• Dziś, na Mszy św. o godz. 10.30, swój jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich,przeżywać będzie ks. Andrzej Bafeltowski, pochodzący z naszej parafii.

Dziś – po wieczornej Mszy św. – ostatnia niedzielna „majówka” przy figurze Matki Bożej na terenie przy kościele.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta o 17.00; pierwszy piątek – Msza św. dla dzieci o 17.00, nabożeństwo po ostatniej porannej i po wieczornej Mszy św., adoracja wieczorem do godz. 24.00, jak zwykle też okazja do spowiedzi; pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o 8.00 rano.

W czwartek (2 czerwca), na zakończenie oktawy Bożego Ciała, Caritas będzie rozprowadzać wianki z ziołami.

• W piątek – 3 czerwca – przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień – w pierwszą niedzielę czerwca – adoracja eucharystyczna od Mszy św. o 13.15 do nieszporów.

• za dwa tygodnie, w niedzielę (12 czerwca), o godz. 19.00, w dolnym kościele, odbędzie się przedstawienie pt. „MAŁY KSIĄŻĘ”, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 264.

W czasie oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz. 17.30. Zapraszamy każdego dnia asystę i dzieci pierwszokomunijne.

Nabożeństwa Majowe i Czerwcowe w tygodniu po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30.

• Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przygotowała „Apel do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa”. Podpisy pod tym apelem można składać w salce „Przystań” w niedziele po każdej Mszy św., zaś w dni powszednie po nabożeństwie majowym.

Przyjmujemy już intencje mszalne na trzeci kwartał – lipiec, sierpień i wrzesień. Zapraszamy do kancelarii parafialnej i zakrystii.

Katechezy dla dorosłych (w środy) zostały zawieszone do czerwca (kolejna 1 czerwca).

Zapraszamy do parafialnej grupy wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży - szczegóły na stronie www parafii: (www.opatrznoscboza.waw.pl )

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej ś. p. Krystynę Karczyńską. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…