• Dziś nasz Parafialny Odpust. Głównej Mszy św. odpustowej w tym roku (o 13.15) przewodniczyć będzie ks. prałat Tadeusz Aleksandrowicz – były proboszcz naszej Parafii. Na zakończenie tej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dziś, nawiedzając nasz kościół parafialny, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

• W dniu Odpustu zapraszamy wszystkich Parafian i Przyjaciół Opatrzności na Bal Parafialny, prowadzony, jak w styczniu, przez profesjonalnego wodzireja. Dzieci zapraszamy od 15.30 do 18.00, dorosłych od 19.00 do 22.00.

• Dziś – po wieczornej Mszy św. – niedzielna „majówka” przy figurze Matki Bożej na rogu ulic Pruszkowskiej i Mołdawskiej.

• W tym tygodniu przypada – 9 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Polecajmy tego dnia w modlitwie intencje naszej Ojczyzny.

• W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze, niedziela, 8 maja br. będzie obchodzona jako dzień solidarności z ofiarami kataklizmu. Liczba ofiar śmiertelnych przekracza pół tysiąca, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych i bez dachu nad głową. W związku z tym przeprowadzimy dziś zbiórkę do puszek dla poszkodowanych.

 • W tym tygodniu – w czwartek, 12 maja – J. E. Bp. Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii, na Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na tę uroczystość i serdecznie polecamy kandydatów modlitwie wszystkich parafian.

• Grupa GEDEON zaprasza wszystkich mężczyzn na pielgrzymkę do grobu świętego męczennika Andrzeja Boboli. Zbiórka w środę 11 maja o godz. 19 przed kościołem. Powrót na ok. godz. 21.30. Prosimy o zabranie różańców. Po zakończeniu pielgrzymki możliwość braterskiego spotkania w pobliskiej kawiarni.

• Msza św. w intencji Ojczyzny i Legionu Maryi w najbliższą sobotę o godz. 8.00.

• W niedzielę, 22 maja, będzie w naszej parafii uroczystość 1 Komunii św. Z tego względu zmieniony będzie układ Mszy św. tego dnia. Msza św. o godz. 9.15 będzie odprawiona w dolnym kościele, Msze św. komunijne będą w górnym kościele o 10.00 i 12.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

• Nabożeństwa Majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. zaś w niedziele o 17.30.

Majówka w przyszłą niedzielę (15 maja po wieczornej Mszy św.) będzie przy krzyżu na rogu Grójeckiej i Korotyńskiego

• Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przygotowała „Apel do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa”.

Podpisy pod tym apelem można składać w salce „Przystań” w niedziele po każdej Mszy św., zaś w dni powszednie po nabożeństwie majowym.

• Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do chóru i zespołu muzycznego powstającego z okazji tygodnia diecezjalnego w ramach Światowych Dni Młodzieży. Na zgłoszenia czekamy pod adresem email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Przyjmujemy już intencje mszalne na trzeci kwartał – lipiec, sierpień i wrzesień. Zapraszamy do kancelarii parafialnej i zakrystii.

• Katechezy dla dorosłych (w środy) zostały zawieszone do czerwca (kolejna 1 czerwca).

• Zapraszamy do parafialnej grupy wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży - szczegóły na stronie www parafii w zakładce "Światowe Dni Młodzieży"

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej ś. p. Marię Chudzik. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie