17.30 w niedzielę.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W czwartek „godzina święta” od 17.00. W piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. o 17.00. Możliwość spowiedzi, jak zawsze, od 16.30 do 24.00.

Rozpoczął się październik - miesiąc różańcowy. Zapraszamy dzieci z rodzicami na różaniec od poniedziałku do czwartku o godz.17.15 do dolnego kościoł. Nabożeństwa październikowe w górnym kościele w tygodniu po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30.

„Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miast świata” od wielu lat odbywa się w dniu 28 września, o godz.15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko.  Prosimy o przybycie do kościoła parafialnego o godz. 14.45, następnie rozejdziemy się na skrzyżowania.

Od soboty do poniedziałku (1, 2 i 3 października) będzie w naszej Parafii coroczne Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W te dni adoracja eucharystyczna od ostatniej porannej Mszy św. do Mszy św. wieczornej w sobotę i poniedziałek, i do nabożeństwa wieczornego o 17.30 w niedzielę.

Katechezy dla dorosłych (odbywające się w środy, o godz. 19.00) wznawiamy po wakacjach w środę 28 września. Ich tematem w kolejnym roku będzie: „Historia duchowości – święci w historii Kościoła jako wzór do naśladowania dziś”.

Decyzją władz zakonnych, w naszej parafii podejmie pracę siostra Marita. Serdecznie witamy Siostrę i polecamy jej posługę w naszej parafii życzliwości i modlitwie wszystkich Parafian!

Jutro, jak zawsze w trzeci poniedziałek miesiąca, nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.00 i msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych o godz. 18.00

Zapraszamy dziewczynki na spotkania Bielanek - w czwartki o godz. 18.00. Spotkania prowadzi s.Maristella.

Zapraszamy także w czwartki na spotkania scholi dziecięcej - od godz. 17.30 do 19.00 w sali św. Maksymiliana.

Niedługo rozpoczynamy w naszej parafii kolejną serię spotkań przygotowujących narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 września, o godz. 19.00, w dolnym kościele. Zgłoszenia prosimy przysyłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.