• Rozpoczynamy okres Adwentu. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach - adwentowych Mszach św., w których na wzór Maryi uczymy się godnie oczekiwać przyjścia Chrystusa. Będą one odprawiane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.15. Jednocześnie przypominamy, że w tym czasie nie będzie w dni powszednie Mszy św. o 7.00 rano. Kolejne Msze św. o 8.00 i 18.00.

• Dziś pierwsza niedziela Adwentu – jak co roku, przed kościołem rozdawane będą tekturowe pudełka-skarbonki FIDESCO.

FIDESCO to pozarządowa organizacja pomagająca finansować pobyt świeckich wolontariuszy, którzy pracują na misjach wśród najuboższych, obecnie w dwudziestu ośmiu krajach świata. Aktualnie na misjach pracują dwie polskie wolontariuszki, w Angoli i w Gwinei Konakry. W trakcie adwentu można do tych pudełek-skarbonek składać jałmużnę, przeznaczoną dla tych misjonarzy i odnieść ją do kościoła 6 stycznia. Prosimy także o modlitwę za tych wolontariuszy. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

• Jak co roku też Caritas w całej Polsce i nasza Caritas parafialna rozprowadza świece, z których dochód w całości będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym w naszej parafii i w całej Polsce.

• Pobłogosławione opłatki wigilijne można będzie nabyć w sklepiku, w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

• Za tydzień (4, 5 i 6 grudnia) odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach św. w górnym kościele. W poniedziałek i wtorek na Mszach św. o 8.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Do skorzystania z sakramentu pojednania zapraszamy szczególnie w poniedziałkowe i wtorkowe popołudnie.

• Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu w I Czwartek miesiąca (1 grudnia) o godz. 17.00.

• W I Piątek miesiąca (2 grudnia) okazja do spowiedzi św. od godz. 6.15 do 8.30 i od godz. 16.30 do 24.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Adoracja najświętszego sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 24.00.

• W I Sobotę miesiąca (5 listopada) Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.

• Za tydzień I Niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy św. o 13.15 do nieszporów.

• Rozpoczynamy wizytę duszpasterską w parafii. W tym tygodniu odwiedzimy z modlitwą i Bożym błogosławieństwem parafian mieszkających pod następującymi adresami:

- poniedziałek (28.11) – ul. Żwirki i Wigury 59, 57 i 55A

- wtorek (29.11) – ul. Żwirki i Wigury 53A i ul. Trojdena 5A

- środa (30.11) – ul. Trojdena 5, 5C i 5D

- czwartek (1.12) – ul. Żwirki i Wigury 53 i 57A

- sobota (3.12) – ul. Sanocka 10

• W naszej parafii trwa Seminarium Odnowy Wiary. Jest to cykl spotkań adresowanych do każdego, kto chce poznać Boga, doświadczyć Jego obecności, odnowić zagubioną relację, odnaleźć radość modlitwy. Osoby pełnoletnie zapraszamy w czwartki o godzinie 19.00. Na czas spotkania zapewniona jest profesjonalna opieka dla dzieci.

• Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, odbywające się w środy, po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele. Najbliższa katecheza 30.11.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Lecha Sulkowskiego i śp. Jerzego Jana Płonkę. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz