• W okresie wakacji szkolnych mamy, jak zawsze, zmiany w planie Mszy św. W lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie o 7.00, 8.00 i 19.00. W niedziele Msze św. o 7.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 19.00 (tylko w górnym kościele).

Dziś druga niedziela miesiąca – ostatni już raz w tej serii zbierać będziemy datki do puszek na program „Rodzina rodzinie”, w ramach którego, za pośrednictwem Caritas Polska pomagamy już od pół roku 12 rodzinom chrześcijan mieszkających w Aleppo. Rozliczenie naszego dotychczasowego zaangażowania w ten program znajdziemy w ogłoszeniach za tydzień. Zachęcamy do przeczytania listu, który otrzymaliśmy z Caritas Polska w tym celu kliknie z ten link.

• Dziś - 13 sierpnia - nabożeństwo fatimskie, przy kapliczce nad stawikiem, po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• We wtorek – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tego dnia w porządku niedzielnym. Przypominamy, że jest to jedna z uroczystości, w czasie których katolicy zobowiązani są do uczestnictwa w Eucharystii tak, jak w niedziele.

• W tym dniu, znanym także jako Święto Matki Boskiej Zielnej, jak co roku Caritas parafialna rozprowadzać będzie przed kościołem wiązanki ziół, które błogosławić będziemy w czasie każdej Mszy św. Wszelkie ofiary zebrane przy tej okazji Caritas przeznacza na pomoc ubogim i potrzebującym z naszej parafii.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Licheniu dnia 26 sierpnia. Zapisy u p. Ewy, tel. 507576446 lub 790268717

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszach św. pogrzebowej śp. Stanisława Włodarskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz