• Dziś - 22 maja - w naszej parafii uroczystość 1 Komunii św. Z tego względu zmieniony jest układ Mszy św. Msza św. o godz. 9.15 będzie odprawiona w dolnym kościele, Msze św. komunijne będą w górnym kościele o 10.00 i 12.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

• Dziś – po wieczornej Mszy św. – niedzielna „majówka” przy figurze Matki Bożej na rogu ulic Mołdawskiej i Pruszkowskiej. Za tydzień – ostatnia – przy figurze Matki Bożej na terenie kościoła.

• Dziś spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 16.00, w kaplicy Matki Bożej.

• Dziś - 22 maja (niedziela) - biblioteka parafialna serdecznie zaprasza na kiermasz książkowy w godz. 9.00 – 14.30 w dolnym kościele (od strony przedszkola). Tradycyjnie do nabycia książki za 1 zł. o tematyce religijnej i nie tylko.

• W tym tygodniu przypada – w czwartek, 26 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 9.15, 10.30 (po niej procesja); po zakończeniu procesji Msza św. około godz. 13.00 i wieczorem o 18.00. Procesja przejdzie w tym roku ulicami Majewskiego (w stronę Hal Banacha), Archiwalną i Siemieńskiego. ZAPRASZAMY CAŁĄ WSPÓLNOTĘ PARAFIAN I PRZYJACIÓŁ OPATRZNOŚCI BOŻEJ. Prosimy o udekorowanie trasy procesji, a także, o ile to możliwe, o zatroszczenie się o przestawienie samochodów na czas procesji poza jej trasę.

• Próba sypania kwiatków dla wszystkich chętnych dziewczynek w środę o godz. 17.30. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów.

• W czasie oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy każdego dnia asystę i dzieci pierwszokomunijne.

• W sobotę – 28 maja – o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców – by zostały przez nich przyjęte z miłością.

• 11 czerwca organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Torunia i Gniezna. Dodatkowe informacje i zapisy u p. Ewy tel. 790 268 717 lub 507 576 446.

• Nabożeństwa Majowe w tygodniu po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30.

• Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przygotowała „Apel do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa”. Podpisy pod tym apelem można składać w salce „Przystań” w niedziele po każdej Mszy św., zaś w dni powszednie po nabożeństwie majowym.

Przyjmujemy już intencje mszalne na trzeci kwartał – lipiec, sierpień i wrzesień. Zapraszamy do kancelarii parafialnej i zakrystii.

Katechezy dla dorosłych (w środy) zostały zawieszone do czerwca (kolejna 1 czerwca).

Zapraszamy do parafialnej grupy wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży - szczegóły na stronie www parafii w zakładce "Światowe Dni Młodzieży". 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej ś. p. Andrzeja Wilda. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…