• Dziś, we wszystkich kościołach w Polsce, podejmowany jest Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Czynimy tak również w naszej parafii. W Verbum znajdziemy modlitwę do Chrystusa Króla, do prywatnego odmawiania. Zachęcamy do częstego z niej korzystania.

• Dziś spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej.

• W najbliższy poniedziałek (21 listopada) modlić się będziemy w intencjach wypominkowych (17.00 – wypominki, 18.00 – Msza św.).

• Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych w sobotę (26 listopada) o godz. 8.00.

• Za tydzień (27.11), jak co roku w pierwszą niedzielę Adwentu, przed kościołem rozdawane będą tekturowe pudełka-skarbonki FIDESCO. FIDESCO to pozarządowa organizacja pomagająca finansować pobyt świeckich wolontariuszy, którzy pracują na misjach wśród najuboższych, obecnie w dwudziestu ośmiu krajach świata. Aktualnie na misjach pracują dwie polskie wolontariuszki, w Angoli i w Gwinei Konakry. W trakcie adwentu można do tych pudełek-skarbonek składać jałmużnę, przeznaczoną dla tych misjonarzy i odnieść ją do kościoła 6 stycznia. Prosimy także o modlitwę za tych wolontariuszy. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

• W naszej parafii trwa Seminarium Odnowy Wiary. Jest to cykl spotkań adresowanych do każdego, kto chce poznać Boga, doświadczyć Jego obecności, odnowić zagubioną relację, odnaleźć radość modlitwy. Osoby pełnoletnie zapraszamy w czwartki o godzinie 19.00. Na czas spotkania zapewniona jest profesjonalna opieka dla dzieci.

• Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, odbywające się w środy, po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele. Najbliższa katecheza 16.11.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Halinę Jaśkowiak. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz