• Trwa okres Adwentu. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach - adwentowych Mszach św., w których na wzór Maryi uczymy się godnie oczekiwać przyjścia Chrystusa. Są one odprawiane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.15. Jednocześnie przypominamy, że w tym czasie nie ma w dni powszednie Mszy św. o 7.00 rano.

• W czwartek (15 grudnia) Caritas parafialna rozdzielać będzie paczki z pomocą żywnościową dla ubogich w godz. 9.00-10.30 i 16.00-17.30 (dolny kościół, wejście od strony przedszkola).

• „JESTEŚMY RAZEM” to nowa misja w naszej parafii!!! W każdą trzecią sobotę miesiąca chcemy wspólnie od 15:00 do 17:00 spędzać czas na rozmowach, modlitwie, na byciu ze sobą. W sposób szczególny zapraszamy osoby starsze, tych, którzy czują się samotni czy zagubieni. Kolejne spotkanie już 17.12. Możemy spotkać się w kawiarence (darmowej) w dolnym kościele i na modlitwie w górnym kościele. Nasze sobotnie spotkania będziemy kończyć wspólną modlitwą uwielbienia i Mszą Świętą o godz. 18:00. Dla dzieci będzie zapewniona opieka, kącik zabaw i gier. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji tej inicjatywy!

• Już dziś zapraszamy na Wigilię dla samotnych i ubogich, którą Caritas parafialna organizuje 22 grudnia. Szczegóły za tydzień.

• Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za tydzień, w niedzielę (18 grudnia) o godz. 16.00, w kaplicy Matki Bożej.

• Jak co roku nasza Caritas parafialna rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których dochód w całości będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym w naszej parafii i w całej Polsce.

Pobłogosławione opłatki wigilijne można nabyć w sklepiku, w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

• Wizyta duszpasterska. W tym tygodniu odwiedzimy z modlitwą i Bożym błogosławieństwem parafian mieszkających pod następującymi adresami:

- poniedziałek (12.12) – ul. Nowickiego 3, ul. Pruszkowska 4A i 4B

- wtorek (13.12) – ul. Żwirki i Wigury 45 i 47

- środa (14.12) – ul. Jasielska 50

- czwartek (15.12) – ul. Pruszkowska 3 i 4C

- piątek (16.12) – ul. Jasielska 48, 49/53, 50A

- poniedziałek (19.12) – ul. Sanocka 1/3 i 5, ul. Żwirki i Wigury 45A

Wizytę rozpoczynamy o godz. 17.00, w soboty o 15.00

• W naszej parafii trwa Seminarium Odnowy Wiary. Jest to cykl spotkań adresowanych do każdego, kto chce poznać Boga, doświadczyć Jego obecności, odnowić zagubioną relację, odnaleźć radość modlitwy. Osoby pełnoletnie zapraszamy w czwartki o godzinie 19.00. Na czas spotkania zapewniona jest profesjonalna opieka dla dzieci.

• Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych, odbywające się w środy, po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele. Najbliższa katecheza 14.12.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Marię Kluczewską i śp. Edwarda Gaika. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz