• Dziś – po wieczornej Mszy św. – niedzielna „majówka” przy krzyżu, na rogu Korotyńskiego i Grójeckiej.

W poniedziałek nabożeństwo wypominkowe i Msza w tych intencjach jak zawsze o 17 i 18.

• W czwartek (19 maja) Caritas parafialna będzie rozdzielać paczki z pomocą żywnościową o godz. 9.00 - 10.30 i 16.00 - 17.30.

Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w niedzielę, 22 maja, o godz. 16.00, w kaplicy Matki Bożej.

• W sobotę, 21 maja, o godz. 11.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dla rodzin goszczących pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży.

22 maja (niedziela) biblioteka parafialna serdecznie zaprasza na kiermasz książkowy w godz. 9.00 – 14.30 w dolnym kościele (od strony przedszkola). Tradycyjnie do nabycia książki za 1 zł. o tematyce religijnej i nie tylko.

• W niedzielę, 22 maja, będzie w naszej parafii uroczystość 1 Komunii św. Z tego względu zmieniony będzie układ Mszy św. tego dnia. Msza św. o godz. 9.15 będzie odprawiona w dolnym kościele, Msze św. komunijne będą w górnym kościele o 10.00 i 12.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

Przeprowadziliśmy tydzień temu zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Ekwadorze. Zebraliśmy ponad 4,5 tyś złotych. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

11 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Torunia i Gniezna. Dodatkowe informacje i zapisy u p. Ewy tel. 790 268 717 lub 507 576 446.

• Nabożeństwa Majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przygotowała „Apel do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa”. Podpisy pod tym apelem można składać w salce „Przystań” w niedziele po każdej Mszy św., zaś w dni powszednie po nabożeństwie majowym.

Przyjmujemy już intencje mszalne na trzeci kwartał – lipiec, sierpień i wrzesień. Zapraszamy do kancelarii parafialnej i zakrystii.

• Katechezy dla dorosłych (w środy) zostały zawieszone do czerwca (kolejna 1 czerwca).

Zapraszamy do parafialnej grupy wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży - szczegóły na stronie www parafii: w zakładce Światowe Dni Młodzieży.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej ś. p. Eugenię Tytkowską i śp. Janinę Jankowską. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…