• Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja eucharystyczna od zakończenia Mszy św. o 13.15 do Mszy św. o 18.00.

 • Rozpoczyna się miesiąc maj – Nabożeństwa Majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. zaś w niedziele o 17.30.

• Dziś – po wieczornej Mszy św. – pierwsza niedzielna „majówka” przy figurze Matki Bożej nad stawikiem. Za tydzień spotkamy się na modlitwie przy figurze Matki Bożej na rogu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej.

• W tym tygodniu przypada – 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia Msze św. o 7.00, 8.00, 9.15 i 18.00.

• Także w tym tygodniu pierwszy czwartek – Godzina Święta o 17.00; pierwszy piątek – Msza św. dla dzieci o 17.00, nabożeństwo po ostatniej porannej i po wieczornej Mszy św., adoracja wieczorem do godz. 24.00, jak zwykle też okazja do spowiedzi; pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o 8.00 rano.

• Tydzień temu odwiedził naszą parafię ks. Tomasz Błaszczyk z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Dziś chce podziękować za nadzwyczajną hojność naszych Parafian! Zebrano ponad 29000 złotych (dwadzieścia dziewięć tysięcy). Pozwoli to nie tylko na realizację planów wakacyjnych dla dzieci z oratorium, ale i na utrzymanie oratorium przez najbliższy rok. Jak poinformował nas ks. Tomasz – nigdzie jeszcze nie spotkał się z tak życzliwym przyjęciem. Serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy!

• Już za tydzień nasz Parafialny Odpust. Od tego roku – decyzją naszego pasterza – Ks. Kardynała Kazimierza Nycza – będziemy go obchodzić zawsze w pierwszą niedzielę przypadającą bezpośrednio po 2 maja, by wszyscy parafianie mogli korzystać z duchowych darów tego święta wspólnoty. W tym roku będzie to niedziela 8 maja. Głównej Mszy św. odpustowej w tym roku (o 13.15) przewodniczyć będzie ks. prałat Tadeusz Aleksandrowicz – były proboszcz naszej Parafii. Na zakończenie tej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Tego dnia, nawiedzając nasz kościół parafialny, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

• W dniu Odpustu zapraszamy wszystkich Parafian i Przyjaciół Opatrzności na Bal Parafialny, prowadzony, jak w styczniu, przez profesjonalnego wodzireja. Dzieci zapraszamy od 15.30 do 18.00, dorosłych od 19.00 do 22.00.

• Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przygotowała „Apel do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa”. Podpisy pod tym apelem można składać w salce „Przystań” w niedziele po każdej Mszy św., zaś w dni powszednie po nabożeństwie majowym.

• Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do chóru i zespołu muzycznego powstającego z okazji tygodnia diecezjalnego w ramach Światowych Dni Młodzieży. Na zgłoszenia czekamy pod adresem email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przyjmujemy już intencje mszalne na trzeci kwartał – lipiec, sierpień i wrzesień. Zapraszamy do kancelarii parafialnej i zakrystii.

W każdą środę, po wieczornej Mszy św. (o godz. 19.00), zapraszamy do dolnego kościoła na katechezę dla dorosłych.

Zapraszamy do parafialnej grupy wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży - szczegóły na stronie internetowej parafii: (www.opatrznoscboza.waw.pl )

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.