Dziś, w niedzielę 19 listopada, Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie dla nowych kandydatów. Spotkanie odbędzie się o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej.

Tydzień temu przeprowadziliśmy kolejną zbiórkę do puszek, przeznaczoną na wsparcie programu Caritas „Rodzina rodzinie”. Zebraliśmy 13230 złotych. Dzięki tej kwocie  zostaną wsparte przez pół roku 4 chrześcijańskie rodziny dotknięte wojną w Syrii. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za wsparcie tej inicjatywy.

Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież do dolnego kościoła na spotkanie pt. „Po zakochaniu drugi krok” o poszukiwaniu ukochanej osoby na całe życie. Spotkanie poprowadzi małżeństwo Edyta i Dominik Ziętarowie ze Wspólnoty Emmanuel.

Uczniowie gimnazjum na terenie naszej parafii chcą przygotować prezenty świąteczne dla potrzebujących rodzin. Bardzo prosimy o rozejrzenie się w swoim otoczeniu i zgłoszenie w zakrystii tych rodzin, które z takich prezentów mogłyby się szczególnie ucieszyć. Prosimy o podanie nazwiska i imion członków tych rodzin oraz rzeczy, które byłyby im szczególnie przydatne.

• W każdą niedzielę (o 17.15) zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny.

W najbliższy poniedziałek pierwsze w tej serii Wypominki: modlitwa wypominkowa o 17.00; Msza św. w intencjach wypominkowych o 18.00.

Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Kontynuujemy temat historii duchowości chrześcijańskiej na przykładzie życia i nauczania konkretnych świętych. Zapraszamy w środy po wieczornej Mszy św. w kaplicy Matki Bożej.

 Wszystkich, w tym studentów, pragnących odkrywać piękno i moc Słowa Bożego zapraszamy na spotkania biblijne „Patrzeć na Słowo”. Spotkania odbywają się w środy o 19.00 w salce św. Maksymiliana, przy dolnym kościele. Prosimy o przyniesienie Pisma Świętego.

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

 W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy na Mszy św. pogrzebowej śp. Roberta Sendera i śp. Aleksandra Gradowskiego. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.