15 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.07.2016r.

• Dziś spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca o godzinie 17. Różaniec to skarb, który trzeba odkryć - powiedział Św. Jan Paweł II. Wszystkich, którzy pragną należeć, poznawać i pogłębiać ideę Żywego Różańca i modlitwy różańcowej, zapraszamy na spotkania w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 16. (w wakacje o 17) w dolnym kościele.

• W dniach od 18 do 25 lipca przyjmiemy w naszej parafii młodzież, która weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. Niestety mamy problem ze znalezieniem noclegów dla ok. 20 osób. Jeśli ktoś ma możliwość przyjęcia u siebie co najmniej dwóch osób w dniach od 20 do 25 lipca, prosimy zgłosić się po Mszy św. do salki „Przystań”.

• W niedzielę 24 lipca od 16:00 do wieczora organizujemy festyn parafialny, w którym wezmą udział młodzi pielgrzymi ŚDM. O 19:00 przeżyjemy wspólnie Mszę św., a po niej odbędzie się zabawa i grill. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. W związku z tym poszukujemy osób, które zechcą przygotować ciasta, których nie trzeba przechowywać w lodówkach. Potrzebujemy także panów, którzy pomogą w obsłudze grillów.

Poszukujemy również osób, które mogą nam pożyczyć grille, najlepiej jak największe. Osoby, które chcą nam pomóc, zapraszam po Mszy św. do salki „Przystań”.

• Zapraszamy wszystkie osoby przyjmujące u siebie pielgrzymów na zebranie informacyjne w sobotę 16 lipca o godz. 10:00 do dolnego kościoła.

• Przypominamy, że Msze św. w lipcu i sierpniu będą odprawiane w następujących godzinach: W dni powszednie: 7.00, 8.00, 19.00; W niedziele: 7.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 19.00.

Rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji na 4 kwartał tego roku – zapraszamy do zakrystii i kancelarii parafialnej.

Serdecznie zachęcamy rodziców z małymi dziećmi, by korzystali w czasie Mszy św. w niedziele (zwłaszcza wieczornej) z kaplicy Matki Bożej. Jednocześnie prosimy pozostałych parafian o wyrozumiałość i udostępnienie tego miejsca rodzinom z małymi dziećmi.

• Katechezy dla dorosłych (odbywające się w środy, o godz. 19.00) są zawieszone na czas wakacji. Wznowienie katechez 28 września. Ich tematem w kolejnym roku będzie: „Historia duchowości – święci w historii Kościoła jako wzór do naśladowania dziś”.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Tadeusza Czaplickiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie