• Dziś (w 2 niedzielę miesiąca) spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca o godzinie 17.00, w dolnym kościele. Różaniec to skarb, który trzeba odkryć - powiedział Św. Jan Paweł II. Wszystkich, którzy pragną należeć, poznawać i pogłębiać ideę Żywego Różańca i modlitwy różańcowej, zapraszamy na spotkania w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 16 (w wakacje o 17), w dolnym kościele.

• Jutro – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tego dnia w porządku niedzielnym. Przypominamy, że jest to jedna z uroczystości, w czasie których katolicy zobowiązani są do uczestnictwa w Eucharystii tak, jak w niedziele.

• W tym dniu, znanym także jako Święto Matki Boskiej Zielnej, jak co roku Caritas parafialna rozprowadzać będzie przed kościołem wianki ziół, które błogosławić będziemy w czasie każdej Mszy św. Wszelkie ofiary zebrane przy tej okazji Caritas przeznacza na pomoc ubogim i potrzebującym z naszej parafii.

• 15 sierpnia przypada też trzeci poniedziałek miesiąca – Wypominki o godz. 18.00, zaś Msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych – o godz. 19.00.

• Decyzją władzy diecezjalnej ks. Radosław Wasiński przechodzi z końcem miesiąca sierpnia do pracy w parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Warszawie, na Bielanach. Pożegnamy go w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.00.

• Na miejsce ks. Radosława przyjdzie do pracy w naszej Parafii ks. Krzysztof Hałaj. Serdecznie polecamy ks. Krzysztofa i jego posługę życzliwości i modlitwie wszystkich Parafian.

• Przypominamy, że co roku Msze św. w lipcu i sierpniu są odprawiane w następujących godzinach: W dni powszednie: 7.00, 8.00, 19.00; W niedziele: 7.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 19.00, tylko w górnym kościele. W niedziele zapraszamy na nieszpory, na 18.30.

Serdecznie zachęcamy rodziców z małymi dziećmi, by korzystali w czasie Mszy św. w niedziele (zwłaszcza wieczornej) z kaplicy Matki Bożej. Jednocześnie prosimy pozostałych parafian o wyrozumiałość i udostępnienie tego miejsca rodzinom z małymi dziećmi.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Barbarę Bąk i śp. Danutę Mularską. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie