Od tej niedzieli można nabywać przed kościołem świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W I Piątek miesiąca (1 grudnia) – nabożeństwa po Mszy o 8.00 i 18.00, spowiedź dla dzieci od 16.30, dla dorosłych rano i od 17.30 do 24.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 24.00.

W I Sobotę miesiąca (2 grudnia) Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.

Za tydzień I Niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o 13.15 do wieczornego Różańca za Ojczyznę.

• Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu. Od poniedziałku 4-tego grudnia Roraty o 6.15, zaś rekolekcje adwentowe od 10 grudnia.

• Za tydzień 3.12.2017 r., jak co roku w pierwszą niedzielę adwentu przed kościołem rozdawane będą tekturowe pudełka FIDESCO. FIDESCO to pozarządowa organizacja pomagająca finansować pobyt świeckich wolontariuszy, którzy pracują na misjach wśród najuboższych obecnie w dwudziestu ośmiu krajach świata, wśród nich jedna polska wolontariuszka w Angoli. W trakcie adwentu można do tych pudełek-skarbonek składać jałmużnę i odnieść ją do kościoła 6 stycznia. Prosimy także o modlitwę za tych wolontariuszy. Za wszelką pomoc gorąco dziękujemy.

• Zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Kontynuujemy temat historii duchowości chrześcijańskiej na przykładzie życia i nauczania konkretnych świętych. Zapraszamy w środy po wieczornej Mszy św. w kaplicy Matki Bożej.

8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji dzieci poczętych na Mszy św. o godzinie 18.00.

Uczniowie gimnazjum na terenie naszej parafii chcą przygotować prezenty świąteczne dla potrzebujących rodzin. Bardzo prosimy o rozejrzenie się w swoim otoczeniu i zgłoszenie w zakrystii tych rodzin, które z takich prezentów mogłyby się szczególnie ucieszyć. Prosimy o podanie też listy rzeczy, które byłyby im szczególnie przydatne.

 Czynna jest już winda dla inwalidów. WAŻNE – by winda jechała, należy stale przytrzymywać odpowiedni przycisk (góra, dół, przywołanie), po dojechaniu na miejsce winda zatrzyma się automatycznie. Puszczenie przycisku w trakcie jazdy spowoduje zatrzymanie się windy między przystankami, a wtedy drzwi są zablokowane. W razie zagrożenia wystarczy puścić przycisk, by winda się zatrzymała.

 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najpiękniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, czułej opieki Matki Bożej i świętych Patronów.