12 NIEDZIELA ZWYKŁA 19.06.2016r.

• Dziś, na Mszy św. o godz. 10.30, swoją Mszę św. prymicyjną w naszej parafii odprawi ks. Grzegorz Harasim, pochodzący z naszej parafii, a rozpoczynający swą posługę w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Serdecznie polecamy Księdza Prymicjanta modlitwie wszystkich parafian.

• Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w niedzielę 19 czerwca, o godz. 16.00, w kaplicy Matki Bożej.

• W najbliższy poniedziałek – 20 czerwca – wypominki o godz. 17.00 i po nich Msza św. zbiorowa w intencjach wypominkowych.

• Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego – w czwartek (23 czerwca), na godz. 18.00. Dzieci, które w tym roku przeżywały 1 Komunię św. i rocznicę Komunii zachęcamy do przybycia w strojach komunijnych.

• W najbliższy czwartek (23 czerwca) Caritas parafialna rozdzielać będzie paczki z pomocą żywnościową w godz. 9.00-10.30 i 16.00-17.30.

• Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki do Lwowa odbędzie się także 23 czerwca (czwartek), o godz. 19.30, w górnym kościele.

• W sobotę (25 czerwca) zapraszamy do modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców, na Mszy św. o godz. 8.00.

• Za tydzień, 26 czerwca, po Mszy świętej wieczornej (około 19.00) odbędzie się Wieczór Miłosierdzia przygotowany przez wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca. Będziemy wspólnie wielbić Boga, śpiewać Mu i wysławiać za wielkie Jego dzieła. Jeśli też masz takie pragnienie w sercu, przyjdź koniecznie!

• Nabożeństwa Czerwcowe w tygodniu po wieczornej Mszy św., zaś w niedziele o 17.30.

• Serdecznie zachęcamy rodziców z małymi dziećmi, by korzystali w czasie Mszy św. w niedziele (zwłaszcza wieczornej) z kaplicy Matki Bożej. Jednocześnie prosimy pozostałych parafian o wyrozumiałość i udostępnienie tego miejsca rodzinom z małymi dziećmi.

• Katechezy dla dorosłych (odbywające się w środy, o godz. 19.00) są zawieszone na czas wakacji. Wznowienie katechez 28 września. Ich tematem w kolejnym roku będzie: „Historia duchowości – święci w historii Kościoła jako wzór do naśladowania dziś”.

• Zapraszamy do parafialnej grupy wolontariatu na Światowe Dni Młodzieży - szczegóły na stronie www parafii w zakładce Swiatowe Dni Młodzieży.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.